Jonesovi (2009)

Přesně jak se zmínil handsome, šlo z toho nejspíš vyždímat víc, ale film jako takový by neměl urazit, nápad dobrý..

Škola základ života (1938)

Řev septimy, muška jenom zlatá, práskač Krhounek, Boženka, žertovné početní příklady. Česká klasika. ICH HABE GESAGT!!!:)

Obchod na korze (1965)

Kvalita. Sice jsem ke konci čekal, kdy fašisté naběhnou do obchodu paní Lautmanové a pár věcí mi připadalo "nedotažených", ale jinak velmi zdařilé. Na 5 hvězd to ale nevidím.

Hanebný pancharti (2009)

Quentin se zas vyšvihl, kdyby válka skončila tímto stylem, bylo by to okay. Christoph Waltz na mě udělal perfektní dojem, běhal mi z toho nácka zapráskaného mráz po zádech. Dialogy klasicky našlapané. Scéna s hádáním postav v hospodě je hodně dobrá..

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

U nás na Moravě absolutní lidovka. Existují pasáže, které Vám převykládám bez nejmenšího zaváhání a chyb. Buranství odhaleno až na samou kůži, ale podtext film má a rozhodně nenudí. Bolkovo "šak Vašu pi.u sem taky neviděl a věřím, že ju máte" mě přinutilo přemýšlet, jestli nás pán Bůh opravdu nestvořil:) Přeháním. Dobře teda. Ale Irenka je kus, nekecejte, že jste se neolizovali:)..

Rodinná oslava (1998)

Tak má dle mého vypadat film! Absolutní paráda.Na co speciální efekty, stačí si vyhrát s příběhem a postavami. První film podle "pravidel" DOGMA 95. BRAVO!!!

Krvavá neděle (2002)

Jasně, že Irové nebyli pokaždé během x let konfliktu s Velkou Británií jenom ti otloukánci, ale tady to prostě Angláni zprasili. Navíc byli za masakr doma vyznamenáni, což Iry samozřejmě nasralo. Já se nedivím. Film natočený sugestivně jak dokument. Bomba!

Ponorka (1981)

Co se válečných filmů týče - absolutní špička, myslím. Rád se podívám kdykoliv znovu.