Což takhle dát si špenát

• angličtina How About a Plate of Spinach? (více)
Z natáčení
Československo, 1977, 86 min

Scénář:

Miloš Macourek

Hudba:

Karel Svoboda

Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Iva Janžurová, Michal Kocourek, Ondřej Hach, František Filipovský, Ivana Maříková, Petr Přívozník, Stella Zázvorková (více)

Hrdiny bláznivé komedie plné krkolomných absurdních zápletek, záměn, zmatků a rozuzlení jsou meloucháři Jarda Zemánek a Franta Liška, kterým nic není svaté. Sotva se dostanou z vězení, kde se ocitli kvůli nepodařené krádeži lihu, už jedou v další levotě. Oba výtečníky si totiž najme majitel kosmetického salónu Netušil, spolčený s docentem Mlejnkem z výzkumného ústavu, kde právě vynalezli přístroj k regeneraci starých dojnic. Netušil chce získat přesnou kopii přístroje, která má bohatým paničkám vracet ztracené mládí. Má to ale háček. Kdo chce léčebnou kúru podstoupit, nesmí v kritické době jíst špenát, který účinky přístroje znásobuje… (Česká televize)

hostivít

Menšík a Sovák vynikají v této sci-fi komedie pánů Vorlíčka a Macourka. Tento film nemá tolik hlášek a gagů jako předchozí Vorlíčkovy, ale přesto je zde plno vtipných scén, např. malý Menšík, velké dítě v podání I.Janžurové, španělská rodinka Somr+Zázvorková+Kostka+Hudečková, kuchař P.Nárožný a podnikatel J.Herz. Takže vidět tento film je základ každého milovníka dobrého českého humoru. ()

Bojinda

Nemůžu si pomoct, ale tyhle filmy ze 70. a 80. let mě formují mnohem výrazněji než věci natočené během doby, kdy už jsem vnímal. Těžko říct proč, snad se mi zdají takový normálnější, v 90. letech a v poslední době se točí hlavně takové záhadné filmy o samých extrémních případech. Tady sice mimino žádá dobrý doutník (což mimochodem brácha učí dceru (žádat, nikoli kouřit)), ale je to těžce v pohodě :) ()

JARDAHONDA

Nestárnoucí komedie s originálním námětem.. Zamotaná děj plný taškařic šílených zvratů a absurdního humoru... Na filmu se podíleli skvělí herci včetně Ivy Janžurové, která si zasluží poklonu za skvěle zahranou roli dítěte **** ()

monny9987

1 hviezdičku odoberám kvôli záveru, ktorý je už príliš "pritiahnutý za vlasy". Inak film, ktorý si vždy rada pozriem a celý chaos si rada vychutnávam s mojimi po väčšine najobľúbenejšími hercami. ()

insky

Česká klasika, na ktorú sa dá pozerať stále. Jedna z obľúbených scén - ked Menšík v menšom prevedení načapá svoju paničku v posteli s iným :) Aj čo sa týka postáv, či už čašník alebo šéfkuchár v podobe P.Nárožného - dobre obsadené postavy. ()

Groower13

Omlouvám se za své nízké hodnocení,ale tento film mi prostě nikdy neseděl. původně jsem chtěl dát 1 hvězdu,ale ta plejáda mistrů co zde hraje si prostě nezaslouží míň jak 3..... ()

NikoKovac

Možná se tato komedie vymyká těm klasickým rádoby vtipný sobotovským komediím jako je Jáchym nebo Jen ho nechte ať se bojí, ale ani tak mě to vůbec neoslovilo. Snad jen za ty herecké výkony si to hvězdu zaslouží. ()

Profík

Macouirek měl fantazii jak hrom a s Vorlíčkem tvořili dvojici, která vytvořila i tento skvělý crazy komediální skvost. 85%. ()

chemik11

Mě tedy špenát chutná, vždy si ho rád dám, bramborové knedlíky, špenát, k tomu třeba vepřové maso, ňami ňami! Jinak film velmi dobrý, zdařilá komedie a řekl bych velice originální. ()

PORTER44

Skvělá komedie s vydařenými triky a výborným hereckým obsazením.Dvojce Menšík ,Sovák ve filmu projdou takovými změnami na jedné straně omládnou do dětských let pak zestárnou do důchodu a na konec se vrátí do svých let ale zase jsou tak malí že nejsou skoro vidět,nesmím opomenout i další skvělé herecké výkony Janžurová,Zázvorková a další. ()

Sadova302b50

Pan Vorlíček vzal kotel a namíchal sci-fi příběh s macourkovsky švihlým, až absurdním humorem a netušenými dějovými zvraty. Sice to není kdovíjaké dílo, ale tento guláš se docela líbil. Vzhledem k tehdejší produkci jasný nadprůměr. 75% ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr