Unesená (2012)

No žádnej šlágr to sice neni, ale průser rozhodně taky ne. Takovej koukatelnej, lehce napínavej, přesto předvídatelnej film s normálnim Cagem a dobrejma hercema v ostatních rolích. Neurazí, ani extra nenadchne.

Vanishing Point (1971)

Rychle a zběsile v 70s hávu. Hlavní hrdina je borec se solidnim afrem a nadupanou károu a celou dobu jsem mu fandil.

Šmejdi (2013)

Jsou to pěkný hajzlové ti obchodníci s kastroly, ale stejně sem si při sledování v duchu říkal, že ti důchodci si za to v mnoha případech můžou sami. Jinak téma dobrý, dokument sám o sobě žádná sláva.

Biliárový král (1961)

Dobrej film se skvělym Newmanem. Možná že kdyby ta jeho permanentně zlitá holka dostala míň prostoru, bavilo by mě to víc.

Perfektní záskok (1997)

Nejedná se o žádnej průser, Jennifer Aniston je absolutně v pohodě a navíc jí to tu sluší. K tomu dobrý přihrávači, hlavně Kevin Bacon. Podruhý si to asi nepustíte, ale tu hodinu a půl u toho naštvaně řvát nebudete.

Líbánky bez ženicha (1996)

Takovej ten film, kde je všechno špinavý a všichni tam sou totálně zkrachovalí. Nezasmál sem se u toho, nenapínalo mě to, ničim mě to neupoutalo. Absolutně zbytečnej film.

Kid (2000)

Ten film hrozně kazil ten nesympatickej malej cvalík.

Znovu 17 (2009)

Překvapivě snesitelné s překvapivě dobře hrajícím Zacem Efronem.

Území mrazu (2013)

Poctivý thriller ze staré školy, které se už dneska skoro vůbec netočí a je to zatracená škoda. Má to takovou tu mrazivou zimní atmosféru (taky se to odehrává na Aljašce, což samo o sobě dělá svoje a jen tak mimochodem, nevim proč, ale výběrem lokací a obdobím, ve kterém se to odehrává, sem si občas vzpomněl na prvního Ramba a říkal jsem si, že by mě ani nepřekvapilo, kdyby se tam někde v tom městě nebo lesích procházel :D) a tempo, které se na úkor příběhu zbytečně nikam nežene, což v případě daného žánru nevadí. Co se týče herců, Vanessa Hudgens překvapila, Nicolas Cage si poctivě odehrál svoje a John Cusack jako hodnej fotřík od rodiny, co jen občas potřebuje chvilku sám pro sebe a pro svoje koníčky, byl taky dobrej. Plus k tomu řada známých sympatických tváří ve vedlejších rolích. Scott Walker svým debutem překvapil a budu zvědavej na jeho další snímek a v rámci Cageovi poslední pětiletky se jedná o jeden z jeho nejlepších kousků. Tohle je ten typ filmu, kterej si rád znovu pustim, až bude venku zima a všude sníh a já dostanu chuť na nějakou dobrou kriminálku.

Rapsodie v Miami (1995)

Nudnej shit, kterej bych nikomu nedoporučoval.