La La Land (2016)

La La Land je hneď po Revenantovi podľa môjho názoru najviac preceňovaný film za posledných 10 rokov. Priemerná romantická komédia, ktorá si neuvedomuje, že to, čo v Zápisníku jedné lásky fungovalo výborne, tu pôsobí nútene a zdĺhavo. Ani po stránke muzikálnosti ma film neoslovil.

Tvář vody (2017)

Studená vojna a 60.roky sú nevyčerpateľným zdrojom na kvalitné filmové námety. Guillermo to ale zobral z iného konca a snažil sa tu o niečo na motív dospeláckej hororovej erotickej rozprávky...?... Kvalita filmu sa poprieť nedá, ale akadémia za posledné roky udeľuje Oskarov za najlepšiu réžiu tuším z ľútosti. Prostredie, masky, kamera, herci, áno, to bolo na prvotriednej úrovni. Ale tá ART stránka filmu bola do hlavnej dejovej línie zakomponovaná až príliš.

Deadpool 2 (2018)

Po prvom, geniálnom filme, som bol zo začiatku pomerne skeptický. Neveril som, že by sa podarilo opäť na 100% využiť potenciál postavy Deadpoola. Ale ono to vyšlo. Kopec originálnych vtipov, hlášok, vsuviek, cameo rolí... no proste, bolo toho na prvý raz veľa, čo z môjho pohľadu nebolo na škodu, ale na druhej strane, nie každý stačil všímať jednotlivé narážky. Jediné čo mi vyslovene prekážalo, bola postava obtlstnutého psychopatického decka, a s ním spojená téma rodičovského komplexu, ktorý pokazil dojem zo šialenej akčnej jazdy. Ešte že posledných 60 sekúnd mi vrátilo úsmev do tváre. Takže sa jedná o vysoký nadpriemer.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Prvý Kingsmani nasadil latku veľmi vysoko. Druhý diel sa výzvy nezľakol a zvládol to takmer na rovnakej úrovni. Pribudlo mnoho známych mien, nečakaných zvratov a humorných situácií, ale po stránke originality Zlatý kruh trochu pokuľhával. Možno je to tou nútenou americkou stránkou filmu. Alebo v tejto situácii zrejme platí, menej je niekedy viac.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Jeden z najlepších režisérov súčasnosti, prináša jeden z najlepších filmov poslednej doby. Neskutočná jazda, plná humoru, akcie, originality a mindfuck momentov. Film je vyšperkovaný ako aj po hereckej, tak aj po hudobnej či kameramanskej stránke. Odľahčenie britského Jamesa Bonda pomocou humorného, ale zároveň drsného nasadenia Colina Firtha, či vychádzajúca hviezda Taron Egerton po boku Marka Stronga, Michaela Caine či Samuela L. Jacksona. Všetko to do seba zapadá ako tie najlepšie puzzle. Cameo Marka Hamilla je iba čerešnička na torte. Film ktorý neomrzí ani po viacnásobnom vzhliadnutí.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Po zhliadnutí už mám absolútne jasno v tom, prečo sa film toľké roky odkladal, menil tvorcov, obsadenie a potýkal sa so sponzorskými problémami. Prvý diel je oproti tomuto ,,skvostu" hotové umelecké dielo. Prvá hodina je prakticky nudná rodinná dráma. Aj keď potom sa ako-tak film uvedie do koľají scifi, potenciál zostáva stratený v hlúpom scenári a klasickom klišé, kde jednotlivec, či dvojica zachraňuje celý svet. Iba dúfam, že scénka, ktorá nabáda na pokračovanie, bol iba hlúpy vtip. Jedna hviezda za CGI.

Něvesta (2017)

Úplnou náhodou som sa dostal k tomuto menej známemu filmu, a preto som vlastne ani nemal nijaké očakávanie. Atmosférou na mňa film vážne zapôsobil. Temný ruský vidiek, sympatický herci, všetko fungovalo ako má. Nebiť poslednej štvrťhodiny, ktorá hlúpym scenárom zabíja inak dosť podarený horor, jednalo by sa o najlepší horor za poslednú dobu.

Mr Bean: Funeral (2015)

Po ďalšej dlhšej odmlke sa Rowan znova vrátil ako nestarnúci Mr. Bean. A ako vždy, znova to funguje.

Mr. Bean's Wedding (2007)

Nejedná sa síce o klasiku z 90tych rokov, ale Rowan to proste stále má v krvi.

A Cinderella Christmas (2016) (TV film)

Nesympatický "princ", nosatá Popoluška a hlúpy dej. Vianočná zlátanina, ktorá tak maximálne vyplní čas pred sviatočnou večerou.