Návrat k vítězství (1981)

Něco mi lehce chybělo k většímu zážitku, ale rozhodně tu nechyběl s přehledem hrající Michael Caine a Max von Sydow, Sly v bráně a nejen Pelé v poli. Dobrý, válečně-sportovní film, který úplně nenadchne, ale rohodně neurazí. Závěr s tunelem a hráči, kteří se vrátili dohrát utkání a po zápase se ztratili v davu za pomoci fanoušků je super.

Rocky II (1979)

Mustr je vlastně téměř na vlas stejný jako v jedničce s tím rozdílem, že tady už se stává po finálovém zápase z Rockyho opravdový král boxu. Sly tentokrát nejen jako scénárista, ale i jako režisér naplňuje velmi dobře všechny vysoko nastavé atributy prvního příběhu. Velmi povedený druhý díl.

Rocky (1976)

Ještěže Sly tenkrát trval na tom, že bude hrát hlavní roli. Po pár štěcích v jeho filmových začátcích stvořil ikonickou a teď už i legendární postavu boxera, která ho provází celou kariéru a když se třeba trochu nedařilo, natočl dalšího Rockyho nebo Ramba a bylo opět o úspěch a přízeň fanoušků postaráno. Pro mě jedno z nejlepších sportovních dramat vůbec. A nesmím zapomenout na další skvělé herce ve vedlejších rolích a perfektní hudební složku filmu.

Protiúder (2002)

Kdoví, jak by Protiúder dopadl, nebýt podělaného 11. září. Takhle dopadl dost bídně, natočen ve špatnou dobu a na "nevhodné" téma, předělán a sestříhán. Škoda, věřím, že nebýt těchto okolnotí, tak by režisér Davis byl schopen stvořit dobrý počin. A vůbec, co je to za film, kde Árnie ani jednou nevystřelí?!?

6. den (2000)

Docela dobrý nápad i scénář pro akční sci-fi, ale celé to právě pokulhává hlavně v těch akčních sekvencích, které ničím nepřekvapí a jsou takovým slabým odvarem pořádné akce. Slabší tři hvězdy, ještěže můžu sáhnout třeba po Total Recall od geniálního Verhoevena.

Konec světa (1999)

Tohle se bohužel nepovedlo, z námětu šlo vytřískat daleko víc. Film nefunguje ani jako akčňák, ani jako drama nebo horor. Nuda, nuda, šeď, šeď.

Batman a Robin (1997) odpad!

Nehorázná hovadina po všech stránkách, ve které nám režisér Schumacher předvedl hlavně velkou obsesi křiklavými barvami. Jediným pozitivem na filmu, a opravdu to neříkám jen proto, že jsem jeho velký fanda, je Arnoldův Mr. Freeze. Tohle veledílo pohřbilo netopýřího muže na hodně dlouho.

Likvidátor (1996)

V devadesátkách poslední film s Arnoldem na vrcholu. Dobrý scenář, obsazení, skvělá akce a kupa hlášek, tak, jak jsme byli u Arnolda zvyklí. Pak už to šlo s jeho tvorbou z kopce, neměl šťastnou ruku při výběru scénářů ani režisérů. Před politickou kariérou se na dlouhou dobu rozloučil naštěstí velice důstojně třetím Terminátorem.

T2 3-D: Battle Across Time (1996)

Tady nejde o logiku, ale o efekt. 12 minut ultimátně nabušených strhujícími nápady a super akcí. Vidět tohle naživo se všemi kulisami, kaskadéry a pěkně ve 3D, inu, nezlobil bych se...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jeden z nejpůsobivějších filmů z vězeňského prostředí. Mimo jiné i příběh nezdolné vůle, lidskosti a sebeobětování, které by Andy třeba nikdy v takové míře v sobě i v ostatních neobjevil, nebýt právě jeho dlouhého a útrpného pobytu za mřížemi. Všechno zlé, je pro něco dobré, jedno z rčení, kterému opravdu věřím.