Ted Lasso - Série 2

(série)
Komedie / Drama / Sportovní
USA, 2021, 7 h 46 min (Minutáž: 30–49 min)

Epizody(12)

elanius

Osobne hodnotím druhú sériu ešte vyššie, Ted Lasso je momentálne s prehľadom to najlepšie čo sa dá vidieť na streame. Neviem sa dočkať pokračovania, rozohrané to je parádne. ()

vyfuk

Ted Lasso prostě asi patří k něčemu co asi skoro vymizelo, nebo zdali to vůbec někdy existovalo. Bylo to feeling good show, která ve vás asi hlavně vyvolala nějakou úroveň optimismu a potěšení. Pro někoho asi super, ale já po druhé sérii, která sice byla fajn mi ale nedala nic extra nového do života. A asi si dokážu suplovat nějaký optimismus jinak než přes hodiny ztracené na seriálu, který pro mě nemá moc smysl. ()

Soweek

S odlehčeného pozitivního seriálu přepíná druhá série absolutně nepochopitelně na těžce depresivní vlnu běžných větších či menších životních problémů a překážek. Humor a příběhová linka je upozaděna a na scénu nastupují osobní strašáci hlavních protagonistů. Ne, že by to seriál dělal špatně, ale podobných kousků je k mání přehršle a Ted Lasso se dobrovolně vzdal toho, co mu šlo nejlíp. ()

Michelle75

První tři díly druhé série jsem si říkala, že je toho pozitivna a sluníčkaření až moc. Ale potom se to srovnalo a já jsem si to užívala každým coulem. Opravdu vtipný, odlehčený seriál, kde se řeší i starosti i radosti, a je v tom ještě navíc něco ulítlého...viz. speciální devátý díl, kdy si člověk připadá jako v nějakém nekonečném snu. A že se to točí kolem fotbalu si málem nevšimnete, a přitom, i to,  tomu dodává určitý příjemný nádech. ()

Litvicek

Z přepychové sportovní první série se přehoupneme do formátu ala Kancl nebo Přátelé. Úplně to nehrálo na mou notu a rozvíjení určitých charakterů mi zadělalo na pořádný knedlík v krku ale v rámci seriálové zábavy to i tak sjedeš bez problému až do finále, takže hodnocení "Dobrý" vyloženě sedí, right? ()

barteca

Dokonalé. Brilantní scénář, herecké výkony, humor, dokonce i fotbal mě tam bavil ! V dnešní době člověk něco takového potřebuje. Netrpělivě čekám na třetí sérii... ()

Mackoun

Stejně dobrý jako první série, jen už to nemá tolik čím překvapit a vezeme se na známé, ačkoliv stále kvalitní vlně feel-good dramedie, jejíž epizody by si měl po dávkách naordinovat snad každý. Jedno z nejlepších audiovizuálních antidepresiv za poslední roky. ()

Kopi1

O něco slabší než první série, hlavně kvůli věnování se hodně vedlejším postavám v klubu, ale i tak se na to furt kouká dobře a kvalitu si to udržuje. Poznáme více do hloubky Teda, téměř každá vedlejší postava měla díl jenom o nich a ke konci se to tak nějak vše seběhlo a navnadilo na 3.sérii, na kterou se rád kouknu, ale nebude to něco, na co bych netrpělivě čekal. Nejvíc jsem si oblíbil asi postavu terapeutky, která byla výborná a skvěle napsaná, epizoda s Vánoci asi nejhezčí a nejvtipnější moment v poslední epizodě finální rozhovor s Akufem. ()

fixaman

Musím říct, že tuhle změnu jsem nepochopil. V polovině série se Ted Lasso proměnil z půlhodinového feel good sitcomu v téměř hodinovou celkem tuctovou dramatickou vztahovku plnou deprese. Původně naprosto jedinečný seriál absolutně domrvili a mě to vážně mrzí. Jediné, čeho si cením je díl s koučem Beardem, který byl absolutně parádní. Třetí sérii dám šanci, ale moc od ní po tomhle nečekám. Taková škoda. ()

Rockerman

Bohužel mnohem horší, než první série. Ten bezbřehý optimismus a pozitivní myšlení za každou cenu si seriál více méně uchoval (až na ty panické ataky), ale humoru výrazně ubylo a celé to působí, jako propagandistický film multi-kulti. Vrcholem byl "vánoční" díl, kdy se u Higginse sešel celý mančaft různých barev pleti, různých národností a náboženství, aby oslavili naše, evropské Vánoce. To jako fakt? Přesto se na třetí sérii celkem těším. ()

Kalimero13

Ted Lasso je o postavách. A postavy se v druhé řadě téměř vše pohnuly smysluplným směrem, i když někdy možná proti naší vůli, o to však důležitější poselství z toho plyne. Smekám. Druhá řada je skvělá v místech, kam by nikdo nečekal, že se vydá. ()

neo93

Druhá řada atraktivního seriálu točícího se kolem anglického fotbalového týmu AFC Richmond a jeho všech aktérů, zejména pak hlavního kouče svérázného Teda Lassa. Ten se hned na začátku nové série musí vyrovnávat s nečekaným vyhořením jednoho hráče, konkrétně s Danim.  Jako možná pomoc pro Daniho přichází do týmu psychoterapeutka doktorka Fieldstoneová. Když ho doktorka až překvapivě rychle vyléčí, dostává doktorka příležitost zlepšit stav všech hráčů a proto zůstává, načež se nakonec pomalu stává členem týmu, třebaže se to úplně nezamlouvá právě Tedovi. Dalším problémem pro celý tým je zase příchod staronového hráče, který se znovu připojuje k jejich klubu. Sledujeme také novou roli bývalého kapitána AFC Richmond, Roye Kenta, který již pověsil kopačky své profesionální kariéry na hřebík. Nyní ho vidíme v podobě fotbalového analytika pro zápasy Sky Sports. Ani v nové řadě se nezapomíná na různé vztahy mezi jednotlivými postavami, ať už je to komplikovaný vztah mezi Royem a Keeley nebo třeba randění majitelky klubu Rebeccy s neznámým ctitelem. Co by to bylo za seriál o anglickém fotbalu, kdyby v něm chyběla samotná hra či tréninky. V této sérii vidíme především pohárové zápasy v FA Cupu, když se podceňovaný Richmond probojuje až do semifinále poháru. Určitý prostor dostávají také asistenti trenéra, Nathan nebo Beard, jemuž je věnována dokonce jedna celá neobvyklá epizoda. Je toho opravdu spoustu, čím se seriál zabývá, tentokráte se nám otevře i samotný Ted Lasso a my nahlédneme do jeho osobních problémů, které se skrývají za jeho téměř vždy optimistickou náladou, zejména v závěru nové série. I druhá řada si mě získala a moc rád se podívám i na třetí řadu, které se snad dočkáme. ()

balcazar

Už dávno som nebol tak sklamaný ako v prípade druhej série Teda Lassa. Prvá séria ma dostala svojím bizarným humorom, vtipnými postavami, pohľadom do kuchyne klubu, kde nič nefunguje tak, ako by ste si od klubu v Premier League predstavovali. Druhá séria? Samá psychológia, nezáživné témy, milostné vzťahy, zatiaľ čo futbalové vzťahy a témy išli do úzadia. Keď seriálu dáte v prvej sérii nejakú tvár a v druhej sa ju snažíte kompletne zmeniť, môžem použiť len vetu Roba Fica: "To sa tak nerobí, do psej matere." Napriek slabej kvalite si seriál dokázal vytvoriť pôdu pre tretiu sériu. Že by som sa však po sklamaní z druhej série nejako extra tešil, to nemôžem povedať. ()

celticek

Zatím jsem neviděl poslední epizodu, ale na hodnocení to nebude mít vliv. Za 2.sérii bych dal tak 3 a 1/2 bodu. Není to úplný průměr, ale je to o něco slabší než první řada. Svěží vzduch v hromadě sraček. ()

oasismanik

Prvá séria bola fajn úsmevná odreagovačka, druhá je ale ešte o chlp lepšia. Najprv som bol skeptický ohľadom toho, ako a kam sa vyvíja tento, spočiatku, nenápadný seriálik prezentovaný ako sitcom, ale čoraz viac a viac sa mi to dostáva pod kožu. Jednotlivé postavy sa začínajú krásne vyfarbovať. Neviem do akej miery mali pri prvej sérii tvorcovia premyslené ako a kam sa budú uberať, ale urobili kus dobrej roboty, vyšli z komfortnej zony šedých, jednotvárnych postavičiek /jeden večne nasratý, druhý večne optimistický, milion foríkov o kultúrnych rozdielnostiach USA a GB atď.../ a pridali postavám farby, problémy, zdatne, svojsky a s trochou humoru pichajú aj do pálčivých tém a mňa to fakt baví. Naozaj skvelá práca a po pár daľších sériach v podobnom tempe možno aj nový člen mojej seriálovej top 10. ()

Cermicek

Aby se druhá série vyrovnala laťce první (nebo jí dokonce i místy předčila se stává asi tak často, jako se Richmond FC dostává do PL! Tady se to ale povedlo a já musím smeknout. Celkem mě baví zdejší recenze ve stylu "buď nebo". To taky o lecčemž svědčí. Třeba o tom, že "záporáci" (rozuměj ti, co hodnotili negativně) evidentně toužili po seroši typu Vyšehrad a seriály, kde musí zapojit alespoň jednu buňku mozkovou jim moc neříká..ale budiž, každý jsme nějaký že?😉 Druhá série si zachovala vše poctivé, laskavé, lidské, vtipné a upřímné z jedničky a navíc přidává extra díly, které jdou "pod kůži" (viz zmiňovaný vánoční díl, nebo díl s Beardem). Je to boží a už se nemůžu dočkat, až si Ted namaže Nathana na chleba!!👍 ()

hrumsrt

Yes, Ted Lasso má i druhou sérii! Musím říct, že seriál z fotbalového prostředí, který umí prodávat postavy a emoce je můj splněný sen. Už jasně víte do čeho jdete a narozdíl od úvodní série, tohle není tolik o fotbale, respektive není to už takový hnací článek, jen jeden z několika součástek tvořící tenhle parádní kolos. Veškeré postavy už jsou prodané v první sérii a vy si jen užívate ten jejich vývoj, ať už se Vám líbí ten nebo ten, všichni dostávají docela vyrovnanou porci, což někdy ubírá kouzlo Tedovi, ale ten mi tak nejede, takže pořád jen dobře. Hodně prostoru dostává Roy Kent, což je prostě zatraceně skvělá postava a já si ho užívám snad kdykoli je na scéně. Ale daří se poodkrýt vícero postav, třeba dvojice Sam a Jamie dostávají takový rozvoj charakterů, že mě hergot zase zajímají více než kouč Lasso. Jsem rád, že z toho scénáristi nedělají fotbalovou pohádku (Richmond IS NOT Leicester!) a pořád dostáváte pětku od City.. Zápasů je sice méně, ale football is life, a tak vůbec nevadí, že to berou zeširoka. Takže větší útok na srdíčka beru. Finální teaser na další sérii je lahůdka. 75% ()