• Thriller

Šťastné a krvavé (2023)

Doma mi momentálně svítí několik elfů, tak doufám, že mě za to hodnocení, v noci nepřeříznou vejpůl. Vánoční, lehce Hororová pohádka, která neurazí, ale ani bůhvíjak nenadchne. Potěší příjemná zimní atmosféra, nějaká ta koleda, pár povedených fórků a nechybí ani nějaký ten kill (přejetí policistky asi jediná krvavější scéna), i když v tomhle směru, se to drželo hodně při zemi, ale chápu - přístupné od 12 let. Každopádně, mohlo to být o dvacet minut kratší, v závěru už na mě doléhala nuda, rodinka na mě nepůsobila úplně sympatickým dojmem a to zelený plátno při jízdě na lyžosáňkách, bylo do očí bijící. Ale jako momentální oddechovka před Vánocemi, na jedno zhlédnutí asi dobrý, ale klasikou, kterou bych musel vidět nutně každý rok o svátky, se to u mě určitě nestane. (18. hodnocení, 4. komentář)

Eating Miss Campbell (2022)

Zábavná šílenost, nacucaná krví a kanibalismem. Vůbec jsem netušil do čeho jdu a i přesto, že na spojení Hororu s komedií, ještě navíc z Anglie, mám chuť málokdy, tak mě tohle překvapilo. Film si nelítostně dělá prdel a vtipkuje na téma střelba na US školách. Na hlavní postavu se příjemně dívalo, nechybí několik nechutných scén - ukousnutí péra asi vede (Laurence R. Harvey - Lidská stonožka II a III), nějaké to poprsí tu taky vykoukne a párkrát jsem se i tomu černému humoru škodolibě zasmál. Asi né pro každého, já se ale tentokrát celkem bavil. (30. hodnocení, 8. komentář)

Kottentail (2007)

Plyšového králíka (ani nebyla snaha natočit živého), ukradnou z laboratoře a pustí do přírody. Ten pokouše vidláka, ze kterého se pak stane vraždící králíkočlověk. Totální amatérština, natočeno za pár dolarů. Zábavná prdel, by to byla možná tak po flašce tvrdého. Půl hvězdy, za tu šukézní blondýnu z laboratoře a pár převlíkaček v závěru, ale co se filmařiny týče, tak čistá katastrofa. (6. hodnocení, 1. komentář, CZ tit.)

Pavučina (2023)

Do nebes vychvalovaný Mainstream Horor, s děckem v hlavní roli, kde se opět něco skrývá za zdí ? Nechal jsem si to s klidnou hlavou 4 měsíce ujít. Ale jelikož odešlo fialové úložiště do věčných lovišť, nezbývá než sáhnout po něčem, co je v mém trezoru už delší dobu, jako nouzovka, pro případnou katastrofu (vypadnutí internetu) a dal jsem tomuhle dnes večer tedy šanci. A musím říct, že se vůbec nejedná o nudný a předvídatelný strašení s uřvaným dítětem, ale o celkem solidní Horor, který jsem si nakonec dost užil. První hodinka, je taková ta typická ohraná nuda, ale díky skvělé atmosféře, mě to udrželo v napětí a jakmile dojde na Halloweenský podvečer s polívkou plnou jedu na krysy, začíná děsivá, krvavá jízda. Zasloužené čtyři hvězdy.

Meg 2: Příkop (2023)

Nečekaně zábavnější a akčnější, než jednička, kterou jsem tenkrát dost protrpěl. Velkým plusem, je změna lokalit v průběhu filmu (Hororovější část, v těch hlubinách, byla fajn), Meg tu není jediný nepřítel, Statham si střihne i několik klasických soubojů a přidalo se více na humoru (ale i na trapnosti, místy to bylo hodně hodně blboučký). Závěrečná část, na zábavném ostrově, už byla vyloženě komedie a vůbec mi to nevadilo, naopak. Čekal jsem to o dost horší, absolutně se mi do dvojky nechtělo, takže jsem nakonec příjemně překvapený. Bavil jsem se.

V/H/S/85 (2023)

Po roce, je tu další VHSka a oproti té minulé, je to teda značně lepší a to díky zkušenějším režisérům. Líbil se mi hned ten úvod u jezera, na který naváže čtvrtý příběh. Ta atmosféra na člunu, byla příjemně děsivá a nechyběl ani bizarní závěr.  Ve druhém přijde zemětřesení a hledání východu z budovy. Trošku chaotické a finále, které mě nijak neoslovilo. Třetí povídka o virtuální realitě, byla ze všech nejnudnější, ono víceméně všechny ty příběhy mají docela pomalejší rozjezd a to mě maličko sralo. V závěru ale přišla třešnička s názvem Dreamkill (Scott Derrickson) a to byla vyloženě krvavá, brutální lahůdka. Detektiv dostane kazetu s vraždou, ještě před tím, než se stane. To bylo fakt výborný.  No a ten monster Horor, co běží cik cak mezi jednotlivými příběhy, nebyl špatný, jen díky povedenému závěru. Rozhodně lepší než 99, ale stále to u mě vede vynikající 94. Každopádně, vidět každý rok novou kazetu zrovna dvakrát asi nepotřebuju.

Anthropophagus 2 (2022)

Kanibalský Exploiťák, jaký už tu dlouho nebyl ! Takovýhle Horor, se už dneska objeví zřídkakdy a je to velká škoda, mně osobně ta doba s pobíhajícími mutanty, ve stylu Wrong Turn, dost chybí. Scénář napsaný na jeden papír - parta studentek s učitelkou, se vydají na víkendový pobyt do proti atomového krytu, kde při jejich smůle už čeká hladový kanibálek. Ještě jsem snad neviděl, aby si v takovém Hororu, zahrálo hned 8 pěkných děvčat, ale co zamrzí a musím to bohužel napsat - kozy žádný kurva ! (nepočítám těhulky). Btw, tu kterou jsem si vyhlídnul, to zrovna dotáhla až do samotného konce =) Co potěší, je samozřejmě Gore, brutalitou se zde nešetří, nechybí klasické explo scény jako - stahování kůže z obličeje, skalpování, vyndání srdce, ale také pojídání mozku a očí, či porcování končetin. Top scéna za mě - zabití brejlounky (nehty a střeva). Jinak jak už je tady napsáno, dialogy a chování postav nemá cenu řešit, o to tu vůbec nejde, ale musím se přiznat, že jsem měl chvilky, kdy mě to poslouchání opravdu bolelo. Každopádně, slušná žánrovka, která mi připomenula časy hodně dávné. (19. hodnocení, 6. komentář, HD)

Vindicta (2023)

Slasher, z prostředí IZS, odehrávající se v ulicích Seattlu, kde právě zuří pouliční nepokoje. Vrah má originální masku biblického Davida a potěší celkem podařený mordy (top scény - useknutá hlava a černoch v sanitce), ale jinak těch hovadin a nesmyslů, tady bylo až moc a ta závěrečná naháněčka, už byla zbytečná a nudná. Ve výsledku sice průměrná a hloupoučká vyvražďovačka, ale dostal jsem víc, než jsem očekával, hlavně co se týče brutality. (57. hodnocení)

Zlo si umí počkat (2023)

¡Viva Argentina! Demián Rugna, je po šesti letech zpět a po výborném Aterrados, servíruje opět dechberoucí, originální, Hororovou podívanou, plnou hnisu a krutých, zlých scén. Škoda jen, že všechno bylo vyčerpáno hned v úvodních 40 minutách, pak se to dost zmírnilo a přišlo i pár nudnějších pasáží s několika WTF momenty. Ale i tak, se ve výsledku jedná o dost dobrý Horor s krutopřísnou atmosférou a já si troufám Cuando acecha la maldad, zařadit mezi TOP 10 Horory roku 2023. Top scéna - těhotná žena z plakátu a pes. (589. hodnocení)

Slotherhouse (2023)

Při sledování jsem se cítil docela trapně, jelikož hned jak jsem se ocitl na dívčí koleji, věděl jsem, že se bude jednat o Horůreček pro holčinky. Zabijácký lenochod, který umí používat počítač, mobil, dělat selfíčka, či řídit Mustanga, to už bylo na mě moc - nezasmál jsem se ani jednou, bohužel. A ač to teda není natočeno úplně nejhůř, nedokážu tuhle blbinu ocenit více jak jednou hvězdou. (97. hodnocení)