Světáci (1969)

Elita ceskeho filmu v "chytrem" pribehu. O zabavu neni nouze.

Dál než se zdálo (2010)

Příjemná oddychovka pro páry. Sympatická dvojice v reálném příběhu bez klasických klišé romantických komedií.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Strach a hnus v České republice. O panu Vorlovi začínám pochybovat stále více. S debilním scénářem už se moc dělat nedá, ale to, že si nedokáže ani vybrat dobrý herce? Tak to sorry. Nechápu, proč furt do všech filmů se*e ty samý "esa" (Šteindler, Vávra, Uhlíř), proč z castingu rovnou nevykopne úplný nuly (Janečková, Sedláková), nebo že vybere člověka do role vůbec neodpovídající jejímu profilu (Mádl, Vorel jr.). To už hraničí s pomateností. Zamyslete se, pane Vorel.

Hlídač č. 47 (2008)

Vřele doporučuji už jen kvůli hereckému koncertu Karla Rodena, který opět ukázal, že je absolutní špička. A taky kvůli hudbě, která je výrazná a skvěle podkresluje příběh. Ten je vlastně dost o ničem, ale to si uvědomíte až při závěrečných titulkách. Zvyšuji hodnocení i proto, že jde po velmi dlouhé době o nový český film, který mne zaujal.

Buď v klidu (2005)

Snaha o elegantni chytrou krimikomedii, která ale přináší krom plejády barvitých postaviček jen vyčpělého Travoltu v kostrbatém nadneseném příběhu. Pár povedených hlášek a suverénně nejlepší postava Dwayna "The Rock" Johnsona však 118 minut neutáhnou.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1.serie 5*, 2.serie 3*, 3.serie 4*, 4.s.1*, průměr 3

Expendables: Postradatelní (2010)

Stallone a jeho tým svalů nepředvedli nic zázračného, ale o to víc sympatického. Akce je jednoznačně výborná, Stallone má na souboje jak patent, tak správný lidi. Ale když dojde na emoce a opravdové hraní, jde to s celou posádkou rychle z kopce. V té chvíli na to má jenom Stallone, Rourke a možná Statham. Ostatní jsou zde z jiného důvodu, ale to vlastně všichni víme a proto taky koukáme na tenhle film. A o to jde. Expendables si na nic nehrajou a prostě šlapou na plyn, hláškujou jak zamlada a rozdávaj munici bezednýma zásobníkama. Stallone jednoduše ví jak přilákat lidi, vydělat balík a dobře si u toho zařádit. Mě se to líbí a těším se na dvojku. PS.: Jenom za scénu v kostele si Expendables tři hvězdy zaslouží!!!

Poldové (2010)

Zcela jiný Smith, ale pozor, ne vůbec špatný. První zkouknutí dopadlo nadočekávání dobře. Sice se nejedná o nic světoborného, ale mohlo to dopadnout i hůře (od Willise se už taky můžeme dočkat čehokoli). Ústřední dvojka klape a na tom stojí a padá celý film. Smith to ale ustál solidně i bez Jaye a Mlčenlivýho Boba. Celkově - pohodovka, která neurazí (+ je plná hromady odkazů na klasický policajtský filmy). PS.: díky za Jasona "Earla" Leeho

Jak vycvičit draka (2010)

Těch klíšovitejch situací bylo trochu moc. Draci byly sice supr, ale děj je trestuhodně předvídatelný a zábavy taky není kdovíkolik. V dnešní konkurenci animáčů už to přece jen chce něco víc.

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Malé napravení reputace, nicméně úpadek jednoho fenoménu film neodvrátil. Vlastně ani nemohl. Čtvrtá série nekompromisně poslala seriál do s*aček, ze kterejch se ani pan Scofield nevyhrabe. Film doplácí na velké množství postav. Než se všichni představí a vysvětlí nám své pohnutky a plány, jsme v polovině a je čas na finální útěk. Myslím, že toto měla být původně pátá série, což by odpovídalo zápletce a okolnostem kolem (sám bych byl zvědav a myslím, že by ani nemusela být špatná), leč nestalo se tak a vše dopadlo jak dopadlo, konečně jsme to dokázali a jsme volní!!!