Mládeži nepřístupno (2013)

Tak o tomhle filmu fakt nevim, co si mám myslet. Těm hercům muselo tak přeskočit, že to ani nejde popsat. Kdyby to byla alespoň sranda, ale ta se tam vyskytuje opravdu málo. Za to je to jenom samá nechuťárna. Řikal jsem si:,,joo, ty dohromady vymyslej dobrej film.'', bohužel jsem se příšerně zmýlil. Nemá to žádnej příběh, logiku, zkrátka nic. Dávám tedy dvě hvězdičky za všechny známé herce.

Raubíř Ralf (2012)

Supr Ralf! Koněčně po dlouhé době přichází příjemná a oddychová animačka se skvělými písničkami a pestrym prostředim. Škoda jen, že z toho autoři nevymáčkli ještě trochu víc, pak by to bylo krásnych pět hvězdiček.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Konečně jsme se dočkali! Po 9 letech, co byl v kinech poslední LOTR, se Peter Jackson vrací zpět na plátna a spolu s ním nám známý Hobbit Bilbo Bagins o kterym toho v LOTRovi moc nebylo a to je také důvod, proč jsem se na tento film tak těšil. Nejprve musim vyzdvihnout výkon Martina Freemana, kterýmu mi připadá, byla tato role souzená odjakživa. Přesně takovéhoto hobita jsem si podle knížky představoval a Martin mé očekávání splnil tak skvěle, že si knížku čtu zase znova. Co se týče trpaslíků, je to takové rozsporuplné. Někteří na mě udělali příjemný dojem a někteří naopak, tak přesně nevim, co si o nich mám myslet, nebo jestli to tak Jackson zamýšlel...Musim podotknout, že se Jackson drží příběhu do posledního puntíku. Až tedy na Azoga, kterýho nevim proč ho do toho zakomponoval, když v knížce o něm nebyla ani zmínka a i kvůli němu film trošku pokulhává, ale třeba nás chce Jackson něčim překvapit. Začátek filmu je sice zdlouhavý, ale po nějaké chvíli se na nás dostane ta akce na kterou jsme se těšili - hloupí trolové (a pár vtipných scének - Luphobit), návštěva Elronda, bitva skalních obrů, na kterých si Jackson opravdu vyhrál, dále zajetí trpaslíků a Bilbovy hádanky s Glumem, na které pochybuji, že někdo přišel při tak krátkých intervalech a nakonec záchrana trpaslíků orly. Jedná se o skvělou podívanou a fanouškové série (jako já) by si to rozhodně neměli nechat ujít, ale všichni víme, že jsme přeci jenom čekali ještě něco víc. Uvidíme, co přinesou další dva díly.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Bohužel zase stejný jako všechny předchozí díly. Prosim už další nenatáčejte! Ano, představení byla pěkná, zvlášť na konci se povedlo, ale já se hlavně soustředim na příběh a u tohoto dílu se mi chtělo brečet (ne v tom dobrym smyslu). Herci mi připadají v každém dílu taky skoro stejní - pěkná holka a namakanej kluk, kteří musejí překonávat překážky, vždycky je ale něco rozspojí, ale nebojte, oni se zase k sobě vrátí. Slabé dvě hvězdy.

Norman a duchové (2012)

ParaNorman je hezký film s dětskou a strašidelnou atmosférou. Autoři se hlavně vyřádili na každé postavě, a to opravdu skvěle a to je asi tak vše. Film jinak ničim nepřekvapí, ale příjemně se na něj kouká. Lepší tři hvězdičky.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Musim přiznat, že jsem čekal větší 'řežbu' a také jsem se těšil na tu spoustu legendárních jmen a jsem trochu zklamán. Jména jako Norris, Willis atd, se vyskytují opravdu jen pár minutek a je to škoda, na druhou stranu se zachovali vtipné hlášky a film tak kráčí k úspěšné trilogii.

Prometheus (2012)

Od režiséra Ridleho Scotta jsem čekal mnohem větší podívanou, za to jsem dostal podprůměrný film, sice s hezkými efekty (vlastně jenom spadnutí lodě z nebes), ale se špatně vypořádaným příběhem, kde členové výpravi umírají jeden za druhym. To bylo myslim doposud v každém predátorovi nebo vetřelci. Dávám horší tri hvězdy.

Méďa (2012)

Seth MacFarlane to rozjel ve velkym. Když jsem šel na Teda do kina, moc jsem mu nevěřil a to možná bylo dobře, protože tím víc jsem si film užil. Hold skvělý scénář, tak skvělé forky a výborné zpracování Médi. Zasloužené čtyři hvězdy.

Temný rytíř povstal (2012)

Říkal jsem si, že už neni ani možné udělat lepší film než dvojka, očividně jsem se mýlil. Nolan znovu dokázal to, co mnoho režisérů nedokáže a to je originální příběh a to už víckrát na to stejné téma. Skvělí herci a úžasná atmosféra vás nutí to prostě dokoukat a jít se na to podívat i znova, k tomu skvostná a dunící hudba Hanse Zimmera. Temný rytíř opravdu povstal a tak i zůstane.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Konečně nějaké odreagování od těch amerických "pohádek". Skělý Ewan a Emily přináší podívanou, na kterou bych se mohl koukat hodiny. Škoda jenom, že to Lasse Hallström nevyšperkoval o trochu víc, pak by to bylo zasloužených pět hvězd.