Svět zítřka (2004)

Zvláštní zpracování zajímavého příběhu. Překrásně pohádková atmosféra s prvky thrilleru a sci-fi. Některé scény chvílemi připomínali mé oblíbené Star Wars. Jen mě mrzí, že film místy (hlavně v druhé polovině) ztrácí na tempu, dal bych mu 4.

Pokémon (1997) (seriál)

Já musím dát jednu hvězdu za Squirtla nebo jak se ta želva jmenovala. Ta se mi líbila.

Bournův mýtus (2004)

Dokonalý prototyp akčního filmu. Od začátku do konce skvěle promyšlená akce a nakonec chytrá pointa. Perfektní práce s kamerou, úžasná režie, brilantní Powellova hudba, výborný přiběh... co dodat? Snad se podobně, nebo lépe podaří i Ultimatum.

Agent bez minulosti (2002)

Z první části Bournovské trilogie mám opravdu radost. Matta Damona jsem dříve moc rád něměl, ale díky téhle roli jsem si na něj zvykl. Režie je rovněž výborná i když upřednostňuji spíše Greengrassův styl z The Bourne Supremacy než ten Limanův. Příběh je chytrý svižný má spád a překvapuje v místech, kde byste nečekali, že překvapit může. Prostě skvělá podivaná, kterou ale o dva roky později překonala část druhá.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dlouhá léta jsem o VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK slýchal úžasné věci a přesto se mi tenhle nádherný film vyhýbal. Kingovu povídku mám moc rád a upřímně řečeno jsem pořád nechtěl věřit, že by filmové zpracování mohlo předčít originál. Mýlil jsem se. Frank Darabont dokonale rozvíjel drobné náznaky z knihy a přidával k nim pásáže, které dokonale ladily s původí příběhovou linkou. Skvělé herecké výkony, a to nejen Tima Robbinse a Morgana Freemana, film učinili až neskutečně věrohodným a přesvědčivým, úžasná hudba Thomase Newmana někdy dojímá až k pláči. Při tomhle filmu si člověk uvědomuje život - jak jeho útrapy, tak jeho krásu... „Zjišťuju, že jsem vzrušenej, tak vzrušenej, že v rozklepaný ruce sotva udržím tužku. Myslím, že takový vzrušení může pocejtit jen svobodnej člověk, kterej se vydává na dlouhou cestu s nejistým koncem."

Fresh Prince (1990) (seriál)

Díval jsem se na Willa vždycky ráno před školou když chodil ještě na Supermaxu nebo co to bylo. Některé díly byli fajn některé ne.

Šestý smysl (1999)

Kdyby mi mamča nevykecala konec možná bych šel i na pět. Sakra, ale já si za to mohl sám, neměl jsem tolik vyzvídat. Je to holt poučení pro příště...

Hudson Hawk (1991)

Srandovní blbina, která přepískla víc než pár scén. Záporáci jsou debilní kreténi a herci co je ztvárnili jsou hnusní až běda. Štěstí že Bruce Willis je zase jednou za hláškaře a Andie MacDowell to moc sluší. Ten film se nebere vůbec vážně a mám pocit, že Bruce se chtěl jet podívat do Itálie a spojil tak příjemné s užitečným.

Likvidátor (1996)

Ničící Arnold, který střílí po letadle a dokáže si podat i krokodýla jsou nezapomenutelné zážitky, jež se mi už dávno vryli do paměti. Navíc je tady i nehorázně hláškující James Caan, který si svou postavu neuvěřitelně vychutnává.