Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

*CARNIFEX*

"Eva Nová" disponuje napriek "obyčajnému" príbehu zo života bežného alkoholika, rozhodne väčším dramatom, ako "Ja, Oľga Hepnerová", ktorá spáchala jeden z naj ohavnejších skutkov. Kým tu divák vďaka hereckému výkonu Vášáryovej, no najmä Ondríka prežíva každú scénu s očakávaním príchodu prvej facky, Oľga ponúkla akurát "sexuálne hrádky za piet set", či nevýrazný pohľad feministickej lezby. Pre mňa osobne je tento snímok z hľadiska zásahu do emócií skrátka lepšou drámou. ()

bari68

Herecký koncert Milky Vašáryovej i jej zdatných sekundantov. Film má cit, príbeh, koncept, podobenstvo , svoju farbu a fluidum. Do tejto skládačky ani už veľa nechýba, avšak film nemá čím príliš mnoho osloviť. Čo je veľké pozitívum, tak fakt, že Eva Nová dokázala, že j slovenský žáner má ešte kinematografii dobrého a kvalitného čo ponúknuť. ()

klúčik

Smutný film. Životný príbeh herečky, ktorá zostarla, príbeh jej rodiny. Smutný príbeh ľudí, ktorí bohužiaľ takto žijú a je ich čoraz viac. Film Eva Nová je naozaj o výbornom výkone herečky s veľkým H. Pani Emília Vášáryová zas a znova ukazuje svoje herecké umenie. No nezaostal ani Milan Ondrík v postave jej syna. Filmu dávam 75%. ()

nascendi

Už dlho čakám na ďalší slovenský film, ktorý by som mohol zaradiť do svojej Top 100 bez toho, aby dôvodom bolo nejaká forma falošného vlastenectva. Videl som Osadné Marka Škopa a mal som pocit, že jeho prvý hraný film by mohol byť tým očakávaným.A skutočne jeho a kameramanove majstrovstvo boli v niektorých momentoch neprehliadnuteľné. Samozrejme absolutórium si zaslúži Milka Vášáryová, spoza chrbta ktorej sa dral dopredu aj Milan Ondrík. Problém vidím v tom, že sa tieto vynikajúce segmenty neposkladali do rovnako vynikajúceho celku. Niečoho bolo viac, ako bolo potrebné, niečo chýbalo a tak si na oceniteľný slovenský film ešte počkám. ()

adriane9

Neskutečný zážitek! Já v poslední době filmy děsně zanedbávám, ale došlo mi, že paní Vašáryovou si prostě nesmím nechat ujít, a jistěže! Naprostá bomba, smutek a všechnu tu tíhu jsem nesla spolu s Emilií. Jak tuhle těžkou roli bez hudby a plnou srdcebolných výrazů dokázala zahrát nikdy nepochopím. Ale já nejsem herečka žejo. Tisíceré díky za tenhle zážitek. ()

• Eva Nová sa z liečebne vracia do svojho bytu v Petržalke. Byt je situovaný na Budatínskej ulici v blízkosti Tesca, ale keď sa Eva Nová vracia od syna prvýkrát domov, vystupuje na zastávke Jungmannova, čo je od jej bydliska okolo 30 minút peši. Aj keby chcela prestúpiť (čo jej odchod zo zastávky nenasvedčuje), cestovala dosť nelogicky, nakoľko autobus z hlavnej stanice jej stojí priamo pred Tescom. (zetpi)
  • Emília Vašáryová považuje alkoholismus za závažný problém celé východní Evropy. Podle svých slov se bojí opilých lidí a velmi jí údajně vadí opilé ženy. (klukluka)