Astérix a velký boj (1989)

Určitě nejtemnější Asterix. Atmosféra zkázy a zmaru je v některých chvílích možná až příliš reálná, když si uvědomím že by to měl být film spíše pro děti. O legraci (která ale patří k tomu nejlepšímu) se tady stará hlavně Panoramix, který po zásahu Obelixovým menhirem trpí amnézií. Pokud si dobře vzpomínám tak VELKÝ BOJ byl vlastně můj první filmový Asterix (jako komiks to pak byl vynikající ASTERIX A ZLATÝ SRP).

Drsný Harry (1971)

Já jsem se prostě nemohl dočkat až toho dementního, vylízaného kreténa Harry zabije. Protože takhle vymatlaného "zabijáka" jsem už dlouho neviděl. Doufám, že skutečný Zodiac, kterým byl film Drsný Harry inspirován byl alespoň trochu inteligentní. Clint Eastwood celý film táhne, výborné hlášky střídají na tehdejší dobu vynikající akci. Hudba je překvapivě dobrá a skvěle dokresluje atmosféru filmu. Klasika.

Gauneři (1992)

Pan Bílý, pan Světlý, pan Modrý, pan Oranžový, pan Hnědý a pan Růžový májí udělat klenotnictví. Něco se nepovede, anebo spíše někdo je zradí. Pan Oranžový to koupí do břicha a pan Bílý se ho snaží dostat do bezpečí, na předem ujednané místo setkání. Do skladiště. Pan Bílý přemýšlí co dělat dál, do toho přichází pan Růžový. Přemýšejí co se to vlasně sakra stalo... To zhruba k začátku děje první vynikající Tarantinovky, která spolu s Pulp Fiction patří mezi perly světové kinematografie. Špičkové herecké výkony, výborný scénář, skvělá režie, kultovní hlášky a především věrohodnost dělají z Gaunerů nezapomenutelný filmový zážitek.

Navždy a daleko (1992)

Občas se vyplácí sednout si jen tak před televizi a sledovat to co právě jde. Ze začátku trochu neradiční romatické drama, které se pomalu rozvijí v průběhu celého filmu a do toho hrající "pan velký" John Williams. Tom Cruise a Nicole Kidman hrají opravdu dobře a působí velice přirozeně no a Ron Howard odvedl tradičně dobrou práci. Příjemné překvapení.

Zběsilý útěk (2006)

Sakra Paul Walker se nám teda pěkně vybarvil a Wayne Kramer mě od teď začal zajímat opravdu hodně. Tohle se totiž jen tak nevidí. Navíc výborný Karel Roden se výkonem co tady předvedl dostal na první místo ze všech mých oblíbených českých herců. Jen tak dál Karle. Režie je jak už jsem naznačil výborná, chvílemi připomíná Tonyho Scotta v Domino. Herci skvělí, scénář téměř perfektní (úplný konec to trochu zkazil), zvraty, přestřelky... paráda. těším se na další projekt Wayne. :-)

Tajemné okno (2004)

Výborný Johnny Depp v lehce nadstadnartní adaptaci Kingovy krátké novely Skryté okno do skryté zahrady. Všechno je perfektní až do doby než si Koepp začne hrát a totálně překope celý konec filmu. Doteď nechápu proč to udělal. V Kingově předloze je totiž klišé nahrazeno překvapivým (ne)rozuzlením a pointa je tím pádem úplně jinde. Škoda, ale dobrý pokus.

xXx: Nová dimenze (2005)

Co to s tím XXXem proboha udělali? Věděl jsem do čeho jdu ale místy to už nebylo ani k smíchu, ale spíš k pláči. I když pravda je že takovou šílenost jste už pravděpodobně hodně dlouho neviděli. Připomíná to futuristickou partii šachů - na jedné straně "hodní" černí na druhé straně "zlí" bílí. "O boj za mír v matičce americe." ;-)

Tajemný let (2005)

Napínavý a temný thriller, který je zvláštní kombinací všech možných filmů s tématikou "problému v letadle". Byl jsem překvapený co se nakonec s dějem filmu stalo a jen jsem nevěřícně zíral, co scénáristé dokázali v tomhl snímku všechno skloubit. Co se týče únosce. Byl asi tak stejně nápadný jako dalších desel lidí v letadle. Přiznám se ale že jsem měl podezření ;-)

Mikeovo nové auto (2002)

Tohle je bomba. Nejlepší kraťas co jsem snad kdy viděl. Člověk doslova padá smíchy z gauče.

Smrtonosná past (1988)

Bruce Willis ve své životní roli Johna McClana. Hláškuje, stříli a směje se. Co si člověk může přát víc? "Výborná práce Johne. Na úrovni."