Mladý Sherlock Holmes (1985)

Harry Potter. Bez kouzel a bez košťat. Holmes určitě v mnohém inspiroval J. K. Rowlingovou při psaní o našem slavném čaroději. Vždyť i Watson připomíná malého, i když buclatějšího, Radcliffa. Ale zpět k Holmesovi. Příběh je napínavý i když trošku předvídatelný a nedovolí vám vydechnout. Trikové scény od ILM jsou na velice vysoké úrovní (první kompletně digitálně vytvořená postava skleněného rytíře) a halucinogení scény dodnes budí respekt. Po herecké stránce si nemám nač stěžovat a hudba (hlavně chorály v pyramidě) mě chytla za srdce. Holmes je jako dlouho ztracený klenot žánru dobrodružných filmů a mě těší že si cestu ke mě nakonec nějak našel. P.S. Potitulková scéna opravdu stojí za to. :-)

Ctihodný občan (2009)

Wimmerův scénář není bůhví jak skvělý, ale má hodně dobrou myšlenku. Výborný Gerard Butler si navíc okamžitě získal na svou stranu nejen mě, ale i mou sestru a celý film jsme stáli za ním. Osobně jsem chápal proč to dělá. Sakra dělal bych to samé. Bohužel čím blíž jsme závěru tím víc z něj tvůrci dělají zápornou postavu, aby mohli vklouznout do zavedeného mustru. Ne že by tak celý film byl najednou špatný, jen bere Butlerovi určitou auru. Krade snímku něco co z něj mohlo udělat nezapomenutelnou podívanou. Nejde o to, co víte. Jde o to, co můžete dokázat u soudu.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Scénář je hodně špatný, ale hodně nahoru to táhne výtečné obsazení a solidní povedení. Antal zachraňuje co se dá a i přes totální blbosti (typu proč týpek z bouchačkou nezastřelí hlavního hrdinu) jsem se pěkně pobavil. Laurence Fishburne vysloveně září (víc takových rolí) a i Matt Dillon je tu za borce. Těm dvěma jsem fandil mnohem víc než tomu česnému debilovi s nezaplacenou hypotékou. Žádní padouši nejsou.

Bílá smrt (2009)

Zima před oknem, zima za oknem, rozhodl jsem se, že si uvařím teplou polévku a podívám se jak to vypadá na Antarktidě. Bohužel stějně. Atmosféra je asi stejně hustá jako když ve vánici čekám na autobus. Skrz na skrz rutinní příběh nedokázala zachránit ani krásná Kate ve sprše... Bojím se, že Sena už svou KALIFORNII nikdy nepřekoná.

Zakletý v čase (2009)

Pro mě nejdokonalejší druh romantického filmu. Příběh o knihovníkovi, který kvůli genetické poruše skáče časem a přesto najde svou osudovou lásku se mi zalíbil díky lehkosti a samozřejmosti vyprávění. Výborné obsazení Rachel McAdams a Erica Bany, kteří úžasným způsobem zapadli do svých rolí, je jedním z hnacích motorů celého snímku. Prostě jim to věříte. Jejich radosti i strasti jsou (až na jednu) uvěřitělné. To je hlavní klad. Hudba se taky moc příjemně poslouchá a vůbec je to celé moc fajn.

Earth (2007) (TV film)

Nádherné záběry a úchvatná hudba vás provází cestou skrze přírodu naší planety. Seriál je sice propracovanější a nabízí mnohem víc, ale je fakt že EARTH ukáže to nejlepší a není tak náročná na čas. Jediná věc co mě trošičku mrzela byla, že jsem si nemohl vychutnat hlasový doprovod Jamese Earla "Darth Vadera" Jonese.

Dorian Gray (2009)

Kniha je samozřejmě lepší, ale na to s jakými obavami jsem do toho filmu šel, mě velice příjemně překvapil. Barnes hraje víc než solidně (kdo by to byl do něj řekl) a Firth taky tak. Atmosféra se spíš podobá hororu než Wildeově obrazu, ale není to úplně na škodu. Místy byl snímek skutečně mrazivý. Triky jsou slabší, ale přece jen jde o výhradně britskou produkci takže jim člověk může aspoň přičíst body za snahu.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Ta show mohla být vážně něco. Mike si na svá léta vedl vážně výborně a na svůj comeback se připravoval opravdu svědomitě. Jenže je to pořád jen dokument a ne onen záznam z koncertu. Strašná škoda. Mohla to být jedna z událostí roku.

Poslední zůstává (1996)

Leoneho PRO HRST DOLARŮ v "modernějším" kabátku. Žánrovka na kterou se dobře kouká. Willis ani Walken nezklamali a akční scény jsou prvotřídní. Bavil jsem se.