• Pohádka

Vražda na jachtě (2019)

Dva vidláci se dostanou mezi bohaté snoby, z čehož vzniká spousta jakoby vtipných momentů, povětšinou má ale člověk tendenci se za moudra, která herci vypouštějí z úst, spíše stydět. Přesto musím uznat, že zatímco Jenifer byla ve své vidlácké formě do jisté míry šaramantní, při sledování Sandlerovy postavy jsem trpěla (což ale nedávám za vinu herci).Každopádně, film splnil svůj účel pro chvíli, kdy jsem potřebovala zaměstnat mozek a zároveň vypnout myšlenky.

Ali ví, po čem muži touží (2019)

Ali se celou dobu chová jako chlap a přitom údajně neví, co muži chtějí. Tak snad aspoň zjistila, co chtějí ženy. Na můj vkus uřvané, uřvané, uřvané a americky motivující.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Dovětek skvělému seriálu si ostudu neuřízl, i když pochopitelně těžko mohl rozehrát jemné předivo vztahů jako předchozí seriálová exhibice a bez ní taky postrádá jakýkoli smysl. Jesseho linka je uzavřena, popřejme mu slunce v duši. 75%

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

Jednoduché, triviální, bez nápadu, s očekávanou pointou, přesto .... zařezávající se pod kůži. Těch 72%, co má film nyní, je myslím zcela odpovídající.

Bakaláři - První pohled (1975) (epizoda)

Něžné oči Libušky Šafránkové ani zdánlivá drsnost ostatních žen nedělají z tohoto příběhu nic víc, než čím je, a tím je moralistní agitka proti potratům, která je v kontrastu se stavem tehdejší sexuální osvěty.

Zrádci (2020) (seriál)

Český Transpotting měl daleko vyšší ambice a dlouho se zdálo, že jich také dosáhne. Bohužel v závěrečném dílu u maturity prolítnul nečekaně ze všech předmětů,nejvíc ale zkopal scénář. Opět se potvrdilo, že zajímavě tady v Česku psát umíme, neumíme ale udělat závěr, kdy zůstalo vše nevysvětleno a z velkého případu se stala provinční detektivka. Kdo zabil ty tři? To mi snad chcete tvrdit, že labilní Dangová nebo spáchali společnou rituální sebevraždu? A ty velké varny co? Ty nás přestaly zajímat? Ne, tohle není otevřený konec, ty mám ráda, tohle je zkopanej konec scénáristy, který neví, co dál..... Slabých 60% s přimhouřenýma očima.

Vlastníci (2019)

Jakožto horlivá účastnice několika schůzí SVJ do roka mohu myslím s klidem napsat, že tak horká půda jako ve filmu na nich obyčejně nebývá a většina lidí není tak zlých, jak to na první pohled vypadá. Některé charaktery jsou vykresleny dokonale (Dáša Havlová), jinde je to slabší, popř. jejich postava příliš podléhá zjednodušení (Pavla Tomicová), každopádně ve výsledku Vlastníci vyznívají zábavně a smutně současně. Takže bych vytkla hlavně to, že těch posledních 5 minut k vysvětlení už ani nemuselo bejt. Divák není debil. I když třeba náhodou něco vlastní... :-)

Holka na roztrhání (2002)

Když nemůžete v noci spát, dá se sledovat cokoli, dokonce i Holka na roztrhání. Jen přemýšlím, jestli to, že jsem neusla ani u ní, je její klad či zápor. Je totiž plná klišé a stokrát viděných scén, takže by se u ní, ksakru, usnout mělo bez problémů....

Přes kosti mrtvých (2017)

Lehce překvapujícímu závěru se nepodařilo přebít rozporuplnost a jistou nudnost předchozího příběhu.

Nějak se to komplikuje (2009)

Představte si, že si 10 let po rozvodu nabrnknete zase toho stejnýho debila. Vtipné to moc není a romantiku si taky představuji jinak. Nehrát tu Meryl Streep, tak jdu u této utahané polízanice bodově ještě níž.