Mazepa (1909)

Tohle je taková malá, zapomenutá perlička. Málokdo ví, že legenda o srdeční záležitosti s paní Falbowskou inspirovala hodně umělců mimo Čajkovského a Puškina také Victora Huga, Lorda Byrona nebo Franze Liszta. Možná by si to téma zasloužilo trošku oprášit do novější filmové verze.

Cena života (2012) (amatérský film)

Hodnotit nebudu, ale krátce okomentovat můžu. Pro scénaristu, režiséra i herce bude ještě potřeba trochu psychicky vyzrát a pak je jedno čím to natočíte, ale důležité bude, co natočíte. Zatím je to jen o vaší odvaze, ale na Rusalku to nemá. Tak snad příště :-)

Slepičí úlet (2000)

Opravdu je to úlet, ale parádní, totiž slepičí. Výborný nápad.

Zabiják Joe (2011)

Film byl velice dobře zahraný, ale zápletka už dost ohraná až primitivní. Filmová postava dluží prachy a snaží se je sehnat za každou cenu. Tak díky hereckému obsazení a výkonům, ano lepší průměr

Špičák (2009) odpad!

Byli jste někdy u zubaře a určitě víte jak se chová obnažený zub, po asanaci chrupu kovovou činkou by neměla dotyčná vyražený jen jeden zub, ale rozmlácenou polovinu úst a jistě by se tvářila po takovém zákroku a vůbec celkově chovala docela jinak, pravděpodobně při tak silném pudu sebezáchovy by už druhou ránu nedala . Mladé lidi plné života by neudržel ani řetěz natož jen hloupý řeči starýho papriky.Ten film mě štval od začátku do konce, prostě si nemůžu pomoct. lituju ztracenýho času, nenašla jsem na něm prostě vůbec nic, možná jsem neměla tu správnou náladu, ale spíš je to prostě totální hnusárna a nesmysl, kterýmu jsem stejně nevěřila. Pokud by ty děti nebyly totálně retardované, tak by to tak nikdy nemohlo být. Herci, ale nebyli vybraní jako vypatlaní retardi bez mozku a bez možnosti pohybu, vypadali jako mladí zdraví lidé a jako takoví, by to dědkovi prostě dlouho nežrali a zdrhli by už dávno bez vyražení zubu i kdyby na útěku za životem od vypatlanýho starýho slizouna měli přijít o všechny Prostě to byla taková s.ačka, že to nemůžu jinak napsat i když to málokdy dělám. Vyvolalo to ve mně dokonce i zvracecí reflex, když dědek lezl na babu a pak ještě prohlásí, že babě se narodí pes. Neuvěřitelný, stupidní a to doslova a do písmene.Mám dramata ráda, ale nesmí to být nesmysly, Proti Trierovi prostě nemůžu jinak, odpad se vším všudy, pro mě perverzní nesmyslná s.... a!

Strašáci (2011)

Na úplný odpad to nevidím, ale herecké výkony mě zdaleka tak neposadily do křesla jako výkon Dustina Hoffmana a jeho protějšku v původní verzi ze sedmdesátého prvního roku. Film má svoji atmosféru i když některé dialogy jsou okopírované doslova. Pokud bych ale doporučovala někomu film, určitě bych doporučila spíš ten původní.

Bruno (2009) odpad!

Nevím, tohle mi nesedlo, možná špatně načasované, ale jen párkrát jsem se usmála, jinak jsem se hodně nudila, škoda, recesi mám ráda, ale tohle u mě nedopadlo. Snad příště. Měla to být komedie, ale tolik námahy vynaložené na malinko úsměvu a pár trochu vtipných scén, se mi zdá opravdu vydřený humor, postrádala jsem tam lehkost, přišlo mi to hodně křečovité, spíš mi z toho bylo smutno, hlavního interpreta mi bylo líto, ale jen jako protagonisty než jako postavy. Takže řekla bych, že to byla, podle emocí, které to ve mně vzbudilo, spíš tragedie než komedie. Tak jako postava byla celou dobu mimo to "stát se hvězdou" stejně tak film pro mě byl celou dobu mimo schopnost stát se dobrou komedií.

Máme papeže! (2011) odpad!

Tenhle film je totální blbost, nemám se čeho chytit není to ani drama ani komedie ani tragédie je to nesmysl a nemůžu jinak než odpad.

O bozích a lidech (2010)

Film jsem si vychutnala v původním znění a byla jsem nadšená, navíc mám ráda dobře zpracované duchovní věci a dokonce můžu i dobře zazpívané žalmy. Tenhle film je prosáklý duchovní atmosférou, ukázkovou prací skupiny mnichů na sjednocení , shodě a vybudování oázy duchovního míru a jedinečné lidské vyrovnanosti v dokonalé harmonii uprostřed neklidu a teroru, takže prosím ufouny zvyklé na horory a béčka nebo vykastrovanou klasiku, aby se do toho vůbec nepouštěli, vyhli se filmu obloukem a to velkým(např.verbal + wirtuaruska a jejich napodobeniny) a neprudili pak svými nechápavými nebo oplzlými komentáři, předem děkuji za pochopení.

Krvavé housle (1998)

Krvavé housle, nikdy jsem nezkoušela vypustit krev z několik hodin ztuhlého těla, ale myslím si, že už je sražená a tudíž je to nereálné. Zbytečně dlouhé táhnoucí se scény někdy až k mírné nudě. Hru na housle ráda poslouchám a hudba byla výborná, takže vyvážila některé ostatní nedostatky. Slušný průměrný film.