Syriana (2005)

Velice kvalitní a také velice složitý a komplikovaný thriller se skvělým obsazením v čele s vynikajícím Clooneym.

Láska nebeská (2003)

Tak tomuhle říkám romantická komedie. Nádhera, krása, fantazie. Nejdříve jsem nechápal jak může romantická komedie dostávat tak vysoká hodnocení ale stačilo 10 minut filmu a bylo mi to jasné. Láska je zde ukázaná na několik způsobů a každý se od sebe liší. Všichni herci zde odvádějí skvělé výkony (ať už v hlavních nebo vedlejších rolích) ale hlavně se na tento film nádherně dívá. Zvláště s někým koho máte rádi. Krása nebeská.

Dagon (2001) odpad!

Velice, velice, převelice špatný horor. Nuda střídá nudu. Film nejspíš neslyšel o hororové atmosféře ani z veliké dálky a herci byli nejspíš vytaženi z nějakého podprůměrného seriálu a triky nebo masky.... o tom ani nemůže být řeč. FUJ. Nutnost jen pro fanoušky Eda Wooda.

Doba ledová (2002)

Všemi vychvalovaný a velmi populární animák. Rozhodně to není špatný (veverka je dokonalá - ale to ví určitě každý, a Sid je taky docela v pohodě) ale na takový pecky jako je Shrek nebo Úžasňákovi to prostě nemá. Ale už jsem viděl i horší animáky. 70%.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Více postav, více akce, více veverky. Klasické pokračování větší ale ne lepší. Oproti prvnímu dílu se to zas o tolik nezhoršilo a stále se jedná o velice slušný animák.

Superman se vrací (2006)

Nový Superman sice nepatřil k mým nejočekávanějším filmům roku ale i tak jsem poměrně zklamaný. Od tohoto druhu filmu čekáte hlavně trikovou podívanou zde je však nejlepší triková sekvence už v první půlhodině filmu (scéna s letadlem byla opravdu povedená) a potom se už bohužel nedostaví nic co by tuto scénu překonalo nebo se k ní alespoň přiblížilo. Zbytek příběhu už jen sledujete, že Lex Luthor (skvělý Kevin Spacey) opět kuje pykle a k tomu pozorujeme lásku Supermana k Loise (která už si zařídila svojí vlastní rodinu). A to je bohužel velmi málo, když připočtete fakt, že film má dvě a půl hodiny. Milovníci Supermana budou zklamaní a ostatní se možná slušně pobaví.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Minimálně o třídu lepší než první díl. Skvělá popcornová zábava s perfektním Johnny Deppem a krásnou Keirou Knightley. Pěkné triky (hlavně Kraken je super), propracované akční scény (bitka na mlýnském kole), perfektní hudba (štafeku převzal po svém učni Hans Zimmer) a opravdu hodně vtipných situací (útěk před kanibaly byl perfektní). Komu se líbil první díl bude z druhého nadšen.

Requiem za sen (2000)

Totálně depresivní snímek, který nebudete chtít vidět vícekrát a který budete ještě pár minut po jeho shlédnutí těžce rozdýchavat. Herecké výkony jsou skvělé (hlavně Ellen Burstyn tu předvádí něco neuvěřitelného), kamera dokonalá a hudba strhující. Je to opravdu velice těžký a depresivní film. Ale filmy o drogách by takové měly být..

Old Boy (2003)

Když jsem na tento film všude slyšel samou chválu trochu jsem nechápal čím by mohl být tak vyjímečný. Ale on je. Je naprosto dokonalý. Je těžké ho nějak popsat, protože když na něj koukáte jste naprosto unešeni. Je to zvláštní film na který když koukáte tak nevíte co si o něm máte myslet. Rozhodně je nejtěžší tento film někam zařadit. Je zde sice pár akčních scén (dokonalá nesestříhaná tříminutová bitka) ale akční film to rozhodně není je zde i pár dramatických situací (hlavně konec jsem trochu těžko rozdýchával) ale drama to není. Hlavní je to, že to je nezapomenutelný zážitek.

Titanic (1997)

Trochu nechápu některá malá hodnocení tady. Podle mě naprosto skvělý snímek s dokonalými triky, krásnou Kate Winsletovou a překvapivě dobře hrajícím DiCapriem. I když má film 3 hodiny, vůbec jsem se nenudil. Popravdě jsem ani nečekal, kdy už se to konečně začne potápět a vychutnám si tu trikovou podívanou. Právě naopak jsem se nechal unášet krásně kýčovitým příběhem zakázané lásky chuďase a mladé dívky (která je samozřejmě zasnoubená s někým jiným). Ale když už katastrofa přišla byl jsem unešen ještě více. Něco takového jako když se potápí Titanic už víckrát neuvidíte a patří to mezi stejně nezapomenutelné scény jako např. vylodění v "Ryanovi". Jeden z nejlepších katastrofických filmů vůbec, ve kterém Cameron ukazál, že umí a potvrdil své postavení v síni slávy nejlepších režisérů. Škoda jen, že byl Titanic zatím jeho posledním (hraným) filmem.