Redline (2009)

Nejsem častým divákem animovaných filmů a tohle pro mě bylo něco hodně odlišného a velmi zvláštního.Ta animace mě prostě fascinovala od začátku až do konce, chtě nechtě musím vyseknout poklonu, hra s tmavými stíny a všemi barvami, top účesy, nápadité bytosti, úžasné krajiny neskutečné jako Sci-Fi samo a přesné do toho vysokoenergetický skvělý soundtrack. Je to prostě zážitek, který smysly nestačí pobírat. Dějově je sice poměrně jednoduchý, rychlostní závod v zakázaném místě, tudíž dvojitá hra o život, ale přesto, že film nemá vyjímečnou premisu, stojí za to vidět. Nesmím opominout spoustu vtipných scén, například dokonalá konzumace šestihraných červích špaget mě samozřejmě hluboce zaujala:-)

Brutal Relax (2010)

Poprvé odmítám hodnotit, to se prostě nedá

Vrána (1994)

Nejspíš bych dala pouhé čtyři, ale za ten podpis krví je ta pátá.

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Velmi zajímavé ztvárnění poměrů ve věznici, pro naši evropskou mentalitu dost neobvyklé, ale celé dvě třetiny filmu jsem se poměrně nudila, závěr to ovšem hodně napravil. Jako celek z toho vyplynul docela slušný, průměrný film

Zrzavá veverka (1993)

Docela nudný nesmysl s přeslazeným koncem a většinou zbytečně nadhodnocený film, chtěla bych vidět někoho, kdo tomu dal pět hvězd a klidně by do toho šel znova a jestli nešel, tak je jeho hodnocení pokrytectví, všem takovým bych pustila film za odměnu třikrát za sebou.

Trhliny (2009)

Film Trhliny mě nijak zvlášť neuchvátil, možná jen tím, že jsem od něho očekávala zázraky, ale ty se nakonec nekonaly. Hlavní role velmi pěkně zahraná, ovšem téma dívčí školy skýtalo mnoho míst, kdy se prakticky nic nedělo a jen jsem čekala, kdy už se to pohne, ta místa nešla ani nějak prorozjímat čímsi hlubším. Knihu jsem nečetla a možná v ní by se dala najít náplň pro ona inkriminovaná místa a narážky, které nebyly nijak dotažené jako rozdílnost náboženství mezi nově příchozí a ostatními, čili úplně zbytečné. Ve většině případů bývá lepší nejdřív vidět film a pak přečíst knihu, v opačném pořadí bývám pravidelně zklamaná, tenhle film mě dokázal zklamat i bez předchozí četby a rozhodně podruhé už se na něj nepodívám, ke knize bych se nechala přemluvit.

Až na krev (2007)

Působivé, precizně zahrané,ale není to film, který bych musela vidět dvakrát, pro mě jednou slušná zábava podruhé už děkuji. Mimo perfektního výkonu herců má film i svá hluchá místa.

Dítě džungle (2011)

Film má neotřelé téma, otec lingvista se přestěhuje k divokému kmeni s celou rodinou studovat jazyk kmene, náčelník kmene zaručuje jeho rodině neutralitu a bezpečí pokud se nebudou vměšovat do záležitostí kmene. Jak se domluvit, když já neznám ani slovíčko jejich a oni neznají ani slovíčko moje? Otec sice slíbil nevměšování, ale uskutečnit je, bylo nad jejich lidské síly. Divák se stává svědkem střetu civilizace s naprosto iracionálním myšlením primitivních lidí a je mu předkládán k porovnání život v civilizovaném světě se všemi technickými vymoženostmi a protikladný život v přírodě, téměř s ničím. Hlavní hrdinka žila v obou světech a který si zvolila nakonec , to uvidíte sami….

Útes smrti (2010)

94 minut ztracenýho času

Tělo (2007) (amatérský film)

Moc jsem jí to nevěřila. Další trhlina je, že místy vidím krev a na dalším záběru už na tom místě není (možná jsem jen něco přehlídla) Lhostejnost a přehlížení okolí byla dobrá myšlenka Závěr se mi nelíbil, šlo udělat sice něco šokujícího, ale trochu, já nevím, nápaditějšího.