I Think We're Alone Now (2018)

I Think We're Alone Now je snímkem, ve kterém samotář Peter Dinklage uklízí domy, pohřbívá mrtvoly, vrací knihy do knihovny, pije víno a okopává zahrádku. Po nějaké chvíli potká zmatenou Elle Fanning a světe div se, ony nudné úkony dělají ve dvou! Korunu této broušené poctě slova "WTF" dodává finále, které tuto značku skutečně kvalitní práce povznáší na novou a zcela netušenou úroveň. Tohle se i přes originální nosnou myšlenku vůbec nepovedlo. Škoda.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Psychedelicky podmanivá jízda, která svým vizuálem, některými "gore" scénami a soundtrackem aspiruje na jednu z nejzajímavějších v tomto roce. Tím však výčet pozitiv snímku Mandy končí, jelikož co se scénáře, příběhového spádu a hereckých výkonů týče, snímek je neutuchající oslavou slova "WTF". Korunu tomu všemu nasadí scéna, v níž hystericky ječící Nicloas Cage chlastá vodku a je oblečený jen v bílých spodkách a triku s potiskem tygra. Ne, nekecám, fakt to tam je.

Solo: Star Wars Story (2018)

Ale jo, ten "feeling" tam prostě je! Solo: A Star Wars Story nám, stejně jako "Rogue One: A Star Wars Story" před dvěma lety, ukazuje svět "Star Wars" z jiné, netušené perspektivy. Místo šlechetných rytířů Jedi tu totiž "úřaduje" parta lidí, kteří nejvíce ze všeho touží po hromadě peněz. Snímek samotný je od začátku až do konce svižnou a líbivou podívanou, u níž zamrzí jen některá hluchá místa a fakt, že režisér Ron Howard tak nějak nejde více do hloubky. Mám pocit, že z postavy mladého pašeráka Hana Sola a jeho parťáka Landa Carlissiana se dalo "vyrazit" ještě o kousek více. Co se Aldena Ehrenreicha a Donalda Glovera týče, neměl jsem s nimi takový problém jako většina fanoušků, právě naopak. Jistě, na brilantního Harrisona Forda a Billyho Dee Williamse nemají, v to snad nikdo ani nedoufal, nicméně své role se zhostili v rámci svých možností na výbornou. Takže co dodat na závěr? Solo: A Star Wars Story sice do filmového kánonu "Star Wars" nepřináší nic převratného, avšak jako oddechová akční jízda s EPICKÝM "Kessel run" Vám skrze ozvěnu času přinese ono nadšení, ten "feeling" o kterém jsem psal na začátku a který fanoušci této značky, potažmo i série tolik milují. A právě na tom záleží, no ne? Skvělá práce! PS: Ty ladné křivký Millennia Falcon! Nejkrásnější loď v celé galaxii! „You need an incredibly fast ship, and a brilliant pilot.“

Zoufalství a naděje (2017)

Herecká epopej Ethana Hawka, která s drtivou syrovostí ukazuje, že peníze jsou mocnější než lidské přesvědčení, ideály a samotné náboženství. First Reformed rovněž nabídne skvěle soustružený scénář, který výborně buduje napětí, což v kombinaci s originálním soundtrackem vytváří hutnou a vtahující podívanou plnou skrytých metafor a do očí bijících poselství. Rovněž musím poznamenat, že herecký výkon Amandy Seyfried se řadí k velkému nadprůměru. A konec? Zdá se, že většina uživatelů zde je příliš přízemních a nedokáží ocenit hloubku tohoto díla. No, jejich škoda. „Wisdom is holding two contradictory truths in our mind, simultaneously, Hope and despair. A life without despair is a life without hope. Holding these two ideas in our head is life itself.“

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Zábavné akční "béčko", které se ve své podstatě nebere vůbec vážně a možná právě proto se na něj víceméně tak dobře kouká. The Meg se mimoto může pochlubit solidními akčními scénami a sympaťákem Jasonem Stathamem, který si užívá každou vteřinu stopáže. Jen škoda, že snímek neobsahuje vůbec žádné "gore" scény plné ukousnutých končetin, něco ve stylu "Jaws". Tento zásadní detail celkový výsledný dojem a následné hodnocení poměrně sráží. Škoda. „Chew on this you ugly bastard.“

Bitevní loď (2012)

I když je snímek Battleship jedna velká a naleštěná reklama na USA a její NAVY složky, po chvíli sledování zjistíte, že se u tohoto akčního "béčka" s jeho velkolepým rozpočtem a ještě velkolepějšími scénami vážně dobře bavíte. Jako filmová "no-brain" jednohubka totiž Battleship funguje více než dokonale. A to mi tentokrát vážně stačí. „We are going to die. You're going to die, I'm going to die, we're all going to die... just not today.“

Kobiety mafii (2018)

Začíná se stávat železným pravidlem, že úžasně vrstevnaté a vtahující kriminálky umí nejlépe filmaři z Polska. Kobiety mafii se do tohoto ranku počítá také, jelikož, až na pár děr ve scénáři, se jedná o vysokooktanovou kriminální podívanou plnou intrik, která Vás pustí a až do konce drží v patřičném napětí. Za zmínku stojí rovněž fakt, že snímek s mimořádnou pečlivostí vykresluje poměry a hierarchii v polské mafiánské struktuře. Skvělá práce!

Dvojitý rande (2017)

Double Date aneb skvělý mix černého humoru, absurdity a hororových prvků. Jen škoda té přepálené stopáže a několika hluchých a zbytečných scén. PS: Bitva mezi Kitty a Alexem jednoznačně patří ke zlatému hřebu celého snímku!

Patient Zero (2018)

Filmy se zombie tématikou nemám nějak zvlášť v oblibě, nicméně první ukázka snímku Patient Zero lákala na neotřelou a víceméně originální podívanou. Bohužel, výsledek takový není ani zdaleka. Slibná nosná myšlenka snímku je totiž zcela utopena pod nefunkčním scénářem, nataženou stopáží a rádoby šokujícími zvraty, nad nimiž jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou. Vážně nechápu, jak je možné, že se tomuto "dílu" podařilo sehnat tak zvučná herecká jména jako Natalie Dormer či Stanley Tucci.

Sestra (2018)

Zklamání. Po laťce, kterou nastavila série “The Conjuring”, jsem od The Nun očekával vážně hodně. Bohužel i zde, v hororu, který je zasazen do stejného filmového vesmíru Jamese Wana, se najdou klasické příznaky hororové “stupidity”. Začínaje překombinovaným a zmateným scénářem, nelogickým chováním postav a konče finálem, které je oslavou slova “WTF”. Na druhou stranu musím uznat, že některé hororové momenty společně s pochmurnými reáliemi opatství aspirují na jedny z nejtíživějších a nejděsivějších. Avšak myslím, že lví podíl na tom má i projekce se zvukem v Dolby Atmos, což vřele doporučuji i Vám. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice)