Tenká červená linie (1998)

// I tried.. and failed miserably. Sorry. Možná v jiný den, jiný čas.

Po krk v extázi (2004)

// Od začátku jasně čitelný Vaughn a i když to je imho jeho nejslabší dílo, vedlo k tak skvělým věcem jako D. Craig Bondem nebo Vaughn režisérem X-Menů, to z toho dost dobře dělá jeden z nejvýznamnějších filmů vůbec a spolu se závěrečnou pointou, že se můžeš všemu zlému vyhýbat jak chceš, ale ženská tě nakonec stejně dostane pod zem to je zkrátka bezchybná kombinace. Ale jo, 9/10... soundtrack a Sienna Miller to jistí.

NON-STOP (2014)

// Neeson si odskočil od těch lepších filmů a natočil tuctové Přepadení 3: Temný pager útočí. Chvílemi fajn, chvílemi wtf, nakonci facepalm... těch 6/10 je s přihmouřenýma očima.

Temný případ (2014) (seriál)

// Season 1 - Představte si Zodiaca, akorát lépe dávkovaného. Máte? Good. Teď nahraďte hlavní role Woody Harrelsonem a Matthew McConaugheyem, kteří se za poslední dva roky vypracovali mezi nejlepší herce své generace. Hotovo? Ok, teď si vzpomeňte na první shlédnutí Se7en - já vím, síla, že? Pokračujeme, vybavte si, jak HBO vládne posledních pět - deset let obrazovkám, přidejte k tomu jména jako Nic Pizzolatto (The Killing) a Cary Fukunaga (Jane Eyre). Fajn, takže teď, když víme, na čem jsme, si tohle celé naroubujte na jeden případ, roztažený do tří časových linií odehrávajících se během 17 let, všech vyprávěných současně. Ano, přesně tak. Tak co tu ještě chcete? 9/10 Season 2 - Úvod: Jiné. Civilnější. Špinavější. Čekal jsem to a vy byste měli taky, silnej háček tam ale zůstal, perfektní herci zůstali, skvělá režie taktéž a úvodní znělka je tentokrát ještě o fous zajímavější - takže jo, HBO kraluje dál. Čekání bude strašlivé. Řada: Jako celek uspokojivé, s výbornými charaktery a výraznou a přesto rozličnou režií. V jednotlivých částech však vládla nepřehlednost, prapodivné dialogy a časté opakování prázdných rozhovorů o ničem, které pokaždé vyplynuly do ztracena. Jsem tedy na vážkách, jak to nakonec hodnotit. Jisté je jedno, bylo to jiné, bylo to skutečně jiné a v něčem možná i lepší, jak season 1. V něčem ale bohužel podstatně horší. Prozatím 6-7/10.

Robocop (2014)

// Robocop Begins. The Dark Roboknight. The Dark Roboknight Rises - první díl bychom měli a byl, netřeba o tom dlouze polemizovat, skvělý. A teď prosím, zapracujte na scénáři, dopilujte ten svět a přineste nám komplexnější druhý díl, který natrhne prdel i L.A. Confidental, protože tohle má kurva potenciál!

Partička (2011) (pořad)

// Humor, který mi dodnes nejde na rozum. Ale proti gustu...

Little Favour (2013)

// Akčního Cumberbatche už prosím ne, kraťas ujde, pointa stojí za to ale já Benedicta v takových macho rolích vídat nechci.

Liga spravedlivých: Válka (2014)

// Kids, I'm gonna tell you a story. It's the story of how Batman formed the first Justice League!