Světová válka Z (2013)

Co víc si přát než bandu rychle pobíhajících zombíků převalujících se přes obří zdi a autobusy. Autoři si teda s tim pěkně pohráli. Zombíci, kteří jsou neuvěřitelně agresivní, skáčou a rozbíjejí si hlavy jenom proto, aby se k vám dostali a už to opravdu vypadá, že z toho neni úniku. Brad jako vždy parádní, v mnoha momentech musim přiznat, že jsem se od toho nemohl odtrhnout, jak to bylo napínavé... WW Z mě velmi překvapil (už dlouho tu nebyl kvalitní film se zombie), moc chyb jsem tam nenašel (jenom s tim virem, co si do sebe píchají, dobře no...), takže dávám plný počet.

Podfukáři (2013)

Film plný triků, zvratů a iluzí se vcelku povedl. Tito 4 kouzelníci vás zaměstnávají po celou dobu filmu, pořád vás to nutí přemýšlet ,,jakže to vlastně udělali?'' a ať přemýšlíte jak chcete, tak stejně z toho vzejde jenom wow. I když teda musim přimhouřit oči za to, že jim všechno vychází do puntíku. Efekty nejsou špatné, scénář a příběh pokulhává.

Velký Gatsby (2013)

Gatsby se jeví jako příjemný film, kde si autoři hlavně pohráli s barvou a moderíma trikama, které ale podle mě filmu spíš ubližují. FIlmu sice nějakou dobu trvá než se rozjede a musim přiznat, že mě to ani moc ze začátku nebralo, ale pak konečně vstoupil na scénu Leonardo a vše se řídilo podle něho. Film pak už utíka mnohem rychleji, hlavně když chcete vědět, jak se k tomu všemu Gatsby dostal a jaká má další tajemství, tak pak už o nějakých 142 minutách nebudete ani vědět, že byly. Film se pohybuje někde okolo toho lepšího průměru, ale myslím, že jsme všichni čekali něco víc...

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Skvěle zpracovaný film o velmi dlouhém boji mezi dvěma rodinami. Musim vyzdvihnout výborné kostýmy, hudbu, prostředí a výkony herců, kde válí nejen Kevin, ale i Bill. Škoda jen, že prvnímu dílu scházelo tempo, které přišlo až ke konci dílu. I tak velmi kvalitní film, kterých se v dnešní době objevuje stále méně, lepší 4 hvězdy.

Serenity (2005)

Výtečně zakončený seriál Firefly, kde už se dočkáme pořádné sci-fi bitvy, využití River a objasnění věcí okolo ní. Celý film doprovází napětí, akce a film sice pomalu, ale přeci jenom shazuje kostým tý westernovky a v závěrečné bitvě je vidět, že sci-fi mu sakra sluší. Škoda jen, že jsme se tohohle nedočkali už v seriálu.

Firefly (2002) (seriál)

Velmi povedený seriál od Josse Whedona, který spíše připomíná western než sci-fi, ale to vůbec nevadí, protože i tak se na to kouká skvěle. Škoda jen, že to ,,sci-fi'' poukazuje jenom na vesmirné lodě a pak už jenom na pár malých detailů (např. kulečník nebo sklo v baru). Jak už sem zmínil, je to spíše western a to byl asi hlavní důvod, proč to zrušili. Těch prvků je tam až moc-hudba, oblečení, zbraně, rvačky, prostředí... Přesto je to velmi kvalitní seriál s výborným kapitánem Nathanem Fillionem, který má názor na vše a ze všeho se dokáže vykroutit. Lepší 4 hvězdy.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Více svalů, více akce, jinak průměrná podívaná. Sice to víc připomíná skupinu superhrdinů, ale koukat se na to dá. Líbí se mi, že tvůrci nezapomínají na minulé díly a na události v nich. Uvidíme, zda v dalším díle proběhne nějaké zmrtvýchvstání a co si na Vina Diesela připraví Statham.

Osamělý jezdec (2013)

Skoro každý píše, že je to předlouhé a bez šťávy, to teda asi byli na jiném filmu než já. Celý film se bylo na co koukat, Johnny, jak už ho známe, si zase připravil pár skvělých hlášek (samozřejmě scénáristi), akce také nechyběla (hlavně na začátku s vlakem a na konci s vlakem a mezitím menší akční scény). I když jim všechny fígle vychází, jak si to naplánují (známe už z pirátů), tak se jedná o příjemnou podívanou s dostatečnou akcí, velkou dávkou vtipů a trochou té romantiky (bohužel) a to vše s brilantním Hansem Zimmerem, který se postará, aby ste si to užili. Lepší 4 hvězdy.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ani výborný, ani špatný. Moderní Jeníček s Mařenkou se drží někde uprostřed a to svými pár dobrými hláškami a vychytanými zbraněmi. Taky rád koukám, jak čarodějnice dostávají brokovnicí. Lepší tři hvězdy.

Iron Man 3 (2013)

Jednoznačně zatim nejlepší díl série. Shane Black se do toho pořádně opřel, staví hlavně na zkušenostech z předešlých filmů, teď mám na mysli scénář ( např. ze Smrtonosné zbraně nebo z Posledního skauta) nebo taky od Jona Favreaua, který mu během nátočení 'radil', jak to vlastně dál s Iron Manem zamýšlel. Konečně někdo natočil Irona Mana takového, jaký je. Filmu nechybí jako vždy vtipné hlášky, možná jich tam je až trochu moc, ale to filmu rozhodně na hodnocení neubírá. Film se jeví zase o trochu víc reálněji a to s dalšími novými vychytávkami, ale jako mínus musim zmínit nepřátele, kteří jsou doslova nažhaveni a chrlí oheň, to mi jako reálné už tedy vůbec nepřišlo. Ale jinak jsem se u filmu skvěle pobavil, viděl strhující akce a epické souboje. I když je tam pár zmínek o předešlých dílech nebo Avengers, tak ke zhlédnutí tohoto dílu je vidět nemusíte.