Tajemství jejich očí (2015)

Určite si tento film zaslúži viac ako 60%, pretože šľape ako rozbehnutý stroj až do záverečných tituliek, nehovoriac o finálnom dupľovaní, keď po momente priznania nešťastnej matky prišiel nový okamih prekvapenia. Mám rád N. Kidman a stále viac si získava moju priazeň aj postaršia J. Roberts, ktorá zo sladkých romantík, výborne presedlala na dramatické účinkovanie. Takže herecké výkony a celé spracovanie takejto životnej situácie pôsobilo ozaj slušne, ale dosť rušivé bolo príliš opakované skákanie z minulosti do prítomnosti a opačne. 70%

Bojovník (2015)

"Creed vs Southpaw" Obe filmy propagujú boxerský úspech, ale víťaz je len jeden. Mojím víťazom sa stáva Southpaw. Southpaw bol silnejší hlavne čo sa týka príbehu a emočného naklonenia k divákovi. Prvým nečakaným zakopnutím bola smrť krásnej manželky, pretože potom koľko krvi stále vypľúval Billy Hope po zápase som myslel, že sa zdramatizuje jeho zdravotný stav a druhým významným pozitívom vo mne vzbudil záverečný boj, keď do drámy bolo zapojené aj malé dievča. Vtedy som držal palce Billimu aj ja. Aj herecká náročnosť a rozdelenie postáv vyznelo lepšie ako u Creeda , len škoda tej krátkej účasti R. McAdams. Našli sa aj malé nedostatky, ale v celku to vidím na 70%.

Zhasni a zemřeš (2016)

Prvých 15 minút bolo fajn, ďalej samé klišé. Navyše nevyužitý potenciál M. Bello, ma tiež priviedol k tak nízkemu hodnoteniu. 30%

Orel Eddie (2016)

Túžba, ktorá driemala v Edwardsovi síce bola obdivuhodná, ale stvárnenie tejto postavy bolo katastrofálne. Neviem prečo producenti vsadili pre výzor tváre ako nejakého idiota s postavou anti-športovca. Taký skokan na lyžiach predsa nemôže byť ako malý medveď, ako potom chce skočiť čo najďalej, keď ho fyzikálny zákon ťahá dole? To mi v tom filme najviac vadilo. Aspoň, že ostrieľaná klasika H. Jackman nesklamal. Aj keď pripútaný k fľaške whisky skočil bravúrne. To bol ten najlepší moment, to bol let orla. Slabších 50%.

Zmizelá (2014)

Dokonalá manželka = dokonalá mrcha. Kde majú niektorý chlapi rozum, keď opakovane dokážu podľahnúť takýmto beštiám ? Určite jedna z najlepších manželských drám, kde žena je skázou, ktorá nemá obdoby a neviem ani ako ju nazvať. Všetko tu funguje ako má no napriek tomu som od počiatku veril Nickovi a môj inštinkt nesklamal. Škoda záveru, keď Nick nedokázal od Amy odísť a zachránil ju pred múrmi vezenia, kde mala skončiť za chladnokrvnú vraždu. 80%

The Siege of Jadotville (2016)

Raz za čas padne vhod aj film menej náročný na dejové zauzlenie ako to bolo tento krát. Misku váh však s prehľadom naklonila slušná pozemná, ale aj letecká vojenská akcia. Nájdu sa veci, ktoré filmu uberajú na kvalite ako pád raneného vojaka z helikoptéry, ktorého zachránili, či klamlivý počet írskych vojakov, keď ich veliteľ povedal, že ich 150 tak to znásobil 3 krát. Plusom však bola aj ukážka svinského počínania politickej osobnosti a úplným bonusom sa stala neschopnosť Francuzského veliteľa, ktorý si nedokázal poradiť s mladíkmi, ktorý v živote nebojovali. 70%

Kosti a skalp (2015)

"Si krajšia než hociktorá z kráv " alebo "som chytrý, lebo som neoženil " Celkom zábavné dialógy, ale na druhej strane trocha narušili vážnosť situácie. Nezdalo sa mi, že by to bolo veľmi hororového charakteru, vlastne celý čas som čakal na nejakú hororovú scénu a nakoniec poriadna bola jedna (pitvanie muža za živa). Určite treba však pochváliť Patricka Wilsona, ale aj K. Russela, ktorý po filme Osem hrozných znovu ukázal, kde sa cíti najlepšie. Nikdy nemal tak dobré filmy ako teraz. Použité režisérske znalosti vrátane hudby sa mi páčili, ale napriek tomu by som prijal menej cestovania a viac rozbehnutej surovosti, či streľby. Ak by mal film úvodných 30 minút a posledných 30 minút tak ho hodnotím na plno. Škoda, že z tohto mraku nezapršalo ozaj poriadne, ale aj tak slušných 80%.

Interstellar (2014)

Musím povedať, že intergalaktické dobrodružstva veľmi nevyhľadávam, ale kedže to režíroval Nolan, tak som sa na to vrhol. Bol som vlastne aj zvedavý či to prekoná kvalitu filmu Marťan, no nestalo sa tak. Celý film si takmer držal vyšší štandard, ale ako už spomínali aj iný uživátelia koniec filmu hlboko nalomil tvrdo odvedenú prácu. Nezdalo sa mi aby to bolo nejak náročné pre hviezdne obsadenie, mojich obľúbených hercov a tak som sa neprikláňam v vysokému hodnoteniu. Nedá mi ešte spomenúť spôsob správania postavy, ktorú stvárnil M. Damon, keď bez hlavo sa chcel dostať na základňu a následne došlo k explózií. Skôr som čakal, viac rafinovanejší postup ako zachráni svoj egoistický charakter. Za mňa 60%.

Moře stromů (2015)

Strašne ťažký film, nazval by som ha až morbídnym. Na jednej strane by som ho doporučil pozrieť všetkým manželským párom, ale na druhej strane môže byť aj návodom ak niekto zo staršej populácie uvažuje o skončení svojho života. M. McConaughey to zvládol skvele, ale našli sa dejové zakopnutia, ktoré narušili smutnú a realistickú atmosféru. Hneď prvý pád z útesu Arthur v pohode rozchodil, pričom ten pád vyzeral veľmi zle. Potom ten koniec, tiež ubral dôveryhodnosti. Najhoršie je, že ten les ozaj existuje a ľudia to tam ozaj robia. Tento krát prehliadnem výkony hercov za film ako taký dávam 50%. PS - určite si ho už nikdy nepozriem

Birdman (2014)

Možno som jediný, ale ja som si pod celou tou maškarádou všimol jednú vec. A to je istá forma výsmechu komiksových hrdinov a ich menej cennosť pred kvalitou hercov účinkujúcich v divadle. Nepáčil sa mi tento spôsob porovnávania kvalít v spomenutých hereckých rolách a časom mi začalo prekážať aj to bubnovanie sprevádzajúce takmer každú scénu. Výborný začiatok s vnútorným hlasom, staršieho pána trpiacim psychickou poruchou vedomia, vo mne zážitok nezanechal. Skôr som očakával, že zúročí svoju schopnosť ovládať veci bez dotyku no namiesto toho sa úplne zbláznil. Odstreliť si nos jak úbohé a potom skočiť z okna. Našťastie trojica Norton, Stone a Wattson odviedli kus vynikajúcej práce a tak som sa priklonil k 50% inak film nestál ani zatoľko. PS - nemožno miešať a porovnávať hrušky a jablká a tak nemožno miešať a porovnávať filmy a divadelnú scénu, obe sú umenie a navyše sa ešte delia na rôzne žánre.