Chlupatá odplata (2010)

Priemerná rodinná komédia zo zvieracieho prostredia z nie veľmi oslnivými hereckými výkonmi, hoci celkom sa mi páčila mimika a gestikulácia zvieracieho zoskupenia na čele z otravným a stále sa ksichtiacim mývalom, ktorý zo svojou partou lesných tvorov znepríjemňujú život Brandnu Fraserovi. PS: "Nenaserte lesní tvori" Pre mňa 50%

Zmizení Alice Creedové (2009)

Britský nezávislý snímok o dvojici bývalých trestancov, ktorý sa rozhodnú uniesť dcéru milionára za účelom získania výkupného. Vzťahy medzi ústrednou trojicou hlavných protagonistov však nie sú také ako sa na prvý pohľad zdajú. Snímok je plný zvratov a často dosť nečakaného konania hlavných predstaviteľov a zároveň ešte nečakanejšieho konca snímku. V úlohe uneseného dievčaťa sa predstavila sexy Gemma Arterton, ktorej kariéra stúpa závratnou rýchlosťou. Pre mňa 60%

Requiem za sen (2000)

Aronofského majtrovské dielo sonduje odvrátenú stranu televízie a jej škodlivosti a zápornom pôsobení na človeka a depresívnom a smutnom pohľade na drogovo závislých ľudí, ktorý kvôli jednej dávke sú schopný spraviť čokoľvek . Skvela trojka hercou Jared Leto, Jennifer Connelly, Marlon Wayans. Pre mňa 90%

Spolek nemilosrdných (2009)

Žart, ktorý sa končí tragicky a parta dievčat, ktoré musia z hrozným tajomstvom žiť do konca života lenže pravda časom vychádza na povrch a vracia trpký a smrtiaci úder ako bumerang, tak niečo podobné tu už bolo(Trilogia Tajemství loňského léta). Priemerný hororový snímok z veľkým množstvom pekných dievčat. Pre mňa 50%

Hačikó - příběh psa (2009)

Veľmi krásny a dojemný príbeh a hlavne podľa skutočných udalostí o priateľstve medzi univerzitným profesorom a psom japonského plemena Akita. Príbeh pojednáva ešte aj o neuveriteľnej vernosti psa k profesorovi, ktorá zachádza až za hrob. Veľmi sympatizujem s touto rasou psa a Richard Gere v roli profesora tiež skveli. Pre mňa 90%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Drsnejší, brutálnejší, akčnejší Rambo ako predchádzajúce diely série. Síce Sylvester Stallone už má svoje najlepšie roky určite za sebou, ale týmto snímkom určite dokázal, že ešte nepatrí do starého železa a že s ním máme ešte počítať. Strhujúca akcia vygradovaná výbornou hudbou Briana Tylera. Pre mňa 80%

Dead Set (2008) (seriál)

Vynikajúci zombie mini-serial z prostredia súťaže BIG BROTHERS. Atmosféra, herci a zombici sú v pohode a celkovo tento hororový seriál pôsobí kladne a určite sa oplatí si to pozrieť. Pre mňa 70%

Noční rande (2010)

Maličké a neškodné klamstvo zo zámenou identity sa tak trochu vymkne kontrole a spustí rád nešťastných náhod. Ústredná dvojka Claire (Tina Fey) a Phil (Steve Carell) nesympatická a nevtipná hoci mám Steva Carella rád tejto dvojke som to jednoducho neuveril. Čo sa týka vedľajších postáv tak dvojka Franco,Kunis bola COOL. Celkový dojem priemerný. Pre mňa 50%

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Čo sa týka deja tak ten je taký otrepaný, že človeku sa s toho všetkého až mozog zastavuje, ale budiš. Z parchanta, ktorým Boyka bol sa stáva "svätoušek" to tiež nevadí tak budiš, ale to, že sa Boyka nakoniec spriatelí s ukecaným čiernim "Amikom" to už bolo fakt dosť veľa, ale beriem a vôbec mi to nevadí, kedže v tomto filme o tieto veci vôbec nešlo. Čo sa týka bojových scén tak tie boli bravúrne zvládnuté a suprovo natočené na Number 1. Pre mňa 80%

Predátoři (2010)

Zo snímku Predators mám také zmiešané pocity. Parta žoldákov, "mukl" a "yakuzák" čiže sama "smotanka" sa ocitá na neznámej planéte, nevedia prečo, kde a ako sa tam dostali. Po prvom kontakte s nepriateľom sú hneď všetke otázky zodpovedané a skupina na čele s Brodym musia bojovať o holý život. Najlepšia s tímu určite sniperka Alice Braga kedže Brody nie je typ drsňáka ako "Schwarzi" , ale možno toto bol práve zámer tvorcov a ostatné osadenstvo OK. Čo sa týka Predatorov ty zostali verný originálu až na pár vychytávok, ale celkovo snímok pôsobil kladne. Pre mňa 70%