Poměrně zajímavá, originální a vtipná komedie. Smekám před Cohenem, protože taková odvaha se vidí jen málokdy. U filmu jsem se opravdu hodně nasmál (nejvíce asi při Boratově bitce se svým tlustým kámošem) ale občas jsem se i mírně nudil. Film je to ale naštěstí krátký, takže to není nic hrozného.

Propast (1989)

Skvělý film s parádními triky. Je vidět, že Cameron má vodu rád a jakmile se vydá pod ní začnou se dít věci. Dokonalá podívaná s překvapivě kladnými mimozemšťany (žadné masakry potápěčů se nekonají), neuvěřitelnými efekty, které i dnes vypadají skvěle a sympatickým hereckým obsazením. Krásný a něuvěřitelně zábavný film, na který se skvěle kouká. Prostě 100% PS: Rozhodně doporučuji prodlouženou verzi, která dává celkovému vyznění filmu úplně jiný rozměr.

Tristan a Isolda (2006)

Pro mě docela zklamání. Opět zde máme příběh zakázané lásky ale tentokrát se to moc nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů mi připadal bez lásky a jakéhokoliv citu a bylo to spíše o tom skočit na to a jít si zase po svých. I konec mě nechal chladným a bylo mi úplně jedno jak to s jejich vztahem dopadne (i když to je v takovém filmu jasné už od začátku). Pochvalu si ale zaslouží poměrně slušně zpracované akční scény (klidně jich i mohlo být více) a také Rufus Sewell, který mi byl více sympatický než hlavní hrdina.

Syriana (2005)

Velice kvalitní a také velice složitý a komplikovaný thriller se skvělým obsazením v čele s vynikajícím Clooneym.

Láska nebeská (2003)

Tak tomuhle říkám romantická komedie. Nádhera, krása, fantazie. Nejdříve jsem nechápal jak může romantická komedie dostávat tak vysoká hodnocení ale stačilo 10 minut filmu a bylo mi to jasné. Láska je zde ukázaná na několik způsobů a každý se od sebe liší. Všichni herci zde odvádějí skvělé výkony (ať už v hlavních nebo vedlejších rolích) ale hlavně se na tento film nádherně dívá. Zvláště s někým koho máte rádi. Krása nebeská.

Dagon (2001) odpad!

Velice, velice, převelice špatný horor. Nuda střídá nudu. Film nejspíš neslyšel o hororové atmosféře ani z veliké dálky a herci byli nejspíš vytaženi z nějakého podprůměrného seriálu a triky nebo masky.... o tom ani nemůže být řeč. FUJ. Nutnost jen pro fanoušky Eda Wooda.

Doba ledová (2002)

Všemi vychvalovaný a velmi populární animák. Rozhodně to není špatný (veverka je dokonalá - ale to ví určitě každý, a Sid je taky docela v pohodě) ale na takový pecky jako je Shrek nebo Úžasňákovi to prostě nemá. Ale už jsem viděl i horší animáky. 70%.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Více postav, více akce, více veverky. Klasické pokračování větší ale ne lepší. Oproti prvnímu dílu se to zas o tolik nezhoršilo a stále se jedná o velice slušný animák.

Superman se vrací (2006)

Nový Superman sice nepatřil k mým nejočekávanějším filmům roku ale i tak jsem poměrně zklamaný. Od tohoto druhu filmu čekáte hlavně trikovou podívanou zde je však nejlepší triková sekvence už v první půlhodině filmu (scéna s letadlem byla opravdu povedená) a potom se už bohužel nedostaví nic co by tuto scénu překonalo nebo se k ní alespoň přiblížilo. Zbytek příběhu už jen sledujete, že Lex Luthor (skvělý Kevin Spacey) opět kuje pykle a k tomu pozorujeme lásku Supermana k Loise (která už si zařídila svojí vlastní rodinu). A to je bohužel velmi málo, když připočtete fakt, že film má dvě a půl hodiny. Milovníci Supermana budou zklamaní a ostatní se možná slušně pobaví.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Minimálně o třídu lepší než první díl. Skvělá popcornová zábava s perfektním Johnny Deppem a krásnou Keirou Knightley. Pěkné triky (hlavně Kraken je super), propracované akční scény (bitka na mlýnském kole), perfektní hudba (štafeku převzal po svém učni Hans Zimmer) a opravdu hodně vtipných situací (útěk před kanibaly byl perfektní). Komu se líbil první díl bude z druhého nadšen.