Parazit (2019)

Nedá mi ako tomu dať plný počet. Mňa to bavilo a síce mal by som pár pripomienok, nebudem si kaziť dojem a nechám si ich pre seba. 5*

Velký hack (2019)

Tak trošku téma, o ktorej vieme všetci. Avšak slušne podaná za prítomnosti jedného konkrétneho príkladu. Ako môže zber dát ovplyvniť dôležité rozhodnutia ako voľby? Zaujímavý dokument, avšak kvôli veľmi odbornej tématike mu nemôžem dať viac ako 3*, stále je to totiž téma, ktorej mnoho ľudí nerozumie a ktorá nás bude ešte pár rokov obchádzať.

Půlnoční nebe (2020)

Polnočná moč, aneb jak natočiť depresívny film - bez depresie. Začiatok má pomalý rozbeh a kým si medzi flashbackmi uvedomíte, na čo sa to vlastne pozeráte, tak film skončí. Nie je však vyslovene zlý. Vykradnutá scéna z gravitácie bola horšia ako v gravitácií a celý ten film budil dojem, že je to len pozliepaná sieť cgi efektov a niečo, z čoho chce byť srdcervúca dráma. Ale jedno sa tomu filmu musí uznať - uspával ma a sledoval som ho kútikom oka, tudiž mi finálny plot twist nedošiel a ja som bol milo prekvapený. Neviem ako by to bolo, keby som dával pozor, no za toto o hviezdu navyše. A ešte za Clooneyo, ktorému tá dedovská brada mega sekne! 3*

Bílý tygr (2021)

Tak, takto. S filmom mám jeden problém. Teda, začiatok bol skvelý. Pomalé zasádzanie hlavného protagonistu z chudobnej rodiny do zvykov a návykov jeho nového a (hlavne) bohatého pána bola zmes komédie a tragédie. Bavil som sa a bol som miestami rozhodnutý filmu udeliť all in. Avšak, to by film musel skončiť v polovici. Nechápte ma zle, ale keď film ubral na komédií a venoval sa len čisto tragickej stránke, bolo to... no... tragické. Nie tragicky tragické, ale i tak zlé. Koniec zacápaný do finále mi prišiel ako chabé vyvrcholenie tak skvele napísaného začiatku. Avšak s nástupom sebavedomia hlavnej postavy mi akosi z príbehu vyprchal ten náboj, ktorým sa film niesol celou prvou polovicou. Ale i tak nadpriemer. 4*

Ma Rainey – matka blues (2020)

Že si Chadwick (podľa môjho hodnotenia) kráča po posmrtného oskara je isté. Avšak s filmom mám niekoľko problémov. Je natočený podľa divadelnej hry, avšak niečo mu chýba. Niečo, z čoho by som mal pocit ako pri dvanástich rozhnevaných mužoch. Neviem či je to moja nevedomosť ohľadom blues, neviem či je to to, že nie som černoch, alebo to, že som v tej dobe nežil v Chicagu a neviem aké to tam bolo. Neviem, či je to prehnané tlačenie na výstup jednej postavy, alebo nesympatickosťpostáv (samotná Ma). Neviem. Fakt neviem. Avšak Wakanďan sa svojej role zhostil fajn a vlastne až do tohto snímku som nevedel, že by vedel zahrať aj niečo vážnejšieho. RIP. 3*

Chicagský tribunál (2020)

Nikdy som si nemyslel, že budem vidieť Cohena vo vážnej role (no, vlastne - ako sa to vezme) a Eddie nebude hrať tým jeho charakteristickým, otravným štýlom, ktorý u neho nenávidím. Veľká spokojnosť a plejáda skvelých dialógov. Jak tak pozerám, Amerika je “fucked up” už pekných pár rokov. 5*

Kam zmizela Madeleine McCann? (2019) (seriál)

Dokument to nie je zlý, síce súhlasím, že zbytočne natiahnutý, no väčší problém mám s tým, že nie je uzavretý. Áno, je zaujímavý zvratmi a situáciami, do ktorých sa v priebehu typch rokov rodičia malej Madeleine dostávali, avšak dievčatko stále nenašli a tudíž mi nedáva zmysel točiť “film bez konca”. To zráža moje hodnotenie o jednu *. Ale budem naďalej sledovať vývoj a novinky ohľadom tohto prípadu. Well done netflix

Space Jam (1996)

Ako malý som tento film žral, avšak s odstupom času a po opätovnom vzhliadnutí tomu sťahujem hviezdičky, lebo to je neskutočná, proamerická blbina, ktorá slúži len ako oslavná pocta Michaelovi. Ja byť ním by som do toho nešiel a nenechal natočiť takú doriťovlezlú kravinu, kde budem hrdina pre všetkých, avšak - to som ja. Nechám hviezdičku za hlášky, ktoré som si pamätal odmala a stále pobavili.

Přátelé (1994) (seriál)

Ak si tento seriál porovnám s How i met your mother, tak je to slabý, veľmi slabý odvar. Veľmi slabý... veľmi.. Celá séria snáď nemá toľko v sebe, čo jedna jediná časť himymu. Absolútne nechápem úspešnosť tohto seriálu a po “plážovej” časti (kde Rachel prehovorí Rossovú frajérku aby si oholila hlavu a tým im zničila časť - a ich vzťah postavila na klamstve), čiže po tretej sérií vzdávam svoj plán si celý seriál pozrieť.

Siréna (2018) (seriál)

Je to úžasné, ako sa rybky naučia rozprávať, hneď aj po anglicky, ale skloňovať už nie?