Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

Jo, nemáte si nic začínat s Rusama, brácha Arthur měl pravdu! Zvláštní konec. Jasně, budou aspoň ještě dvě série. Opět skvělá hudba, samozřejmě Tom žid a všichni PB, i když vládu trochu převzaly ženy a také, bbc opět nezapomněla na politiku (tady je to plus). Stejně dobrá série jako byla první.

Goliáš (2016) (seriál)

Jeden z lepších seriálů, který skončil "divně", ale jak soudím, druhá série bude (bude?). Skvělý B.B.Thornton jako zkrachovalý právník a neméně dobrý W.Hurt jeho bývalý "kámoš". A co víc, rozšíříte si zásobu anglických four-letter words! A že jich tam je. V každé větě aspoň jedno.

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Já bych to tak neodsuzoval. Jasně je to sci-fi ptákovina, když chcete, ale aspoň tam nebyly šílenosti ze současných akčních filmů všech možných typů. Zkrátka normální akce. Sice nakonec limonáda, ale tady jsem to bral. A navíc je tu návod, jak z největšího grázla udělat slušného a spolehlivého člověka, který může kandidovat kamkoli... :-) To byl vtip, ironický.

Jason Bourne (2016)

Přemýšlel jsem i o **, ale nakonec jsem nechal ***. "Trilogii" se to tedy moc nevyrovná. Honička ve Vegas v autech tomu nasadila korunu. Greengrass už to přehání, ale pokud mu to všichni žerem...

Pustina (2016) (seriál)

V profilu mám: Seriály hodnotím až po zhlédnutí posledního dílu. Pokud u nich vydržím do konce. Vydržel jsem. Seriál pro mě začal až v pátém díle! První čtyři byly takříkajíc o ničem. A srovnání (u některých) s Temným případem (doufám že první sérii) podepisuji. Tam taky bylo plno keců a kde nic tu nic. Ze začátku jsem měl problém s lokalizací děje. Tušimickou elektrárnu co stále ukazovali, a následné výlety do Polska mi moc nepasovali. Až posléze jsem si všiml SPZ libereckého kraje. Kdyby to tak bylo jezdili by všichni z republiky do Krkonoš? Ona totiž jedna obec Pustina v libereckém kraji je. Asi 15 km od Vrchlabí. No nic proti filmařům, hledají atraktivní kulisy. Možná se jednou dočkáme seriálu o Orlické přehradě s exteriéry Niagarských vodopádů. Ale zpět k dílku. Už zmíněná krajina, herci, a od pátého dílu i atmosféra, mezilidské vztahy, "boj" o mamon se skvěle v seriálu doplňovali. Trochu jsem nechápal učinkování pasťáku, ale kvůli konci, asi jo. Ono kdo by tam mluvil tak sprostě, a kdo by se na to pak díval... musíme být světový. V žádném případě bych to nesrovnával se severskými seriály (ale bylo to ze severu), tak jo. Konec tak překvapivý nebyl. Pachatel byl pro mě už v pátém díle znám (asi jsem moc přemýšlel a nesledoval děj-i to něco značí). Ale ať jen nekritizuji. Byl to dobrý počin tohoto roku a jako takový, bych to jako seriál roku 2016 nazval. Ale víc ne. Měli z toho udělat mini sérii a dal bych ****, Tak to jen ***, z toho jednu za Duška. A ten happyend?!?!?!

Line of Duty (2012) (seriál)

Od 1.série až do třetí, ukazuje BBC jeden z nejlepších seriálků a vůbec si nemyslím, že je nějaký díl (třeba poslední) natahovaný. Poutavé, napínavé, vzrušující, skvělé... Co víc si přát pro zimní večer. 4. i 5.série jsou skvělé.

Rapl (2016) (seriál)

Dobrý seriál ve skvělé krajině. Normálně za ***, ale jedna je za soudního lékaře.

Childhood's End (2015) (seriál)

Pěkné sci-fi, s ještě lepším závěrem. Skvěle udělané a zase po delší době dobrý sci-fi seriálek.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Nehodnotím! Viděl jsem jeden díl. Dle mého hloupého úsudku je to bulvární seriál, kde všechno řeší nějaká agentura, která vše vyřeší, ale její šéf, dělá jednu blbost za druhou... Stačil mi jeden nezáživný díl a mám tak spoustu času na jiné věci.

American Crime Story (2016) (seriál)

Skvělý John Travolta! To musím napsat jako první věc. Ukázka amerického soudnictví v té nejlepší podobě a vliv medií, sedmé velmoci, která se do všeho sere, kdy nemá.