V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

JohnCZ

"V" nám ukončili, což je docela škoda. Po dvou sériích mám rozporuplné dojmy. Na jednu stranu to mělo hodně kvalitní herecké obsazení, ale na druhou to působilo až moc rozvláčně (což ale může být také tím, že jsem V sledoval postupně - každý týden). Druhá série byla rozhodně lepší a napínavější než první, ale na 4* to ještě není - seriál se nestihl ještě pořádně vyvinout. ()

Terva

..............................V - PRVNÍ ŘADA.............................. ......................1 - ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Kde jste byli, když byl zavražděn JFK?.......... Mám jednu výhradu (možná dvě), proč nevěřící po zahlédnutí mimozemšťana najednou začnou houfně navštěvovat kostel a dají se na náboženství? To je divné, právě viděli důkaz, který mluví spíš proti Bohu, než aby to evokovalo myšlenku - najednou budu v Něho věřit, když jsem uzřel mimozemšťana - divné. Tady mi to hlava nebere. CITÁT - Máte i nějakého ošklivého velvyslance?.......... Přicházíme v míru........... A další věc, ke které mám výhradu - Všechny naše války, extremismus, hladomory, ekonomické nestability a tak dále jsou tu svedeny na mimozemskou aktivitu na naší Planetě - Až moc populistické. Vede to k myšlence, že vlastně chudinky lidé za nic nemůžou - BLBOST!!! Lidé vlastně za nic nemůžou - to někdo jiný!!! ....................2 - NORMÁLNÍ UŽ NENÍ NIC......................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Další odpor je nepřijatelný.......... Spolknul jsem ten nesmysl o tom, že za vše na naší planetě můžou mimozemšťani a dal jsem tomu seriálu ještě šanci. ..................3 - ZÁŘIVÝ NOVÝ DEN........................ REŽIE - Frederick E. O. Toye. CITÁT - Proč to dělají? Proč se infiltrují, Proč ty mrtvé buňky?.......... V tomto příběhu se to začíná pěkně zamotávat (rozmotávat?) Špioni, vyslanci, zrádci, přeběhlíci, sympatizanti s lidma i mimozemšťanama - prostě pěkná změť všeho možného. CITÁT - Zdraví tě Pátá kolona............ .........................4 - TO JE JEN ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Jste jeden z nich??!!.......... CITÁT - Neboj se, ona nekouše............ Zakončení tohoto příběhu je velmi mrazivé. ...................5 - VÍTEJ VE VÁLCE..................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Bolí to, ale srdce máme na druhé straně............ Zde je použit můj oblíbený kamerový záběr. Kamera se zde, okolo 12 minuty, točí nad rozmlouvající dvojicí. Velmi povedené. Na tom ujíždím. CITÁT - Je z něj jen pár ještěrčích bot............ Tento příběh má špičkový konec. CITÁT - Má vajíčka. Potřebují nakrmit.......... ......................6 - LIBRA MASA..................... REŽIE - Jonathen Frakes. CITÁT - První rozumný slovo, který slyším, a od blondýny................ .......................7 - JOHN MAY ŽIJE....................... REŽIE - Dean White. CITÁT - Kněz, civilista, ještěrka a federál, co bude dál?........... ..................8 - NEMŮŽEME VYHRÁT...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Tvoje holka má v "teráriu" (těhotná) malou ještěrku?......... ....................9 - KACÍŘOVA VIDLIČKA....................... REŽIE - Frederick E. O. Toy. CITÁT - Čeká dítě. Napůl člověka napůl V........... Hezky se to dramatizuje a začíná jít do tuhého. .....................10 - ODVAHA A SVĚDOMÍ.................... REŽIE - Bobby Roth. CITÁT - Má víre se otřásá........... ......................11 - ODLÉTÁME...................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Viděla jsi, co udělal své dceři? Coi pak asi udělá tvému synovi?.............. V tomto příběhu je velice zajímavý, mrazivý a zároveň velmi znepokojující záběr. Kosmická loď tu okolo 26 minuty opouští trávník před Bílým domem - UPS. CITÁT - ......a Vall právě praskla plodová voda......... ....................12 - POMSTA......................... REŽIE - Robert Duncan McNeill. CITÁT - Láska pohání lidi............. A je to ještěrka jako buk. Jo a John May žije. REKAPITULACE PRVNÍ SÉRIE - Dobrá hudba, pěkné záběry, výborná dramatizace a příjemní herci. Přiznávám, mám to nahrané z TV a viděl jsem to pěkně za sebou. Tři dny jsem se bavil sledováním Véček. CITÁT - Už žádné trápení, už žádná bolest srdce.............žádné lidské emoce.......jen MÍR.............můj MÍR............. Už jsem zvědav na druhou řadu. Ale na co čekat, vždyť ji mám celou nahranou. Jdu na to. Pomsta bude sladká. ................................V - DRUHÁ ŘADA................................ ......................1 - RUDÝ DÉŠŤ.......................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Přišli jsme k vám v míru a nezradíme vás............ CITÁT - Takže nás nejdřív napadnou a pak opíchaj?......... ......................2 - JEŠTĚRČÍ ZUB................... REŽIE - Steve Sttill. Anna zde ukazuje svou druhou, krutou tvář. CITÁT - Není většího pouta, než matka kojící dítě.......... .....................3 - NADŘEŇ...................... REŽIE - David Barrett. Mučící scény jsou celkem brutální, jako by jsem ani nepatřily. CITÁT - Stáhněte ji z kůže......... Toto byl zatím nejbrutálnější příběh. ......................4 - NESVATÁ ALIANCE........................ REŽIE - Dean White. CITÁT - Raději tomu začněte věřit, otče............ ....................5 - KONKORDIA..................... REŽIE - Jesse Warn. CITÁT - Vítejte v budoucnosti. Zítra začne renesance celé Planety.......... .....................6 - V OBLEŽENÍ...................... REŽIE - John Behring. CITÁT -Tady jde o budoucnost všech lidí......... Tady už se začíná opakovat jedna (klišé) věc. Véčka vždycky někoho drží, vězní, zadržují a tím mají pod kontrolou vydíranou osobu Tady je to syn, tady zase dcera, tuhle zase něčí manželka - už se to moc opakuje - chce to nový nápad. .......................7 - URYCHLENÝ VÝVOJ...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Žádné otázky........... ........................8 - NEÚSPĚŠNÝ POKUS..................... REŽIE - Jeff Woolnought. CITÁT - Vloupeme se a šlohnem ho!.......... ........................9 - ĎÁBEL V MODRÉM HÁVU................. REŽIE - Ralph Hemecker. CITÁT - A můžeme začít vyhlazovat lidstvo......... ....................10 - DEN MATEK.................. REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Celý život vidím na nebi Boha. Teď tam vidím 29 kosmických lodí a stovky možných dalších. Chci zase vidět Boha!!.............. Lisa, dcera velitelky Anny, stojí před obrovským rozhodnutím. Jak se rozhodne? CITÁT - ANNA - A ten Bůh ve kterého tak věříte - doufám, že Ho potkám......... Poslední díl druhé série místo aby děj ukončil, je naopak rozvede do dalších několika příběhů, aby vše mohlo pokračovat. TŘETÍ ŘADU této série ještě nemám celou nahranou. Počkám nějaký čas, až budu mít všechny příběhy. Zatím se budu věnovat jiným filmům a seriálům. CITÁT - Tohle je poslední naděje lidstva na budoucnost.......... () (méně) (více)

O´Neill

Na "V" jsem čekal poměrně dlouho, od doby kdy měl premiéru první díl jsem zbystřil, a řekl jsem si, že bych to mohl zkouknout. Nebyl zrovna čas, a tak jsem se rozhodl mou premiéru lehce odsunout. No a to jsem pak zjistil, že kdybych shlédnul čtyři díly, musel bych čekat tři měsíce. No a tak jsem se k tomu konečně dostal, dnes, a shlédnul všech pět dílů. Zatím teda je to velice zajímavé. Herci hrajou skvěle, a většina z nich jsou mi i sympatičtí. Co mě však opravdu hodně překvapilo jsou efekty, jelikož takové vizuály jsem v seriálů asi opravdu neviděl. Pochopitelně jsem tedy nadšený co bude dál, a prozatím své hodnocení nechávám na čtyřech hvězdičkách...Jo, a Morena si měla nechat dlouhé vlasy, slušely ji, narozdíl od krátkých :/ TRAPNÉ KOMENTÁŘE: anderson ... EDIT: Po pár dílech se ubírá na kvalitě a je to těsně na hranici 3 a 4 hvězdiček. Že tenhle seriál dostal přednost před Flashforwardem opravdu nechápu.--EDIT2--Po posledních dílech ubírám na tři hvězdičky, a po pauze budu sledovat asi jen z principu... ()

sulimo

Postupně se to mění v takový kýč, až se stydíte, že se na to díváte, laciné, trapné, příšerné dialogy, debilně přehrávající herci, kteří ze sebe vypouští debilní moudra. Vskutku tupá záležitost, a je to docela škoda, protože námět jako takový měl dle mého názoru velký potenciál, ale americké zpracování jej už téměř klasicky zmrvilo. Původní zpracování z osmdesátých let jsem neviděla, ale upřímně o to ani nestojím. ()

Djkoma

Pilotní díl potěšil a dal očekávat zajímavý seriál, který svůj původní předobraz překoná. První série představila svět, manipulující Návštěvníky, krásně naivní lidský pohled, několika zajímavých vztahů s dobrým castingem, slušné tempo a příběh. Celkově jsem se bavil, přestože potenciál je veliký a budoucnost vypadá velmi, ale velmi rudě (tedy růžově:)). Konfrontace lidské individualismu, cítění, ohledů a morálky proti (v podstatě) úlovému společenství dobyvatelů nových světů si zaslouží další sezonu. Ta se naštěstí zatím daří na výbornou, protože hlavní zmíněná témata prohlubuje, seriál neustále směřuje jednotným směrem a psychologie postav není jen zbytečným patláním barviček na zeď bez jakéhokoliv smyslu. Škoda, že V jako seriál nemá v současnosti žádnou sci-fi konkurenci (SGU přestávku, Outcasts uvidíme) a druhá sezona překonává má očekávání. Zvraty, tempo a žádné obavy z mrtvých hrdinů. Třetí sezonu, prosím. Nejlepší díly: Red Sky - finále S01, Siege - S02E06, Mother's Day - finále S02. ()

• Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)
  • V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)