To Kapitola 2 (2019)

Je to jako Sněženky a machři po 25 letech. Všechny hlášky jsou nostalgicky opakovány z předchozího filmu z úst kamarádů, kteří se po letech sejdou. Že půjde o horší film jsem věděl hned po prvních pěti minutách. Vzpomněl jsem si totiž, že vše dobré z knižní předlohy bylo znázorněno již v prvním filmu a na tento zbyl ten slabší materiál. A To je hodně rozporuplná kniha. Oceňuji snahu autorů změnit konec. Se vší úctou k panu Kingovi, ale kdo knihu četl, mi dá jistě za pravdu, že byl při psaní konce knihy nejspíš pěkně sťatý. Dokonce mi připadalo, že na to bylo ve filmu humorně upozorňováno (Billovy slabé závěry knih). Nicméně: nulové napětí, příliš mnoho retrospektivy a nostalgie, příliš očekávané lekavé scény (jednu nám dokonce odpočítali) a Pennywise neměl tolik prostoru, kolik by si zasloužil. A také mi připadalo, že dětští herci přehráli ty dospělé na celé čáře. Ale pár dobrých scén zde bylo to zase jo. Tři hvězdy s hodně odřenýma ušima. Jinak spíš zklamání.

Anna (2019)

Taková mainstreamověji podaná Rudá volavka. Rudá volavka byla reálnější, mrazivější a vážnější. Anna je akčnější, svižnější, dost přehnaná a plná scénáristických chyb. Nemohl jsem si pomoci tyto filmy nesrovnávat. Volavka to u mě vyhrává, ale to z tohoto filmu určitě nedělá špatný, jen prostě jiný. Na hlavní představitelku se VELMI DOBŘE kouká, což zde píše každý a musím to napsat i já. Stejně tak na její "přítelkyni". Helen Mirren zase baví svou skvělou a moc dobře zahranou rolí.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Ze začátku jsem byl mírně v rozpacích. Nejdříve to na mě působilo jako zhmotnění mokrých snů šikanovaných introvertů, kteří celé mládí proseděli u online her. U scény ze závodu jsem měl dokonce tendence ten film vypnout, protože kromě oslnivých efektů to byla také oslnivá sračka. Nicméně jsem si říkal: Proč by Spielberg točil něco takového? Chtěl se snad zavděčit svým vnoučatům? A proč to má tak vysoké hodnocení? To je opravdu ČSFD plné videoherních geeků? Příběh se nakonec docela vybrousil a atmosféra mě vtáhla do děje. Bylo to plné hádanek, hledání klíčů, prostě dobrodružství v digitálním světě a bavilo to.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Je to zvláštní film. Opravdu se to nepodobá ničemu co Tarantino doposud natočil. V první řadě je to zcela určtě jeho nejumírněnější film. Zdaleka zde není tolik násilí ani černého humoru jako v jiné jeho tvorbě. Přesto je to pořád on. Po technické stránce paráda, nádherně vystižěná atmosféra 60 let. A přestože se tam až do konce celkem nic neděje, ty tři hodinky mi utekly jako nic. No shrnutě, každý, kdo má Tarantina rád si tento film najde a určitě nebude zklamaný, i když dalšího Djanga nebo Pancharty nečekejte.

V pasti (2018)

Další horor vystavěný na atmosféře a ne na ubohých lekacích scénách. Houšť a větší kapky, prosím! Námět je až nápadně podobný Shaymalanovu Stalo se, ale zpracování je mnohem lepší. Hodně dobré, ani si nepamatuji, kdy mě naposledy ze znázornění apokalypsy takhle mrazilo.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Jsem malinko v rozpacích. Dialogy a komediální linka super, hodně jsem se nasmál. Sci-fi prvky mi vůbec nevadily. Ale extrémní přehnanost akčních scén mi vadila dost. Při závěrečné scéně s vrtulníkem jsem se dokonce přistihl, že jsem se plácl do čela a zakroutil hlavou. A ta náhlá změna počasí během vteřiny, jen aby finální scéna získala ten správný nádech byla taky dost do očí bijící. I tak to musím ohodnotit převážně kladně, protože to je film, který si určitě na žádné velké umění nehraje a navíc jsem zábavnější buddy movie už dlouho neviděl.

Ticho před bouří (2019)

Přesně takhle to dopadne, když se filmaři snaží být originální za každou cenu. Cíl byl jasný, natočte něco s podobně "šokujícím" zvratem jako třeba v Šestém smyslu. Ale co z toho udělat trochu víc Matrix? No prostě z toho vzešla hrozná kravina. Musím nicméně ocenit zpracování. Natočené a zahrané to bylo slušně.

Lví král (2019)

Tomu filmu se v zásadě nic vytknout nedá. Úžasně animované, zpracované, perfektní hudba a dabing. Mně u Lvího krále ale nikdy nesedla ta jednoduchost příběhu. Vím, že je to pohádka pro děti, ale i tak. Z letošních předělaných Disneyovek byl Aladin mnohem lepší. Prostě jsem se nudil. Ale myslím si, že pro fanoušky původního animáku to bude velký zážitek, tak se určitě nenechte odradit.

Kozy léčí (2017) (TV film) odpad!

Tak tuhle sračku bych pouštěl vězňům v Guantanámu. Po třech projekcích by přiznali úplně všechno. Vážně to má 69 minut? Já měl pocit, že to trvá tři hodiny.

Upgrade (2018)

Má to své mouchy, ale jinak je to parádní 4* akčňák. A konec docela překvapil.