Pearl Harbor (2001)

Trochu jako předchozí režisérův "Armageddon" jen z jiné doby a v jiném prostředí. Romantika, skvělé triky (útok na Pearl Harbor je udělaný opravdu úžasně), kila patosu, desítky amerických vlajek a neporazitelní Američani:))

Armageddon (1998)

Perfektní namíchaná směs plná výborných triků a akčních scén, hlášek a sympatických hrdinů. Když se vypne mozek jedná se o takřka dokonalou zábavu, u které je zakázáno hledat realitu nebo logiku. Největší mínus je fakt, že film doslova přetéká patosem a 50% zabírají záběry na americké vlajky apod. (názvy raketoplánů jsou FREEDOM a INDEPENDENCE) . Ale hold Bay už je takovej.

Mizerové (1995)

Povedená akční komedie. Smith a Lawrence mají opravdu povedené hlášky hlavní záporák je celkem slušnej hajzl akorát mi tu chybělo více akce (pořádně to lítá až na konci). Pořádná jízda přišla až o 8 let později v pokračování.

Skála (1996)

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Originální zápletka, výborné akční scény, skvělí herci a jeden z nejlepších hudebních doprovodů co jsem u akčního filmu slyšel. Vše co pořádný akčňák potřebuje.

Chicago (2002)

Muzikálům se spíše vyhýbám ale musím uznat, že tenhle se mi opravdu líbil. Pěkné písně, skvělá hudební čísla a krásné ženy. Co víc si přát.

Gejša (2005)

Takřka 2 a půlhodinová nuda o tom jak nejspíš vypadal život Gejši. Je škoda, že materiál nezpracoval dříve navrhovaný Spielberg. Věřím, že by si s tím určitě poradil lépe.

Miami Vice (2006)

Další Mannův film o policajtech sice není tak strhující jako "Nelítostný souboj" ale i tak je vynikající. Farrel i Foxx jsou skvělá policejní dvojice a filmu dodávají šmrnc stejně jako skvělá vizuální stránka podpořena digitalní kamerou, kterou si režisér vyzkoušel už v "Collateralu" a jako bonus ve filmu nesmí chybět bezchybný hudební doprovod. Pokud máte chuť na reálně vypadající krimi se skvělými akčními scénami nenajdete lepší.

Collateral (2004)

Brilantní thriller odehrávající se z větší části v taxiku, ve kterém se vezeme s výborným Cruisem a ještě lepším Foxxem. Filmu dodává perfektní atmosféru noční LA a digitální kamera. Akce zde mnoho není a ani to nevadí ale některé scény jsou trochu slabší a kvůli nim jsem nemohl dát filmu plný počet. Ale i tak je neuvěřitelné, že thriller založený z větší části na rozhovorech dokáže být takhle napínavý.

Ali (2001)

Pro mě nejslabší Mannův film. Je sice pravda, že Smith hraje opravdu skvěle ale celý film neutáhne a i když je film o boxerské legendě moc boxu si zde neužijete. Spíše doporučuju Zuřícího býka nebo Million dollar baby.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Strhující neakční thriller se skvělým Pacinem a výborným Crowem, který nám představuje nekalé praktiky tabákových koncernů. Film si drží skvělé tempo skoro celou dvou a půl hodinovou stopáž a jen ke konci mírně zpomalí. Herci v hlavních i vedlejších rolích předvádějí to co umí nejlépe a jako by se předháněli kdo je lepší. Kdyby film ke konci nezvolnil tempo bylo by to za čistých 5*.