Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Homecoming mi přišel opravdu špatný. Naprosto bez nápadu a humor nebyl ani pro puberťáky, ale vyloženě pro děti a to ještě ty šikanované. Tento díl ho překonává naprosto ve všem. Velmi slušná Marvelovka na kterou jsem šel v očekávání velké prudy a nakonec jsem byl maximálně spokojený.

Sedm statečných (2016)

Nejvěrnější fanoušci westernů mě musejí mít za arcikacíře, ale mě prostě Sedm statečných nějak nesedí. A to mám jinak westerny opravdu rád. Nebyl jsem nadšený z původní verze ani z této. Tady bych si dovolil vypíchnout i prapodivnou kameru, kdy jsem měl prakticky celou dobu pocit, jako když koukám na nízkorozpočtový televizní film. A to je mi vzhledem k hereckému obsazení jasné, že tento film opravdu nízkorozpočtový nebyl.

Kryštůfek Robin (2018)

Předem se omlouvám všem, kterým sahám na modlu z dětství. Medvídka Pú jsem neměl rád ani jako dítě. Postavičky mi připadaly hloupé už tenkrát. Tady jsem očekával příběh o dospělém muži, který si uvědomí hodnotu dětství a alespoň částěčně se svou fantazií vrátí do svých dětských let. Prostě nějakou metaforu. Ale ono je to regulerní pokračování té animované pitomosti. Tři hvězdičky dávám za kvalitu zpracování a herecké výkony. Ewan McGregor dokáže zahrát opravdu všechno.

Aladin (2019)

Bylo to všechno barevné, třpytivé a sluníčkové a celkově hrozně přeplácané. Ale zároveň to bylo neskutečně zábavné a pozitivní. Hlavní dvojice sympatická, fungovala mezi nimi dobrá chemie a Will Smith v podání džina byl naprosto fantastický. Ideální film po náročném dni.

Černobyl (2019) (seriál)

Také jste slyšeli v posledních týdnech větu: "Koukáš na Černobyl? Je to super!" Myslím, že hodně počinů se na této databázi glorifikuje až moc. Na seriály moc nekoukám, takže nemohu soudit, ale u filmů to tak rozhodně je. Tento seriál si svou pozornost rozhodně zaslouží a v podstatě nemám co vytknout.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Mé první hodnocení bylo jasných pět hvězd. Ale už od minulé řady jsem věděl, že budu snižovat. Poslední, osmá, řada vzbudila na internetu mnoho emocí. Každý netrpělivě čekal, jak tento velký příběh skončí a logicky není možné zavděčit se každému. Já nebudu soudit konec, protože mi nepřišel špatný. Sice si také myslím, že původní (knižní) záměry s postavami byly jiné a také docela věřím, že pokud G.R.R. Martin svou ságu dopíše, leč o tom pochybuji, budeme se ještě hodně divit, ale i tak to byl dobrý seriálový příběh. Zpracování, od výpravy až po hudbu, mezi seriály bezkonkurenční a to od první až do poslední řady. Co mi ovšem neuniklo a nedaří se mi přehlížet jsou scénaristické přešlapy. První čtyři řady byly neskutečné. Avšak poté scénaristé přišli o berličku knižních předloh a na seriálu se to hodně podepsalo. Nelogické chování postav, jejich teleportační schopnosti, kdy cestovali z jednoho záběru do druhého napříč celým kontinentem, dokonce mezi kontinenty. Strategii obránců v epizodě The long night vymýšlel kdo? Ten člověk nejen že neměl o vojenství ani páru, ale podle mě neviděl ani jeden historický film, protože jinak by věděl jak vypadá obrana hradu. A také to bylo celé tak nějak předvídatelnější. Nevadí... dávám hvězdu dolů, ale určitě nebudu házet celý seriál do koše, i tak se jedná o opravdu skvělou podívanou a někdy, za delší čas, si ji rád připomenu znovu.

Slender Man (2018)

Z hovna bič neupleteš, říká se. A přesně tento úkol dostali scénaristé Slender mana. Díky zdejšímu hodnocení jsem ani neměl chuť se na tento film dívat, ale nakonec to tak strašné nebylo, přesto výši hodnocení celkem rozumím. Paradoxem je, že spousta hororů, které jsou horší než tento, mají hodnocení mnohem lepší. Není to úplně fér. Musím zde ocenit snahu o vybudování atmosféry, není to o lekání jak je dnes v módě. A občas se to i podařilo. Za mě tomu do třech hvězdiček moc nechybělo.

Zlý časy v El Royale (2018)

V podstatě je pravda co tu píše hodně lidí. Hraje si to na Tarrantina, ale chybí tomu takové to Tarrantinovské koření, které jeho filmům dává tu nezaměnitelnou příchuť. ALE... chybí tomu zároveň ta Tarrantinovská nadsázka a bylo celkem osvěžující vidět takto absurdní film (ano, tolik magorů se vám náhodou v jednom zkrachovalém hotelu normálně nesejde), který si udrží až do konce vážnou tvář. A já si to opravdu užil a až do finále jsem si nebyl jistý co se z jaké postavy vyloupne. Po technické stránce taky super. Kamera, hudba, herci, atmosféra, všechno fungovalo. Takže shrnutí. Není to Tarrantino, ale i tak super film a za mě 4,5*

Zelená kniha (2018)

Tak zde smutně zjišťuji, že mi kritizování jde mnohem lépe než chvála. Holt se nezapře ta povaha česká. Nicméně zkusím to. Tohle je pro mě prostě parádní pětihvězdičkový film. Skvělí herci, příběh, hudba, dobové zasazení, je to skvěle natočené, má to atmosféru, má to všechno. Je to vkusné, žádný kýč, žádná přehnaná hra na city. Je to vtipné, hodně vtipné. Postava Mortensena je prostě parádní. Tentokrát se pánů od Oscarů musím zastat, protože tohle byl pro mě opravdu zážitek a myslím, že si svou sošku za nejlepší film zaslouží.

Predátor: Evoluce (2018)

Škoda, veliká škoda! Bez toho aniž bych to chtěl srovnávat s původními filmy. Z první půl hodiny jsem byl vyloženě nadšený - vynikající akční sci-fi podívaná s mým oblíbeným monstrem a Rkovým ratingem. Co si budeme povídat predátor i vetřelec už by si konečně zasloužili pořádný film. Ale vypadá to, že jsou filmy s těmito potvorami prostě zakleté. I tento kousek nakonec ošklivě padl po hubě do průměru. Všichni bojují proti všem a banda magorů to zachraňuje. Do toho autistické super dítě, které během pěti minut dokonale ovládne nejvyspělejší mimozemskou technologii. No a 3,5 metrů vysoký, tudíž velmi nenápadný, profi lovec mi taky nesedl. Možná se měli autoři držet trochu víc při zemi.