Xena (1995) (seriál)

Musím hodnotit průměrem, protože některé díly první série byli i na 5. Na druhou stranu některé díly posledních sérií (kolik jich vlastně bylo?) byli tak na -2. Tak byly strašné. V dávných dobách ale spolu s HERKULEM tvořila XENA nedílnou součást mého dne a já na ty první okamžiky vzpomínám s láskou. Sakra to byli časy. Při psaní tohodle komentáře se mi do očí vhrnuly slzy. Fňuk.

Tuxedo (2002)

Nápad nebyl úplně špatný (takový kvádro bych chtěl taky) a Jackie dělá co může, aby film zachránil, jenže tohle se zachránit nedá. Zmatený děj, špatný záporák, hodně podivný závěr, počítačové triky atd. atd.. Pochybuju, že by bez Jackieho vůbec takovýhle film vznikl. Je to k pláči. Jackieho mám rád, tohle si nezaslouží.

Nelítostný souboj (1995)

Michael Mann napsal a zrežíroval něco, co už jsem dlouho chtěl vidět. Přesně ukázal hranici mezi dobrem a zlem a právě na té hranici celý film balancuje. Dlouho není jasné, kdo je ten dobrý. Je jím vůbec někdo? Nebo jsou svým způsobem dobří všichni? Al Pacino rozhodně nepřipomíná kladného hrdinu a De Niro je na tom stejně. Přesto jim člověk oběma drží palce a konec filmu je neskutečným brnkáním na nervy. Navíc akce a především hlavní přestřelka je udělaná tak úžasným syrovým způsobem, že člověk nemůže odtrhnout oči od obrazovky. Jestli se něco podobného podaří i v MIAMI VICE tak budu mít v létě Vánoce.

Minority Report (2002)

Vynikající sci-fi detektivka, která ukazuje, že Steven Spielberg je v lepší formě, než kdy dřív a Tom Cruise je na tom stejně. Dechberoucí akční scény zabalené v příběhu, který vás nutí uvažovat a sledovat děj se zatajeným dechem. Akční scény jsou naprosto špičkové. Část s pronásledováním Johna Andertona v továrně na automobily patří k tomu nejlepšímu, co kdy v rámci žánru vzniklo. Samozřejmě nechybí ani Spielbergův typický nadhled a jemná ironie místy hraničící až s temně černým humorem. Vize roku 2054 je na jedné straně úchvatná a na té druhé zároveň i deprimující a hrozivá. Postupná ztráta svobody, reklamy co oslovující procházejícího jménem, oční scannery všude kam se podíváš. MINORITY REPORT je mistrovské dílo s úžasnou vizuální stránkou (Kaminski je génius), skvělou hudbou (Williams), brilantní režií (Spielberg) a výbornými hereckými výkony (Cruise, Sydow, Farrell). Jediná věc, která se dá MINORITY REPORT vytknout, je asi posledních pět minut, kdy děj zaškobrtne a pomalu došmajdá až k titulkům. 9/10

Zelená míle (1999)

Stephen King je génius. Frank Darabont je génius. A kdykoliv se tihle dva dají dohromady vzikne bezchybné dílo, které se nesmazatelně zapíše do duše těch, kteří ho viděli. Podobně jako VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK se příběh odehrává ve vězení, přesněji na ZELENÉ MÍLI, kde odsouzení čekají na smrt. Na začátku příběhu se setkáváme se starým Paulem Edgecombem, který vzpomíná na dobu svého mládí a na jednoho z vězňů. Na člověka, který měl ohromný dar. Na Johna Coffeyho (jako kafe, ale napsaný jinak). A my se tak stáváme svědky jednoho z nejdojemnějších příběhů všech dob.

Pan Rosnička (2005)

Příběh člověka, který se snaží o to co my všichni. Být úspěšnější, lepší apod.. Útržky obyčejného života Davea Spritze ukazují každodení problémy většiny z nás a každý v nich může najít to svoje. Cage předvedl skvělý výkon, stejně tak Michael Caine. Jeho "taťka" je prostě bezvadný. Pan Rosnička je příjemná a trochu netradiční komedie, při které se člověk může jak pobavt tak zamyslet nad útrapami lidského života. Mimochodem všimli jste si, že tohle je za tak krátkou dobu už druhý Cageův film, ve kterém jeho hrdina svůj příběh divákovi sám vypráví?

Zachraňte Willyho! (1993)

Neuvěřitelný doják s kosatkou v hlavní roli. Když jsem to viděl poprvé (mohlo mi být tak maximálně sedm) byl jsem nadšený. Teď už na ty časy jenom vzpomínám.

Božská relikvie (1986)

Můj historicky první film s Jackiem Chanem (druhým byla první Police Story). Musím říct, že jsem byl unesen a dodneška si vzpomínám jak jsem si na Jackieho hrál a jak jsem ten film sjížděl na staré VHS pořád a pořád dokola. Zažíval jsem dokonalý příklad filmové posedlosti. Všechno bylo dokonalé - auta, vtípky, zápletka, vtípky, prostě všechno bylo perfektní. Jackie byl prostě ten správný, drsný týpek, kterému jsem mohl bezmezně fandit.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Na kostru jedničky našrobovali trochu jiný příběh, který neurazí, pobaví a rozesměje. Hlášky a dialogy odsýpají stejně dobře jako minule a navíc Scrat je tady využitý mnohem větším a zajímavějším způsobem a na konci je prostě bezkonkurenční. Důstojný bratříček prvního dílu, kterému rozhodně nedělá ostudu.

Mimozemšťané v akci 3D (1999)

Před dávnými lety jsme se vydali se školou do Prahy na veletrh. V rámci kultůrního osvěžení náš hlavní "teacher" vymyslel, že se půjdeme podívat do super-hyper megakina IMAXu :-), abysme si taky něco v tom hlavním městě užili. Natěšeně jsem tedy nakoukl do programu, na co to tedy vlastně půjdeme. Výběr byl rozmanitý Santa versus Sněhulák 3D nebo Mimozemšťané v akci 3D. No asi jste si už domysleli na čem jsme skončili. Musím říct, že jsem byl vcelku nezaujatý a snažil se vychutnat si všechny ty 3D parádičky, ale pořád to nic neměnilo na tom, že to vypadalo jak průjezd nepovedenou počítačovou hrou a že mě z toho nakonec rozbolela hlava. Navíc mám raději 2D, Spider-Mana 2 nebo Batmana jsem si na tom velkém plátně užil monohlem víc.