Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Klasické akční béčko, když byl Seagal v nejlepší formě. Pamětihodná bitka s kulečníkovou koulí.

Muž s cejchem smrti (1990)

Velice povedený akční snímek. Seagal tentokrát proti zhuleným Jamajčanům. Kvalitní akční scény a hlavně obvyklé lámání různých končetin. Tak jak to máme u Seagala rádi.

Těžko ho zabít (1990)

Není to tak hrozné jako Seagalovské novinky ale je to poměrně nuda s minimem akce.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Nejlepší ze Seagalových filmů. Neohrožený kuchař likviduje bastardy, kteří přepadli bitevní loď. Povedené akční scény a slušný záporák Tommy Lee Jones. A navíc Erika Eleniak nahoře bez:)) P.S. jediný Seagalův film nominovaný na 2 Oskary :)

Nico - víc než zákon (1988)

První a zároveň jeden z nejlepších Seagalových filmů. Tady byl ještě ve formě a je to vidět. Hlavně při akčních scénách.

Mafiáni (1990)

Výborná podívaná se skvělým hereckým obsazením a v bezchybné režii mistra Scorseseho. Škoda jen, že se v posleních 30 minutách z gangsterkého filmu stává film o drogách. Ale i tak se jedná o naprosto brilantní snímek plný výborných herců a nezapomenutelných scén. Jen o chloupek slabší než dokonalé "Casino". Scorsese je král gangsterek.

Casino (1995)

Podle mě nejlepší Scorseseho film. Tříhodinová exkurze do gangstery ovládaného kasina je naprosto úchvatná. Dokonalá gangsterská atmosféra spojená s perfektním hereckým obsazením, kde exceluje hlavně ďábelský Joe Pesci, ze kterého jde chvílemi i strach. Snímek je okořeněn notnou dávkou brutality, (ruce rozmlácené kladivem, hlavy ve svěráku apod.) která jen dotváří reálné vyznění celého příběhu. Chvílemi mě i zajímalo jestli to takhle v kasínech opravdu chodí. Pokud jo tak se mi do Vegas fakt nechce. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Skrytá identita (2006)

Jeden z nejlepších remaků všech dob, který ve většině případů překonává originál. Scorsese sice není moc rád když se "identita" nazývá remakem ale na filmu je inspirace hongkongskou "Volavkou" více než zřejmá. Scorsese však filmu dodává svůj obvyklý gangsterský šmrnc, čímž se od originálu velice liší a to předvede hned ve výborném retro úvodu, kde nás po vzoru svých starých gangsterek seznamuje s postavami. Scorseseho film má obrovskou výhodu i v tom, že je skoro o hodinu delší než originál, takže může více pracovat s postavami a víc je sblížit s divákem. Režisér si proto vybral špičkové obsazení, kde exceluje jak starý pardál Jack Nicholson jako hlavní gangster tak i mládež v podobě Matta Damona a dokonce i z DiCapria se konečně začíná stávat herec. Profesionální krimi.

Seber prachy a zmiz (1969)

Skvělá bláznivá komedie. Není to sice typický "Allenovksý" film ale o to je zábavnější. Woody v hlavní roli neuvěřitelně perlí a kdykoliv chce něco udělat (většinou něco ukrást) nikdy se mu to nezadaří. Ve filmu jsou nejlepší hlavně gagy, které jsou ve většině případů opravdu povedené.

Horská hlídka (2004)

Hodně zájímavý, originální a hlavně velmi dobrý "akční" film. Není to vlastně ani akční film ale je velmi těžké tento film zařadit do jednoho žánru. Rozhodně to stojí za vidění.