Země nomádů (2020)

Frances McDormand, ach jo. Tahle paní herečka je moc fajn, tak obyčejná a přesto hodně upoutá. Co to jsou nomádi, ptám se svých kluků(19 a 15), ano takto hloupá jsem, jelikož znám kočovníky a výraz nomádi si nevybavím. Dívám se na film, který je nominovaný mezi oskarovými a nevím, co si mám myslet. Prvních čtyřicet minut je trošku zmatečných, než člověk pochopí o co jde, že život nomádů je svobodnější, ale na druhou stranu je taky o tom,že práce zrovna někde je, a nebo není. Je to o vážení si věcí,ale také o přátelství, které při kočování vzniká a nachází spřízněné duše,ale taky o svobodě, kterou si alespoň napůl tvoří člověk sám. Líbilo.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Na to, že se tam téměř nemluví to nebylo zlé, jen jsem čekala nějaké větší drama s méďou.

Bílý tygr (2021)

Jako návod na zbohatnutí by tohle nemělo fungovat nikde, navíc ten konec, kdy mám věřit tomu, že jiná možnost není a je to vlastně správné, mě dostala. Co bude se zbytkem nemalé rodiny je celkem jedno. Všude jsou chudí a všude bohatí. První půle mě bavila a věřila jsem v něco jiného, druhá polovina mě nudila a přímo sr..., docela zklamání.

Král (2019)

Král JIndřich V. byl asi zajímavá osobnost, floutek, který zaujal tím, že se choval podle svých pravidel, tedy do určité doby. Každopádně se na to dívalo dobře, i když těch politických intrik bylo zezačátku až moc. Člověk neví komu může věřit. Moc mě bavilo, když se společně na plátně objevil Chalamet s Edgertonem, oba výborní,ale i Pattison opět potěšil. Strategie bitev mě asi nakonec bavila ze všeho nejvíce.....

Ztracené dívky (2020)

Říkala jsem si, že si k žehlení pustím něco hloupého a dle hodnocení jsem předpokládala, že to tak bude. NIcméně mi to v daný okamžik sedlo a to pomalé, ponuré tempo mi naprosto vyhovovalo. NIc se mi nezdálo na sílu, jen mi to připomnělo, že ta Amerika a její venkov budou vážně vidlákov, kde bych se nechtěla ocitnout ani náhodou. Když si pak člověk uvědomí, co díky Mari Gilbert při hledání Shannon vyplouvalo na povrch a z jednoho zmizení jich nakonec bylo "nespočet."...no pěkně ta policie pracuje. Upřímně bych dála krásných 65%,ale dávám více, abych trošku zvedla hodnocení. Podle skutečné události....

Smrtící ticho (2020)

The Silencing působí pomaleji, přesto ne nudně. Kdybych se příliš nezamýšlela, tak bych neměla ani moc co vytknout. Nesmysly si člověk najde všude. Tady mě baví námět, ponuré prostředí divokých lesů a hlavně Nikolaj Waldau. Vlastně mě baví všichni, dokonce i Annabelle Wallis, která po zbytečné plastice nosu vypadá víc tuctově a nudně,ale tady ji to odpouštím. Navíc mě baví i fakt, že po úvodu filmu jsem si myslela, že to bude o něčem jiném.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Perfektní komedie, kde jsou jednotlivé postavy tak specifické, že to nemůže být nuda. Co je ovšem spojilo a jak se vše bude vyvíjet je taky docela sranda, i když v reálu by to bylo trochu horší. Nemůžu najít žádnou výtku, snad jen tu zbytečnou facku, která mě jako matce dvou teenagerů přišla potupně zbytečná. Ale to je opravdu jen drobnost a můj problém, protože jinak to byla skvělá jízda.Přímo krasojízda.

Zvrácenost strachu (2020)

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo,ale na druhou stranu jsem pořád čekala napětí a v tom čekání jsem se začala spíše nudit. Jednotlivé postavy mě bavily, prostředí a život uprostřed lesů taky......pokud bych nečetla, že se jedná o horor, tak bych se u závěrečné scény hodně pobavila, ale takhle ji beru jako plus. No max. na jedno pokoukání.

Drsný město (2020)

Nudné, překombinované krimi, které má fajn ponuré interiéry a docela dobré herce,ale spoustu zbytečností a i když je to místy hodně akční, tak i pocity z té akce mám tak znuděné, že mě to uspává.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Něco jako Strange Things - ano, ale šité rychlou jehlou. Navíc SF mě opravdu bavil, i když jsem už stará bréca, ale totok bylo fakt pro děti max teenage věk. Zámek i nápad s klíči perfektní,ale to ostatní by chtělo vymazlit.