Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Dobrá, máte něco, co se nám obyčejným smrtelníkům většinou nedostává (tím myslím korunu českou) a nic pro lidstvo přínosnějšího Vás momentálně nenapadá. Natočte rádoby dnešní komedii o zimních radovánkách party pozvolna senilnějících padesátníků. Když už to musí být, tak fajn, ale proč to k…a nazývat Sněženky a machři?!?!?! Ano, bylo příjemné znovu vidět ty staré známé tváře na jedné kupě, ale jinak šlo pouze o sprosté prznění jednoho z klenotů naší kinematografie.

Warholka (2006)

„Inu měl jsem hezkou holku jménem Warholka - hezkou holku Warholku mít“. Darem z nebes a zároveň prokletím Andyho Warhola bylo vytvořit jedinečný kousek, ze všeho co mu přišlo pod ruku, ať už to byla plechovka od polévky, Marilyn Monroe, bota nebo banán. Do společensky vysoce postavené rodiny vedené despotickým otcem narozená pozdější hvězda newyorských večírků a módní ikona šedesátých let Edie Sedgwick nebyla výjimkou.

6. Batalion (2005)

Á, tady si někdo ukousl větší sousto, než byl schopen polknout. Válečný „malofilm“ podle skutečného příběhu sice nenabízí ani milimetrovou atmosféru, za to disponuje dvěma neatraktivními liniemi, ukazující na jedné straně skupinku uvězněnou v japonském zajateckém táboře plus na druhé vojáky vyslané na záchranou misi za jejich vysvobození . A teď to „nejlepší“, obě dvě partičky jsou mi úplně volné a jejich story mne nechává totálně chladným. John Dahl zkrátka ještě nedorostl takového tématu a jím vybraní herci mu to nijak neusnadňují.

Moje modré nebe (1990)

Takhle nějak to fungovalo na přelomu osmdesátých a devadesátých let - Duchové byli zkroceni, Fletch stále na živu, kufry z Bláznivých dovolených vybaleny, Rick Moranis hrál uťáplé patrony, Steve Martin živelné sopky, Joan Cusack měla roztomilou tvářičkou, Daniel Stern se vyhříval na svém vrcholu a Herbert Ross měl nejlepší léta za sebou.

Rallye smrti 2 (2010)

Nejprve to vypadalo na můj odvěký hříšek =nejprve mrknu na dvojku, pak dám čtyřku, první díl si nechám až nakonec a trojku možná úplně vynechám=, ale nakonec se mé počínání ukázalo jako značně prozíravé a nevědomky promyšlené. Rallye smrti 2 je totiž prequel Andersonovy parodie na stav českých silnic a jako taková mi alespoň objasnila „kde, kdy a proč“ předtím než se vrhnu na mistra volantu Stathama. Ano, televizní Rallye mi objasnila „kde, kdy a proč“, ale bohužel stylem =nasedám do staré dobré stopětky, řadím za jedna…..Běžící muž, přeřazuji na dvojku…..Aréna smrti, třetí rychlostní stupeň…..Rychle a zběsile, čtveřička…..Zabij, nebo budeš zabit, za pět....…..šajze, přejel jsem Muže se železnou maskou!?#?= a to nebylo právě to pravé kaučukové.

Správná hra (1983)

Klišé, klišé, klišé, mládežník Cruise, klišé, klišé, vykulený Penn, klišé, klišé, klišé, americký fotbal, klišé, klišé, naštvaný Nelson, klišé, klišé, nahá Thompson, klišé, klišé, klišé, klišé, happy end. Ku..a, proč já ten film vlastně tak žeru?:D

Ničivá bouře (2009) (TV film)

Liga Výjimečných ve složení Dawson Leery, Dylan Mckey, Alex Young, Dr. Andrew Brown, Cmdr. Harmon Rabb, Jr., Nadia Yassir, Mike McBride a jedna uměle vyvolaná superbouře ohrožující celý svět……………………mám pokračovat?!???!

Co je šeptem... (2005)

Zářný příklad lehce slaboduché, ale zároveň (možná díky faktoru Rob Reiner) tradičně líbivé „Anistonovky“. Mírně slátanoidní příběh neunavující mozkové buňky založený na sympatické přirozenosti Jennifer Aniston se silnou podporou dalších partů a zaběhlým vedením na úkor bláznivých eskapád a únavné snahy rozesmát za každou cenu. Vhodné pouze k jednomu použití, ale k použití, které vyloženě nezklame.

Kouzelná romance (2007)

Disneyo kuchaři s použitím cukru místo soli připravená bramborová kaše. Určitě originální, místy vtipná, sympaticky zahraná, příjemně stylizovaná, vizuálně nápaditá, pohádkově kouzelná…..ale pořád kaše!

Graffitiger (2010) (studentský film)

Netuctová krátkometrážní groteska nominovaná na studentského Oscara kombinující animace s reálem, nabízející prostřednictvím nasprejovaného obyvatele fasád zdí pražských domů netradiční pohled na známá i méně obvyklá panorama české metropole.