Místo činu - Sen z Au (2007) (epizoda)

Toto je veľmi dobrý príbeh, veľmi dobrý a veľmi smutný. Piatu hviezdičku dávam za Au. Nádherná lokalita...

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Prosím vás, pán Baumgartner, každá trochu lepšia kamera v cene nad 100 euro má už cca 10 rokov stabilizáciu obrazu. Nebolo by sa načase poohliadnuť po nejakom novom vercajgu? A trochu popracovať dialógoch. Hodne mi liezlo na nervy, že sa polovicu filmu pokrykovalo: Pídr!!!! Pídr?????? Hedr!!! Hedr????? Ešte že sa to rýmuje. Škoda, že to nebolo v českom dabingu, Pídře, Hadře?????

Smrt stopařek (1979)

Keby skutočný vrah vyzeral ako Marek P., ženy by mu samé skákali do postele. Ale bol to len úbohý vychrtly škaredý pako, ktorému harasilo v mozgovni a furt mu hucalo vo vajciach. Film lepší ako skutočná udalosť.

V zajetí démonů (2013)

My nikdy nedokážeme natočiť takýto horor. Ani vy, bratia Česi. Nemáme na to tie správne reálie. Nemáme polhektárové domy, ktoré majú dve podzemné a tri nadzemné podlažia, papundeklové steny, za ktorými je dier ako v ementáli. Viete si predstaviť, ako sa duch musí prepasírovať cez 30 cm panel pomedzi roxory do susednej miestnosti? Viete si predstaviť vyháňanie diabla v pivnici o rozmere 0,80 x 1,60 m medzi kyslými uhorkami? Ja nie. Pôvodne som dala 4 hviezdy, ale pridám aj piatu, za Veru Farmiga.

Stážista (2015)

Zvykajte si, populácia starne a tučnie, za chvíľu budú filmy o mladých štíhlych amíkoch v žánri sci-fi.

Bohové Egypta (2016)

No čo k tomu vac povedať, už trailer vyzeral na riadnu peatchovinu, blond Egypťania. Film nesklamal očakávania. Nebyť Gerarda, tak to ani nedokukám.

Krok do tmy (2014)

Tento film trpí chorobou všetkých slovenských filmov - 200 dejových liniek, ktoré treba chytro-chytro nejako vyriešiť, lebo už máme len 30 minút. Načo kamarát, chorý na rakovinu a morfium, načo Donutil s Rakúskom..... polovičku vecí by som stade povyhadzovala a kvalite filmu by to podľa mňa len prospelo. Chápem ale, že film je určený nielen pre nás, staré baby, ktoré si ešte pamätáme z dejepisu, o čom bolo povstanie a 50 roky. Že my pomrieme, ale treba mladej generácii vysvetliť, čo a ako. Bohužiaľ som ten film pozerala po Polnočnej omši zo SND, a to je veľmi silný súper. Ale aj tak je to slušný film, Marko Igonda je fešák a všetci záporáci sú pekní slizôni. Keby sa každý rok natočilo 5 takýchto filmov, tak by sa nakoniec medzi nimi našiel aj jeden na čistých 5 hviezd.

Polnočná omša (2015) (divadelní záznam)

Karvaš bol génius, v dvoch hodinách dokázal povedať to, čo celá kronika slovenského štátu a SNP na 1500 stranách nedokáže. Obstojí to aj v porovnaní s filmovým spracovaním, aj s geniálnou rozhlasovou hrou z roku 59. Milan Ondrík ako Marián bol neprekonateľný. Hra sa mierne, ale v postavách otca Kubiša a nemeckého dôstojníka dosť podstatne, odlišuje od filmu. Nechcem tu spoilerovať, odporúčam pozrieť aj film.

Prometheus (2012)

Tie potvory tam majú zložitejší životný cyklus ako toxoplazmóza, normálne som mala z toho hokej, že čo kam patrí, komu kam vlezie a skade vylezie. K rozmýšľaniu o pôvode ľudstva ma to akosi nepohlo, skôr k rozmýšľaniu o tom, že naši stvoritelia neboli zas až takí inteligentní, ako sme si mysleli. Viď spôsob, ktorý si vymysleli, aby niekoho vyhubili, sú aj jednoduchšie.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Teraz som po dlhočiznej dobe pozrela Aničku Holubovú, ako zletela za pult. Hrdinka je taká superkladná, že sa musí aj v noci lesknúť. Všetci ju milujú, do všetkého sa zastarie, všetko vie vyriešiť, všetkému rozumie. Je manželská, psychologická, právna poradňa v jednom, ešte by mohla liečiť prikladaním rúk. Skrátka, taká naša, československá doktorka Quinová. Stavím sa, že sa ňou tí Amerikáni inšpirovali.