Leviathan (1989)

Leviathan nizkorozpočtový snímok v štýle Votrelca či Veci, ale mne sa filmy s podobnou tematikou a zameraním strašne páčia a mám pre ne slabosť. Obsadenie nebolo najhoršie a strašne sa mi páčila herečka Amanda Pays, ktorá tomu filmu dodala určitú štipku sexepilu. Určite mal tento film strašne veľa chýb a mohlo to byť aj lepšie, ale to nechajme tak hlavne, že som sa bavil. Pre mňa 60%

Nemrtví (2009)

Zbožňujem momenty keď jedná z postav zápasí o život z krvilačnou beštiou a tá druhá nad ňou postáva z nabitou zbraňou a čumí,čumí, čumí a nevystrelí. Nezáživný francúzsky zombie krvák zo slabým hereckým obsadením a len z veľmi malým počtom svetlých momentov, ktoré fakt stáli za to. Pre mňa 50%

Spiknutí (1997)

Pojašený a konšpiráciami posadnutý Mel Gibson, sympatická Julia Roberts a padoušsky Patrik Stewart bola podľa mňa výtečné zvolená herecká zostava. K réžií Richarda Donnera tvorcovi mojej obľúbenej série Smrtonosných zbraní ako vždy nemám čo dodať on je proste Pán režisér. Akcia a tempo filmu mali patriční nádych Donneroviek a to je fajn.Pre mňa 80%

Cesta do pekel (2009)

Imidžová kára, drsňácky Thomas Jane, hezoučka Elsa Pataky, padoušska gorila Ving Rhames a pyroman Doug Hutchison a ďalšie a ďalšie hordy padouchov. Tento snímok mi hodne pripomínal film Sejmi je všechni ani neviem prečo. Akcia na slušnej úrovni, obsadenie priemerné, humorných sekvencií bolo tiež habadej. Režisér Russell Mulcahy po hroznom filme Král Škorpión: Vzestup Říše dokázal, že vie natočiť celkom fajnovú oddychovku zo slušným tempom. Pre mňa 60%

To (1990) (TV film)

Ja som to vždycky hovoril, že klaunové sú hovada :) a teraz sa to potvrdilo :) Mladsie zobrazenie aktérov bolo znesiteľné, ale čím boli starší tým boli trápnejší. Na klauna Pennywissa sa dalo pozerať a bol aj patrične desivý. Stopáž bola podľa mňa zbytočne taká dlhá a človek sa s pribúdajúcim časom nudil viac a viac. Zopár desivých momentov tento snímok určite mal a mohlo to byť aj desivejšie nebyť to TV film s určite dosť mizerným rozpočtom.Pre mňa 40%

King Kong (2005)

Irónia amerických blockbusterov ako aj väčšiny vysoko rozpočtových snímkov je tá, že pre záchranu jednej krásnej ženy musí zomrieť minimálne tucet ostrieľaných chlapov. Väčšinou sa nájde jeden hrdina, ktorý nie je vždy ideál superhrdinu a ten aj napriek všetkým prekážkam, ktoré sa mu postavia do cesty si ide za svojim cieľom a nič ho nezastaví a samozrejme aj jeden slizoun, ktorý cestou za svojim cieľom často ide aj cez mŕtvoly. Po vizuálnej a zvukovej stránke je to veľkolepé divadlo. Prostredie v ktorom sa väčšina častí snímku odohráva je malebné, majestátne a nádherné. Bojové sekvencie sú vynikajúco zvládnuté na vysokej úrovni. Na hviezdne herecké obsadenie sa celkom dobre pozerá ako aj na hlavnú ženskú hrdinku Naomi Watts, ktorá je moc pekná ženská. Ako celok to pôsobí kompaktne, s času na čas človeku zahrá aj na city a v skutku je to moc pekný film. Pre mňa 80%

Devil's Playground (2010)

Ale, ale zombie parkour tak toto tu ešte nebolo :) s času na čas mi tento film prišiel ako nejaká voľné pokračovanie filmu Yamakasi :) Obsadenie typicko britsko ladené Dyer, Fairbrass a spol. Dej bol dosť otrepaný s nijakými novými žánrovými prvkami. Prostredie kde sa snímok odohrával bolo v pohode, typická britská atmoška. Pre mňa 50%

Kronika mutantů (2008)

B-čkovitosť tomuto snímku určité pristane hoci lepší rozpočet by tiež neuškodil. Prostredie v ktorom sa film odohráva zaujímavé a človeku ani nevadil ten klišé dej. Bojové sekvencie dosť neprehľadné a slabo zvládnuté. Herecké obsadenie Perlman, Jane, Malkovich dosť pôsobivé a určite to kvalitu filmu aspoň trochu zvýšilo. Celkovo The Mutant Chronicles je iba ďalší priemerný snímok, ktorý nič nové po žánrovej stránke neponúkne, ale ani neurazí. PS: LEN NA JEDNO POUZITIE. Pre mňa 60%

Lidský terč (2010) (seriál)

Christopher Chance (Mark Valley) je špecialista, osobný strážca, akčný hrdina v jednom, ktorý svojich klientov chráni tým, že sa infiltruje do prostredia v ktorom pôsobia, vyhľadá problém a následne ho eliminuje. Hlavný predstaviteľ je taký mix Jamesa Bonda / Johna McClana / Jasona Bourna či Indiana Jonesa. Chi McBride ako Laverne Winston "večný frfloš" pre mňa nie je kto vie aký známy herec poznám ho jedine s pôsobenie v seriály Pushing Daisies, kde stvárnil podobnú rolu ako hraje v tomto seriáli a Jackie Earle Haley ako Guerrero je akýsi temný článok tímu. Celkovo sa mi tento seriál pozdáva lebo to má príjemný nádych akčností, výbušnosti, sympatické obsadenie hlavne čo sa hlavného protagonistu týka, pekné ženské, zaujímavé zápletky v jednotlivých dieloch, ale aj patričnú štipku humoru. McG je veľmi dobrý seriálový producent a jeho cítiť v každej časti. Dúfam, že kvalita v druhej sérií nepôjde smerom dole. Pre mňa 70%

Glee (2009) (seriál)

Will Schuester (Matthew Morrison) bývala hviezda školy a GLEE clubu pôsobiaca ako učiteľ španielčiny sa rozhodne z partie vyvrheľov spraviť spevácky zbor GLEE a tak vrátiť škole aj klubu jej predošlú slávu, Terri Schuester(Jessalyn Gilsig) pošahaná manželká Willa Schuestera, Emma Pillsbury (Jayma Mays) školská poradkyňa, ktorá je chorobne posadnutá čistotou, Sue Sylvester (Jane Lynch) trénerka roztlieskavačiek s trochu nevšedným prístupom k mládeži a asi najvtipnejšia osoba pôsobiaca v seriály, Finn Hudson(Cory Monteith) hviezda školy a speváckeho zboru, Rachel Berry (Lea Michele) odkundes a vyvrheľ školy a samozrejme spevácky pilier GLEE clubu atď. Strašne otrepané scenáristické prvky a hodne, ale fakt hodne klišé, ale musím uznať, že po choreografickej a muzikálovej stránke je to fakt úžasné z množstvom aktuálnych či starších hitoviek. Pre mňa 70%