Thor (2011)

S týmto filmom je to ťažké. Hneď na začiatku vám ukáže to najlepšie čo vie. Asgard je veľkolepý, Thor je neporaziteľný a až jeho otec mu ukáže, že ani severský boh nemôže všetko. No a príbeh prichádza na Zem. Z toho prechodu som mal strach no nič sa nepokazilo, pretože príbeh v žiadnom prípade nespomaľuje a pozornosť diváka si udržiava vtipnými scénami. Mierne nelogické chyby, by sa dali do teraz odpustiť (Pacient, ktorý zdrhol zrejme nikomu v nemocnici nechýba a neviem kde sa Škandinávski bovia naučili Anglicky). No problém nastane, keď štvorica Thorových bojovníkov príde na zem a ja očakávam super súboj s Lokiho zlým plechovým obrom. No nič také sa nestane a mám pocit že sledujem Asterixa a Obelixa. Problém celého filmu vidím v rýchlom slede udalostí, ktorý vám nedovolí ani na minútu sa nudiť no po filme mám pocit, že väčšina postáv tam bola len tak bez nejakej väčšej hĺbky a že pobyt na Zemi bol až neuveriteľne krátky na milostný románik. Čo ale musím pochváliť je výborná hudba a herecké obsadenie. Najradšej by som film hodnotil ako tri samostatné časti :1. Veľkolepý Asgard by bol za plný počet. 2.Pobyt na zemi za 4. 3. Záver za tri hviezdičky. No dúfam, že po ďalších pozretiach pôjde u mňa hodnotenie hore.

TRON: Legacy 3D (2010)

Jednoznačné sklamanie tohto roku, nebyť Michael Sheena v úlohe toho uleteného maníka z paličkou, kvalitnej hudby a efektov by to bola nevydržateľná nuda!!!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nebudem sa tajiť tým, že moje názory na Yates-ove Potterovky neboli dobré, či už hovorím o dosť zlom Polovičnom princovi alebo všetkými ospevovanom Fénixovom ráde. Uvedomujem si, že som asi z generácie tých, na ktorých majú Potterovky vplývať najviac ( keď som mal 11rokov prvá časť prichádzala zrovna do kín, som proste generácia Harryho Pottera) a prvé štyri časti na mňa vždy silno vplývali. No po príchode David Yates-a na režisérsku stoličku, som sa nemohol ubrániť pocitu prázdnoty z jeho dvoch častí a neuveriteľnej nudy ktorá ma stále sprevádzala. No teraz konečne som mal taký istý pocit ako z prvých štyroch. Proste neuveriteľné. Prvá polovica filmu bola výborná a ani na jednu sekundu ma nenudila. Schovávanie v lese trošku spomaľovalo dej, no koniec to opäť zachránil. Je to krásny darček zo sveta filmu, že Potter vo mne vyvolal znovu tie krásne pocity z detstva a mne zostáva dúfať ,že Harry Potter a Dary smrti - časť 2 bude minimálne tak dobrá ako tento diel.

Kick-Ass (2010)

Spočiatku dokonalé, s ambíciami na najlepšiu komiksovku všetkých čias. No záverečná bitka popiera všetky úžasné myšlienky, ktoré na začiatku vzišli, ( ako napr. Môžeme byť super hrdinami aj bez schopností). No škoda...

Forrest Gump (1994)

Toto nie je film, toto je čistý život. So všetkými útrapami, problémami ale i radosťami. Pokladám to asi za najlepší film všetkých čias. Proste dokonalosť sama.

Počátek (2010)

Jeden z najúžasnejších nápadov od dôb Matrixu. Nolan s nami hrá vysokú psychologickú hru, ktorá nám na konci ukáže aké je nebezpečné utápať sa iba v snoch. Neustále som uvažoval nad dejom filmu a tým pádom ma ani na sekundu nenudil. No nejde tu iba o nejakú letnú vysoko rozpočtovú zábavu. Ide tu o vážny film, v ktorom sú výraznejšie postavy a ich dialógy než akcia, ktorá je až na druhom mieste. Možno som jej očakával trochu viac a možno trochu kvalitnejšej, no neodvážim sa za to strhnúť body. Hudba bola opäť niečo výnimočné, niečo čo dokáže vyrobiť iba Zimmer. Ako som povedal už na začiatku ide tu skôr o hercov, z ktorých určite vytŕča Leonardo DiCaprio a Marion Cotillard. Aby som pochopil všetky úskalia sveta snov a hlavne tohto filmu jednoznačne to musím vidieť ešte raz.

Gladiátor (2000)

Ridley Scott konečne ukázal že na to má. Jedná sa podla mňa o jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. Nie príliš zložitý dej je perfektne dopĺňaný inými aspektami filmu, ktoré ako napríklad výborný herecký výkon Russella Crowa alebo dokonalá hudba do seba perfektne zapadajú a vytvárajú majstrovské dielo historických filmov.

Temný rytíř (2008)

Tak toto som vôbec nečakal, dych berúci film. Po vzhliadnutí Batman Begins, som moc nechápal prečo po 3 rokoch prichádza pokračovanie. Predchádzajúca časť bola síce kvalitná no zdala sa mi až príliš nevýrazná. Nevidel som preto dôvod na pokračovanie. No jednoznačne som sa mýlil a vznikom temného rytiera začal nový vek komiksových filmov. Dokonalá hudba, dokonalé efekty, príbeh, herci, hlavne Heath Ledger je proste dokonalým Jokerom. Dokonalosť sama. Neviem sa dočkať ďalšieho pozretia.

Sherlock Holmes (2009)

Veľmi dobre a zábavne vytvorené dielo, ktoré ma absolútne prekvapilo. Robert Downey Jr. hra výborne. Jude Law tiež nemá chybu a Rachel McAdams je už iba 'krásny' vrchol ľadovca. Pútavý dobrodružný dej, perfektná hudba a vtipné situácie, ktorých je neúrekom. Jediné čo by som mohol trochu vitknúť sú trošku pre mňa nezvyčajne strihané akčné scény, v ktorých som sa občas stratil, no nič závažného. Týmto filmom sa rozbehla pravdepodobne ďalšia filmová séria a ja v nej vidím veľký potenciál. Neviem sa dočkať pokračovania.

Iron Man 2 (2010)

Stalo sa presne to, čoho som sa obával. Jon Favreau si nabral na svoj chrbát viac ako dokázal uniesť. Množstvo postáv, veľa konfliktov a málo priestoru pre každého. Pritom ale herecké výkony Mickey Rourke a Sam Rockwella, ktorého skutočne moc nemusím, sú perfektné. Prvých 30 minút sa pozeráte prakticky iba na nejakú zlú telenovelu,(môže to ale byť zavinené zlým dabingom) potom prichádza akcia, ktorá je kvalitná no strašne krátka, napriek tomu je to asi najlepšia časť filmu. Potom sa už iba rozpráva a rozpráva, až na koniec kedy príde dlhá, pre mňa velice nezaujímavá akcia. Nezachraňuje to ani hlavná úloha. Po zhliadnutí prvej časti Iron mana som si myslel, že príde nová slušná trilógia, no teraz viem, že nič z toho nebude.