Dnes v noci v lese nikdo nespí 2 (2021) odpad!

Oh kurwa! Poláci se rozhodli přeřadit na vyšší level a z nízkorozpočtového horroru s lacinou zápletkou udělali nechutnou porno mordu. To bych od těch černoprdelnických kudlanek s krucifixem v prdeli vskutku nečekal! První polovina filmu ještě vypadá na celkem klasický nudný gore blaf pro mentálně zaostalé sadisty, kteří holdují pohledu na krev a jednou za čas rozpitvají domácího mazlíčka, nebo si do nosní dírky zatlučou další hřebík. Pak se to ale někde zvrtne, a když už to vypadá, že nám začnou docházet hrdinové, bojující s vesmírným šmejdem, karty se vrátí do balíčku a filmaři je rozdají znovu. Hlavními hrdiny se rázem stává onen vesmírný šmejd a najednou mnohý divák ztratí přehled o tom, jestli je to ještě horror, komedie, teenage romantický film, či co za sračku. Chvíli se s našimi novými reky touláme krajinou, vraždíme, souložíme, mstíme se. Až mi ty srdceryvné scény přivodily slzení v oku. Dojemný happyend však drsně končí pod koly motorizované policejní jednotky rzeczypospolitej polskiej a nadšený divák jásá, když vidí titulky, protože přežít tohle určitě není jen tak! Pouze pro velmi otrlé milovníky bizáru! 5%

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Již první díl Venoma byl nehorázná tryzna a likvidace dobrého vkusu, ale dvojka neoplývá už vlastně ničím přitažlivým. Tupé dialogy hlavního hrdiny a jeho symbionta mi lezly na nervy a připadal jsem si jak s holou prdelí uprostřed Václaváku. Jestli tohle někdo presentuje jako zábavu, pak už jsem definitivně vyléčen z homixových sraček a budu sledovat už jen reklamy s krémem na hemeroidy. Šablonovitá tyčovina, kterou sem někdo prskl jen aby ještě něco málo vyvařil z pohřbeného propadáku. Zbytečná ztráta času. 25%

Venom (2018)

Venom není obvyklá homotaškařice osvalených metrosexuálů v přiléhavých baletních kostýmcích zářivých barev, kteří se berou smrtelně vážně a jejich strnulým pohledům do blba konkurují jen sochy na Velikonočních ostrovech. Venom je zcela neobvyklá, ovšem podobně nudná sračka z per homixových scénáristů, kteří se snaží vymlátit miliony i z drobků, co někdo našlapal do koberce minulou premiéru. A jelikož je teď moderní točit sequely, prequely, spinoffy anevimcoještě, a prakticky každá postava homosvěta si zaslouží svůj vlastní celovečerák, aby tu retardovanou mládež bylo čím dojit dál, dali nám Tomáše a černý hlen. Kdyby to bylo laděno víc do stylu Deadpoola, asi by to bylo stravitelnější, ale to by Tomáš nesměl být tak tuhý a zkoprnělý a nesmělo by se to všechno tvářit tak důležitě. Dějová linka byla mnohdy zmatená a nelogická. Navíc mi je trochu proti srsti fandit antihrdinovi. Divná matlanice. 40%

Jak jsem se stal superhrdinou (2020)

Vlastně jsem to čekal daleko horší a dost mile mě to překvapilo. Určitě to lze hodnotit jako dobrý pokus o konkurenci americkým továrnám na superhrdiny. Herci byli sympatičtí a děj byl zajímavý. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv je to spíš na jedno použití. Musím ale uznat, že se Frantíci překonali. 60%

Duna (2021)

Druhý pokus o filmovou adaptaci Herbertovy Duny dopadl o poznání lépe, ačkoliv jsme prakticky jen v polovině. Lynchovo pojetí z roku 1984 neslo jeho nezaměnitelný rukopis a mám za to, že se od toho měl oprostit. Snažil se narvat úplně vše do dvou hodin a to zkrátka nešlo. V Duně z roku 2021 je vše pozvolné a nenucené, divák má čas se nadechnout a sžít se s postavami, což jsem postrádal u starší verze. Ač film plyne naprosto klidným tempem, nestačíte se moc nudit a to je skvělá deviza. Vizuál je samozřejmě primární komoditou filmu a na plátně vypadá vše skutečně velkolepě. Herecké obsazení mi naprosto vyhovovalo. Už teď se těším na druhou polovinu. 80%

Kyslík (2021)

Minimalistické komorní drama o jedné kryse, která hledá cestu z tunelu, obrazně řečeno. Za ryzí sci-fi to lze považovat jen s velikou nadsázkou. Tematicky a dějově bych to přirovnal ke Gravitaci, Moon, Pasažéři, nebo třeba 127 hodin. Další příklady by se jistě našly, ale základní myšlenkou je unudit diváka xmrti. Natočit něco takového je vždycky trochu balancování na tenkém ledě a ne vždy se to podaří. Tohle je příklad typické nemastné a neslané ucourané vykrádačky "point of interest" filmů, která se táhne jak poševní hlen přestárlé provozovatelky nejstaršího řemesla. Vše je dost předvídatelné, stejně jako konec, a tak divák pomalu upadá do letargie a po očku sleduje, kolik ještě musí protrpět do konce této tryzny. Nezachrání to ani hezký xicht hlavní představitelky, ani flashbacky z minulosti, jak se snažíme vypátrat příčinu celé té kyslíkové patálie. Už zítra si nevybavím detaily a za týden už si nebudu pamatovat děj, který byl složitý, jak puzzle pro děti do tří let. Jediné, co vím s jistotou je, že to nikomu doporučovat nebudu. 35%

Ladíme! (2012)

Vlastně to není až tak ukrutná sračka, jak jsem původně čekal. Ovšem, abychom krotili přehnaně pozitivní emoce hned ze startu a neunáhlili se (!), určitě to není film, který byste si pouštěli s oblibou třikrát ročně, když máte zrovna chuť na nějakou tu originální pecku. Scénář je evidentně jednou z mála variací uslintané teen předlohy, přemáchnuté už asi tisíckrát v jiných filmových škopcích. A když už tenhle mnohonásobně louhovaný pytlík s čajem postrádá veškerou chuť, filmaři vsadili na pár ošlehaných hollywoodských xichtů, které měly oživit tuto prudce kýčovitou slátaninu. Bohužel si do hlavních rolí dosadili ohyzdnou Wilsonovou s jateční váhou a tlamou kopnuté čivavy a Aničku Kendrick, která sice je roztomilá, ale ten obličej má taky poskládaný tak nějak špatně. Ve výsledku tedy doporučuji sledovat se zavřenýma očima a celkem si to i užijete. Těžký průměr. 50%

Špindl 2 (2019) odpad!

Jak už to většinou bývá s pokračováním filmů, i zde se podařilo již tak ukrutnou nestravitelnou blbost posunout na ještě vyšší level a trýznění diváka dostalo zcela nový rozměr. V některých scénách je až vidět, jak herci netuší, co si s tak tragickým scénářem a dialogy mají počít. Kdybychom z toho vystříhali veškerý balast a trapnou vatu, při které se člověk kroutí jako paragraf a je mu fyzicky špatně, snad bychom dostali krásnou desetiminutovou reklamu na lyžování v českých horách, když je tam zrovna náhodou sníh a neřádí nějaký ten vir, a byla by to i hezká podívaná. Bohužel, je tam i těch přebytečných devětadevadesát minut. Hrůzostrašná zkušenost, která mne opět vrátila na zem, když jsem po dlouhé době dal šanci českému filmu. Totální hrobeso! 5%

Viník (2021)

Další z mnoha recyklací, které dodává příslib fantastičnosti a lákavosti xicht Gyllenhaala, jenž je opravdu dobrým hercem, ale zde je jeho talent tak nějak potlačen minimalismem samotného námětu. Sveřepé chrchlání, urputné pocení a blití do hajzlu nikoho nevybídne k ovacím vestoje. Bez přidané hodnoty se tak Viník stává jen průměrným dílkem. Chtělo by se říci dokonce nudným. Věřím, že se najde spousta podobných kousků, které pobaví víc a nebudou tak neskutečně prázdné. Tenhle je určen jen na jedno zklamané zhlédnutí a pro fanoušky Jakea. 50%