Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Už jsem se bál, že jsme v průšvihu. Legendární klasika, na kterou jsem si pořád nemohl udělat čas až konečne dneska. Hláškující Paul Newman a Robert Redford v příběhu na který se nezapomíná...

2012 (2009)

Emmerichovo megalomanské ničení naší matičky země jsem si užíval vždycky a příslib, že tentokrát bude destrukce ultimátní natěšil, mé lidstvo nesnášející já, na maximální úroveň. Trailerová masáž se rovněž neminula účinkem a samotný film dá se říci naplnil má očekávání. Nepleťte se, JE to totální hovadina, s hlupým scénářem, ALE taky má svoje kouzlo. Při únicích "na poslední chvíli" budete slintat blahem. Celá scéna s průjezdem L.A. je tak nehorázně cheesy a cool, že se má šanci dostat se do mých TOP filmových scén. Když destrukce na nějákou tu chvíli ustane máme tu sympatické herce, které je zábava sledovat. Rozhodně se vyplatí 2012 vidět v kině. To ostatně destruktivní filmy vždycky. - To je ale velké letadlo. - Je ruské.

Nesmiřitelní (1992)

To není ten divoký západ, který známe ze starých westernů s Johnem Waynem nebo s mladší verzí Clinta. Tohle je na kost ohlodaná realita konce 18tého století. Hlavní postavy nejsou žádní hrdinové, ale obyčejní lidi, kteří minou, namachrovaně kecají, spadnou s koně nebo prostě jenom blbě vidí. Eastwood, Hackman i Freeman hrajou skvěle a dokonalý závěr, který boří všechna westernová klišé je pak už jen třešničkou na dortu tohohle neobvyklého představení.

District 9 (2009)

Rozhodně překvapení roku. Opravdu jsem nečekal, že D9 bude až tak dobrý. Originální zpracování za které může chlapík, jehož jsem u testovacího videa pro HALO málem zatratil, mi vytřelo zrak. Blomkamp umí. Dokáže navodit ty správně smíšené pocity, kdy nevíte jestli se smát nebo být zhnusený. Celý snímek podporuje i skvělý výkon neznámého Sharlta Copleyho a jeho Wikus je všechno jen ne kladná hlavní postava. A i přesto všechno co na začátku provádí s ním divák sympatizovat dokáže. Vůbec většina lidí nebo kreveťáků jsou vlastně pěkné svině. Jak nad tím uvažuju tak jediný klaďák byl vlastně Chris. :-) Zatím jde o nejlepší sci-fi tohoto roku (to vydrží asi do 17.12, pak dorazí AVATAR). Letošní Terminátor se může jít zahrabat. - Mám toho malého parchanta zastřelit? - Ne, teď ne, je tu televize.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

Strašná sračka. Trochu zvrhle jsem se na tenhle film (?) těšil, ale tohle bylo vážně trochu moc. Násilím jsem se donutil to dokoukat abych už to nemusel nikdy absolvovat znovu. Jo a Lorenzo Lamas je oproti zbytku ansáblu pan herec. Nikdy víc. No to mě podržte!

Chef Donald (1941)

Donald je prostě frajer a zároveň skvělý kuchtík. Tuhle grotesku jsem s ním navíc dneska viděl poprvé. Zvláštní, myslel jsem že už jsem je viděl všechny.

Symptom Pandorum (2009)

Solidní a hlavně amosférický sci-fi horor, který má v rukávu pár moc pěkných es. Foster i Quaid jsou hodně dobří a právě první jmenovaný tahá celý film kupředu. Závěrečné překvápko mě dostalo a vůbec jsem mile překvapen celým vyzněním filmu. Tenhle styl se mi prostě zamlouvá. Nenudil jsem se ani na chvilku.

Dolanův cadillac (2009)

První hodina se docela vleče a oproti přímočaré povídce události zbytečně natahuje, ale poslední půlhodinka filmu reputaci docela napravuje. Slater je prima a Wes Bentley se taky snaží. Kingova povídka je o dost lepší i když nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším a s filmem je to hodně podobné. Není to nic světoborného, ale za podívaní (přečtení) to stojí. P.S: V úvodu mě naštvalo nenápadné slovní zaměnění hadráka Dolana za megasvini Flagga. Kingovi fandové ví o čem mluvím.

V (2009) (seriál)

Pilot: Velice slibné. I když se pár nelogičností najde zápletka pořád nabízí hodně a je jen na scénaristech jestli šance využijí nebo ne. Herci v čele s Elizabeth Mitchell jsou poměrně solidní a doufejme že takoví i zůstanou. Uvidíme jak se to vyvine...