Toraga si uvědomí, že musí své spojence převést z Ósaky, jinak riskuje jistou porážku. (Disney+)

george82

Díl od dílu se více a více nořím do té skvělé atmosféry a cítím to napětí. Japonská kultura se tváří jako velmi sofistikovaná a kultivovaná a za touto maskou jsou to nemilosrdní pleticháři a zabijáci. :D ()

rashaverak

Velka cast skveleho z prvnich dvou dilu byla zadupana do zeme, z drsneho historickeho Japonska jsme se prenesli kamsi k Piratum z Karibiku, ovsem bez humoru. Zustala hloupa heroicka vyprava nedavajici v jednotlivostech zadny smysl. Nicmene serial konecne zacina byt hoden loga Disney v podobe plytkych pribehu stylu Star Wars ci Marvel. ()

Super8martiN

Snad se časem zlepší i akční části seriálu a nebude to působit jako souboj samurajů v divadle. Mezi Anjinem a Mariko by to taky chtělo trochu více chemie a budu zase zpátky na pěti hvězdách. Jinak opět nádhera. ()

PeteBuck

Zatiaľ pohoda, dej sa posúva dopredu, trochu na škodu je vec, že sa vystrihne asi to najakčnejšie z knihy, občas nejaké intrigy, ale kniha bola zaujímavá práve tým stretom kultúr a detailným opisom zvykov v Japonsku a porovnaním s európskou "kultúrou". Čo sa týka tohto, tak o to je seriál ochudobnený, ale chápem, že sa tiež nedá natrieskať všetko a asi by to stratilo na dynamickosti. ()

m0rpheus970

Chystal som sa uz dlhsiu dobu zacat citat knihu a tento serial ma len nakopol. Akurat ze kniha je ovela viac obsiahla ako serial, takze v podstate dobieham. Je to vynikajuce zatial a myslim ze sa to bude len a len zlepsovat. davam plny pocet. Japoncina tam pasuje jak r.t na serbel :) ()

morroc

Po třetí epizodě mi na mysl jako první přišlo, že seriál zraje jako víno. Dlouho jsem se tak netěšil na další epizodu a zároveň se na ploše jen třech dílů některé linky uzavírají a nové rozehrávají. Prozatím překvapení roku, jen tak dál. ()

Olicsfdias

První epizoda mě sice dokázala ponořit do děje a do prostředí Japonska, ale nebyla pro mě tou wow epizodou. Druhá epizoda mě konečně dala nádech toho co jsem od Shoguna čekal: dlouhé, ale jasné dialogy, perfektní akci a minimalistickou stylistiku tehdejšího Japonska. No a epizoda třetí. Tam mě dala to co podle mě tvoří ty největší vazby jak mezi postavy, tak mezi jednotlivými díly a celými seriály. Momenty, které se zdají jako bezvýznamné až malé. Mluvím o závěru třetí epizody: scéna s plaváním. "Zítra je zítra, naučím se to ještě dnes" ()