Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál je asi na podobnej kvalitatívnej úrovni ako bristský mini zombie seriál Dead Set. Po zombie stránke je tento seriál na veľmi vysokej úrovni, ktorá prevyšuje aj niektoré kvalitné zombie filmy. Herecké obsadenie sa dalo zniesť možno na zopár výnimiek. Dej je z času na čas klišé, ale zopár celkom slušných vychytávok sa tam našlo. S času na čas dosť málo akcie hlavne posledné 2-3 diely 1 série, ktoré už trochu začínali pripomínať skôr nejakú telenovelu ako zombie seriál. Atmosféra v prvých troch dieloch sa dala krájať, ale s blížiacim sa koncom 1 série aj atmosféra upadala. Pre mňa 70%

Silent Night, Deadly Night (1984)

Slasher is cool a christmas slasher very cool. Mladý chlapec v detstve zažije strašnú traumu a onen strašný zážitok sa ho drží celý jeho život a aj navzdory okolia sa v určitej chvíli niečo zlomí a z mladého a poslušného chlapca sa stáva trestajúci Santa Claus. Vianočná atmosféra a hudba snímku veľmi svedčala. Neviem si pomôcť, ale hlavné hrdina / vrah to zabíjanie nemal v očiach a ani výzorovo nepôsobil ako nejaký vraždiaci maník. Pre mňa 70%

Rallye smrti 2 (2010)

Na video film to nebolo až také špatné, ale na Death Race 1 to určite nemá. Hoci je Jason Statham iný kaliber herca ako Luke Goss aj na neho sa dalo pozerať. Na video film to ma aj celkom slušné obsadenie a pár pekných bucht k tomu. Akcia trošku slabšia oproti Death Race 1, ale na video film to ušlo. Pre mňa 60%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Shrek: Zvonec a konec alebo ako Martinko Klingáč Shreka ochcal alebo ako Kocúr v čížmák rapídne pribral alebo ako zlobri cez uši pišťali alebo ako sa Perníček gladiátorom sa stal alebo ako Shrek zmysel rodiny hľadal. Pre mňa 60%

Poslední píseň (2010)

To, že The Last Song je príbeh z pera Nicholasa Sparksa autora môjho velice obľúbeného filmu A Walk to Remember som sa dozvedel až po zhliadnutí tohoto snímku a je to možno dobre lebo by som čakal trošku viac ako som dostal. Príbeh bol možno o čosi slabší a menej dojímavý ako A Walk to Remember a dvojice Mandy Moore a Shane West bola určite prirodzenejšia a sympatickejšia ako dvojica Miley Cyrus a Liam Hemsworth, ale to nemení nič na tom kedže pointa príbehu sa netočila okolo tejto ústrednej dvojice. Greg Kinnear je sympoš a zahral svoju rolu na výbornú. Pre mňa 60%

500 dní se Summer (2009)

Poňatie žánru romantického filmu s trochu iného hľadiska, ktorý tento žáner ukazuje z úplne inej perspektívy na akú sme bežne zvyknutý. Joseph Gordon-Levitt strašný sympaťák, Zooey Deschanel ako vždy očarujúca a Chloe Moretz má určite našliapnuté a zaručene má pred sebou velikú kariéru, ako aj režisér Marc Webb na jeho ďalšie snímky sa budem určite tešiť. Hudba bola tiež velice krásna. Pre mňa 80%

Úkryt (2002)

To je partička zlodejíčkou ľudomil Whitaker s ktorým človek sympatizuje celý film hoci hraje rolu záporňáka a naopak blbeček Leto, ktorého ma človek plné zuby celý film a ešte ako bonus drsný týpek Yoakam s búchačkou, ktorý je tiež neskutočný somár. Foster úžasná a na mladučkú Stewart sa dalo pozerať. Solídna thrillerová prácička Finchera z vynikajúcou atmosferíckou hudbou hoci je pravda, že na taký vynikajúci thriller to malo strašné slabučký záver. Pre mňa 80%

Pohřben zaživa (2010)

Zaujímavý nápad natočiť film, ktorý sa odohráva v jednej rakvi s jedným hercom. Ryan Reynolds zavretý v rakvi podal solídny herecký výkon, ale ja osobne byť hercom tak na takú rolu by som sa nikdy nenechal nahovoriť nech sa deje čokoľvek. Človek odstupom času začína s hlavnou postavou natoľko sympatizovať a držať mu palce hoci sa tam na-FUCK-oval jedna báseň :) , ale človek sa mu ani nečuduje kedže bol v situácií v akej bol. Snímok mál zopár strašne silných a zaujímavých momentov, ale bolo tam aj hodne hodne veľa kliše pasáži. Celkovo je to zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za zhliadnutie a vrelo tento snímok doporučujem. Pre mňa 70%

Podivní (2010)

Atmosferický, žánrovo na vysokej úrovní s vynikajúcim hereckým obsadením Olyphantm, Mitchell a atmosférickou hudbou pre mňa dosť neznámeho skladateľa Marka Ishama. Silné momenty: Pošahenec v base, chlapík s vidlami, autoumývarka či záverečné scény filmu sľubujú kvalitná filmový zážitok. Pre mňa jedno z najväčších hororových prekvapení roku 2010. Pre mňa 70%

Čarodějův učeň (2010)

Po vytečnej zhruba 1/3 filmu som mal celkom dobrý pocit s tohoto filmu lenže potom prišla dosť nezáživná stredná časť filmu a ako vždy typický USA happyend. Obsadenie fakt hviezdne či už Baruchel v roli ťuťka fyzika/čarodeja, prekrásna Teresa Palmer, ktorá bola fakt nádherná alebo Bellucci, ktorá aj vo svojom dosť vysokom veku vyzerá vyzreto. Čarodejnícka rola pristala skôr Molinovy, ktorý zahral roli zloducha výborné a Cage bol znesiteľný. Po vizuálnej a akčnej stránke nemám čo dodať bola na dosť vysokej úrovní. Pre mňa 60%