Avengers: Endgame (2019)

Tak tohle už byl vážně kýč jak bič! Chvíli jsem si říkal, zda nekoukám omylem na pokračování Alenky v říši divů. Oceňuji snahu tvůrců ukončit tuto sérii epicky, oceňuji skvělou práci s postavami. Film i tak nějak držel víc pohromadě než Infinity war z kterého jsem měl rovněž velmi smíšené pocity. Ale i když jsem tak nějak věděl, jak to celé dopadne, tu cestu k cíli jsem čekal jinou. V každém případě přes 90% zde na ČSFD? Fíha! Jsem asi divnej. Chápu, že mnoha lidem končí příběh, který hltají tolik let. Také mám Marvelovky rád, ale skutečně je TOTO jeden z nejlepších filmů všech dob? No nic, dávám 3,5*

Equalizer 2 (2018)

No já nevím. Jednička byla celkem příjemný akčňák. Ano, sice ten typ akčňáku, který hlavou prosviští a po letech už si moc nevzpomenu o čem to vlastně bylo, ale bavila mě. Ale tohle? Hlavní hrdina zde má hodně práce, neustále moralizuje a dělá ze světa lepší místo a do toho řeší hlavní děj. Bylo toho všeho nějak moc a celé to na mě působilo hodně nekonzistentně. No a ten hurikán na závěr? Vážně to bylo nutné? Nestačí, že proti němu jde banda po zuby ozbrojených nájemných vrahů s profesionálním výcvikem, ale ještě do toho tam musí být hurikán? Prostě je to blbost, tečka :-)

Řbitov zviřátek (2019)

Jsem docela cynik a ačkoliv mám horory rád, málokterý se mnou dokáže jakkoliv pohnout. Z tohodle filmu mě ale opravdu mrazilo. Je na něm hnusné snad opravdu všechno. Lidi tu píšou o předvídatelnosti... od určité části filmu je to pravda, ale co čekat od hororového příběhu napsaného v 80tých letech? Dále mi vadily ty laciné lekavé scény, které jsou výsadou špatných hororů, a zde, v tak dobře vybudované atmosféře, byly úplně zbytečné. Není to pětihvězdičkový film, přesto mu je dám, protože mu chci zvednout skóre. Modrá čísla si totiž nezaslouží. Btw. vždycky jsem měl rád kočky, ale teď už se na ně asi nebudu koukat stejně jako před shlédnutím filmu :-D

Creed II (2018)

Creed II v podstatě jen brnká na nostalgickou strunu. Tvůrci se pokusili o akci ve stylu Rockyho III a IV a zároveň do toho zakomponovat slušné drama ve stylu prvního Creeda. Výsledek je takový, že akce nepřinesla vůbec nic nového a dramatická linka je přímo nabitá otravným klišé. Celkově docela nuda. Ale už kvůli postavám a návaznosti na kultovního Rockyho IV je to pro fanoušky série povinnost.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Hodnotím tak mezi trojkou a čtyřkou. Ze začátku jsem byl nadšený, později to nadšení postupně upadalo. Typický styl Guye Ritchieho, ač mi ve všech jeho filmech hodně sedí, mi tady připadal trochu rušivý, ale to je hodně subjektivní dojem. I tak je to jedno z nejlepších fantasy za ani nevím jak dlouhou dobu.

Pašerák (2018)

Přiznávám, pro Eastwooda mám slabost. Miluju jeho filmy obecně, bez ohledu na to, zda tam sám hraje, či nikoliv. Ani tady to není jinak. Jednu hvězdičku ubírám za možná až moc velké množství laciných mouder a životních pouček, ale jinak je to přesně takový film, na jaký jsme od starého Clinta zvyklí.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

3,5* Pořád si říkám, že tahle série šla od třetího dílu dost nahoru. Platí to i pro tento díl, ale připadá mi, že předchozí díly byly o něco lepší. Tento na mě působil až moc překombinovaně a zmateně. Neustálé obraty, zrady... většinu filmů to obohatí, ale zde toho bylo prostě moc.

Captain Marvel (2019)

Hlavní hrdinka vypadá v závěrečných akčních scénách jako přeplácaný vánoční stromeček. No fakt, až Coca Colu omrzí ty jejich kamiony, můžou si půjčit ji. Ale když filmu odpustím tenhle kýč, tak dobré. Docela jsem zvědavý jak se holka předvede v Endgame. Místy to bylo příjemně civilní, S.L. Jackson tam měl hodně prostoru a opět nezklamal. Hodně lidí tu píše, že to patří k těm slabším Marvelovkám. S tím já nesouhlasím, v téhle kategorii mám jiné favority.

Špión, který mi dal kopačky (2018)

3,5* - jo je to sračka, ale bavil jsem se dobře. Vtipné situace, skvělé akční scény a R-kový rating tomu vyloženě slušel.

MOST! (2019) (seriál)

Nejdřív legračně nekorektní zrcadlo nastavené proti české společnosti. Kdo z vás nezná podobné figurky, jaké jsou v seriálu? Celé se to však pomalými, ale jistými, krůčky změní ve sluníčkářskou agitku, která nám chce ukázat, že přešití chlapi jsou OK, a že Nepřizpůsobiví jsou ve skutečnosti good fellas, kteří vám v případě nouze dokonce pomůžou. Děkuji, ale podobných keců je teď všude dost a nemusím je hltat ještě v komediálním seriálu. Takže tři hvězdy za perfektní první polovinu, ale jinak stačilo. Už NIKDY MOST!