Blíženec (2019)

Vcelku slušně fungující popcornovka. Film u kterého už od začátku víte jak to dopadne a nepřinese vám nic nového. Musím vyzdvihnout kvalitu akčních scén, ty jsou velmi povedené. Jinak je to film, který neurazí ani nenadchne, ale popravdě si myslím, že už v základu si větší ambice nekladl.

Úniková hra (2019)

Technicky solidně zpracovaná přežívačka s hádankami, kde člověk netrpělivě čeká na pointu. První polovina velmi slušná tříhvězdičková záležitost. Bohužel ta pointa filmu podráží nohy. Velmi neoriginální, přehnaně konspirační a ta úplně závěrečná scéna před titulkami je vyloženě bullshit.

Hotel Artemis (2018)

Tohle se nepovedlo. Ten film se snaží být tak cooltovní až to bije do očí. Ve skutečnosti je to hodně laciné béčko bez jakékoliv inovace, které si jen půjčuje nápady z jiných filmů. A v tomto béčku hledali svou zašlou slávu Jodie Foster a Jeff Goldblum a nenašli. Škoda, oba mám rád. Minimálně Jodie Foster se role starostlivé babči, která má potřebu každému pomáhat, ujala důstojně, ale to film bohužel nezachránilo.

Syn temnoty (2019)

Inspirace Supermanem není nijak maskovaná a nabízí zajímavý pohled. Co kdyby byl nejslavnější komiksový superhrdina ve skutečnosti pořádný hajzl, co pak? Hororové pojetí tomuto filmu také velmi svědčí a dokonce funguje lépe než v jiných "ryzích" hororech. Důvod proč nedávám čtyři hvězdičky sám neznám, jen vím, že to není film který bych musel za každou cenu vidět znovu, nějak tam chybí ta motivace. Za vidění každopádně stojí a nezklamal, vzhledem ke zdejšímu hodnocení spíš naopak.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Vynikající akční sci-fi pohádka, které nelze prakticky nic vytkout a vše zde funguje jak má. Do páté hvězdičky tomu přesto něco chybí. Nějaká myšlenka, možná nějaká vyloženě dechberoucí akční scéna. Každopádně je to film na který se kdykoliv rád kouknu znova.

Po čem muži touží (2018)

Za mě po dlouhé době spokojenost s českým filmem. Nejedná se o žádný vrchol filmařiny, ale prostě komedii, která si absolutně na nic nehraje a má za cíl jediné, a to pobavit. Po dlouhé době není v komedii žádná dramatická linka, nikdo neumřel, nehledal se žádný vyšší smyl apod. Zkrátka a dobře, přesně taková ta komedie o ničem, které nám kdysi dávno šly, ale pak se něco zlomilo.

Joker (2019)

Hnusné, mrazivé, ale geniální. Tři slova, která vystihují nejen film, ale také herecký výkon Joaquina Phoenixe. Jediné co bych vytknul je časová osa, respektive věk hlavního "hrdiny". Jestliže se má Joker stát úhlavním nepřítelem Batmana, pak je jasné, že Batman bude bojovat proti penzistovi těsně nad hrobem. Ale to už jsem moc velký hnidopich.

Ve spárech ďábla (2018)

A máme tu další horor. Další kousek ze žánru, ke kterému jsem asi nejkritičtější, ale zároveň mě nikdy neomrzí. Tohle nebyl špatný pokus. Opět oceňuji snahu neděsit jen lekáním, ale budovat atmosféru. V tomto případě bohužel marně. Film byl extrémně předvídatelný, postavy se občas chovaly hrozně pitomě. A mimo hodnocení filmu: v té Americe teda mají márnice. Při všech těch high-tech vymoženostech jsem měl pocit, že hrdinka pracuje v Oblasti 51.

Euforie (2019) (seriál)

Je to taková temná telenovela o strastech středoškoláků, kteří nevědí co se svými životy, v čele s nešťastně zamilovanou hrdinkou, která v tom všem plave zrovna tak. Není to ani zdaleka tak brutální a zvrhlé, jak jsem z mnoha stran slyšel i četl. Ale je to geniální. Fantastické, velmi realistické postavy. Osobně znám dost lidí, kteří v mládí tápali úplně stejným způsobem jako zdejší hrdinové. I přes experimentování v sexu i s drogami se z nich nestali životní trosky nebo zvrhlíci, takže oceňuji, že i zde postavy relativně normálně fungují a žijí, a autoři se nesnaží za každou cenu moralizovat. A zpracování je dechberoucí. Skvělí herci, skvělá hudba, vynikající kamera i hra s ní. Nemám co vytknout. Doufám, že si to udrží laťku i do dalších řad, moc tomu držím palce.

Gulag (1985) (TV film)

Hezky zpracované, fajnové postavy. Film vám nenabídne vůbec nic co byste neviděli v jiných filmech s podobnou tématikou. Naopak bych řekl, že poměry v táboře nejsou zdaleka tak drsné jako v jiných filmech a pravděpodobně ani v realitě. Ovšem na to, že se jedná o televizní film, je to příjemná podívaná a těch 130 minut vám uteče jako nic.