• Thriller

The Puppetman (2023)

Tak trošku variace "The Puppet Masters" mixnutá s Final Destination a Smile, pod hlavičkou Shudder, která mě ale moc nebavila. Až na blonďatou Alyson, jsou všechny postavy dost nudné, nebavil mě příběh, táhlo se to a měl jsem pocit, jako bych se na ten film díval minimálně dvě hodiny. Smrti špatné nejsou, především ta v knihovně a v posilovně, které se odehrají současně. Každopádně asi nic, co bych chtěl vidět někdy znovu. Na hraně dvou - tří hvězd, tady se ale přikloním k nižšímu hodnocení. (93. hodnocení)

Saw X (2023)

Můj oblíbený seriál je zpět ! Nejdříve musím zmínit fakt, že tahle desítka, je ze všech nejdelší a bylo to docela cítit. Ale fanouškům této série, by to vadit vůbec nemělo, protože Kramer, je tu od první až do poslední minuty a o to přeci jde. Já se nejvíce těšil na pasti a Gore a tady jsem mírně zklamán. Skvělá plakátová oční past je v úvodu - tvůrci chtěli asi zmírnit to čekání a ta spíše pobavila svoji originalitou, ale ta nejvíc šokující přijde hned, jak začne hra s podvodníky. Řezání nohy, bylo fakt šílený ! Pak se to ale na můj vkus dost zklidnilo, pastička pro feťačku, byla obyčejná a ten co za všechno mohl a byl strůjcem těch podvodů (tady by každý čekal tu nejmorbidnější past), tak nakonec z toho vyvázne bez škrábnutí. To jsem moc nepobral. Ale kdo ví, co nás čeká příště, protože po titulkovka, přináší jedno velký překvapení ! Za mě se nejedná o nejlepší díl série, ale i tak to byla senzační podívaná a skvělý návrat. A konečně zase můžu napsat .. TĚŠÍM SE NA DALŠÍ SKLÁDAČKU !

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

V jednoduchosti je krása. Po tragické dvojce, přichází ve všem lepší, Poslední kapitola. Nekompromisní Robert, tentokrát zachraňuje krásné Italské městečko, od místní mafie. Skvělá úvodní,  brutální scéna ve vinici, spousta krvavých killů, perfektní výběr kladných i záporných postav a i když to bylo místy pomalejší, tak díky prostředí a atmosféře, to vůbec nevadilo a uteklo mi to strašně rychle. Skvělý film, silné čtyry hvězdy.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Hodně zbytečný a nejslabší pokračování, no nebýt tady Statham, na ty tři hvězdy by to ani nebylo. Když si vzpomenu, jaký boom tenkrát přinesla jednička a dvojka a důvod proč Stallone vlastně spustil tenhle projekt (nostalgické ohlédnutí za akčními filmy 80. let),  tak tohle oproti nim, působí jako nechtěná parodie, která byla natočena jen aby z téhle značky vyždímala ještě nějaký ten dolar navíc. CGI hrozný, vizuálně to celé působí dost levně (alespoň to Gore je celkem dobře natočené), nejslabší úvodní scéna, Stallone už vypadá hodně staře, ani se nedivím, že je tu jen na pár minut. Obsazení nebylo špatný, ale bylo těžce nevyužitý - Tony Jaa, Iko Uwais. Tehdy, když vyšlo ven, že záporáka v Expend4bles bude hrát Uwais, tak se mi splnil další akční sen. Iko vs Statham ? To bude nářez ! Jenže ten nářez tu ve finální bitce trval sotva pět minut. 50 Cent tu je jenom do počtu, jakožto Stalloneho kamarád z Escape Plan (potěšila skladba P.I.M.P) a Megan Fox, která (když už nic) tak alespoň  mezi ty starouše přinesla sex-appeal. Každopádně, Expend4bles: Postr4datelní - za mě docela velký zklamání a pokud případné pokračování nepřinese opět zvučnější jména, větší rozpočet a hlavně zkušenějšího režiséra, ať raději nic nevzniká. Thanks and bye Burney.

Seminář (2023)

Gratuluji Švédům. Podařilo se jim natočit ten nejnudnější a nejdebilnější Slasher v dějinách, s těmi nejvíc nesympatickými a nevhodnými postavami, co jsem kdy viděl. Bolelo se na to dívat a poslouchat ty jejich stupidní kecy. Hvězda za scénu s šitím čela, alá Frankenstein, to jediný mě pobavilo a ať nežeru, tak pár krvavějších scén tu je, ale víc ani hovno a více jak jednu hvězdu ani omylem.

Beaten to Death (2022)

Velice smolný den ! Pár se rozhodne, že začne prodávat drogy, ale zapletou se s totálně vyšinutým magorem. Špína, strach, hnus, bolest. Pouze to, najdete v Beaten to Death. Chvílemi to bohužel dost nudilo, proto nejdu s hodnocením výše, ale musím vyzdvihnout scénu vypíchnutí očí, to byl zas po delší době, fakt chutný zážitek a k tomu ten uvěřitelný řev, au prostě. No a finální návrat, byl teda dost krutý. Jen pro okrajové publikum. (30. hodnocení)

Naprostý zabiják (2023)

Vzhledem k tomu, že tyhle puberťácký, komediální Slashery moc nemusím a že jich je poslední dobou fakt dost, tak tohle až tak špatný nebylo. Cílovka je někde mezi 16 - 18 let, takže prostě na nějaké odvážnější Gore a kozy zapomeňte. Ale nečekaně jsem se několikrát dobře pobavil, natočeno je to stylově/barevně, i když 80's atmosféra, teda nebyla moc využita, obsazení je silnější stránkou, nikdo mě vyloženě nesral a na pěknou kiernan, se příjemně koukalo. Každopádně, s lepší atmosférou a humorem je tu The Final Girls, dospělejší a otrlejší publikum sáhne po Freaky a nás opravdový gurmány, to pravý tóčo teprve čeká.

Hunt Her, Kill Her (2022)

Na tohle jsem se tenkrát dost těšil, plakát jsem měl uložený v mobilu. Ale velké očekávání, vystřídalo naprosté zklamání. Klasicky opět. Nudná naháněčka po fabrice, maskovaní zabijáci jsou totální vypatlanci, s IQ houpajícího koně, vraždy o ničem, snad jediná scéna, se záchodovým zvonem trošku pobavila, ale jinak to byla nesmyslná hovadina. Jestli se takhle řeší za oceánem péče o děti, tak to klobouk dolů.

Sisu (2022)

Finská "Tarantinovka". Jednoduchá, lehce zábavná a kurevsky krvavá Revenge jízda, v pusté severské přírodě. Jedna pomsta, je silnější, než horda nácků. Lepší tři hvězdy.