Temná tvář Brooklynu (2019)

Napriek všetkému hodnotím film priemerne. Jednoduchý a oddychový detektívny kúsok s obrovský prehnanou minutážou vo mne zanechal vo mne celkom dobrý dojem. Škoda rýchlej smrti Bruca Willisa a aj to, že ľahko sa dalo odhadnúť , že jeden z kolegov pracuje pre opačnú stranu. Najlepší moment konflikt a vyliatie horúcej vody do tváre svojho kolegu. 50%

Hellboy: Královna krve (2019)

Priemerný fantasy - akčný film, ktorý v druhej polovici stráca kreativitu. Celkom slušne zapracovali humorné hlášky. V celkovom hodnotení to však ostáva na 50%.

Smrtelné stroje (2018)

Mestá v pohybe na kolesách, a rôzne mechanické prevedenia vo mne vybudili záujem. K tomu obhliadnutie sa za mobilmi z dnešnej doby stalo za to. Samozrejme hlavná myšlienka je úplne iná a to že ľudia stále túžia po vojne a nepoučili sa z minulosti. Napriek nie hviezdnemu obsadeniu ma film oslovil na 80 %.

Zastavte temnotu (2018)

Film, ktorý sa vymiká klasike, kde človek príde a postrieľa zlých vlkov. Práve naopak celú komornú atmosféru filmu vynikajúco doplnili 3 super zvládnute akčné scény. Killer so šialenou paľbou z okna , alebo vojnová prestrelka sú toho dokazom. Sú tam sice dvaja pošahanci, ktorý si myslia že sú vlci, ale nakoniec to má spojitosť a myšlienku. Jednoducho slabý jedinec musí v prírode zomrieť. Prižmúrim oko a dám 80%.

V pasti (2018)

Ozaj na nič netrebalo čakať, hneď od začiatku nasadené vysoké tempo. Zaujímavo pôsobilo aj skoré prelinanie deja , len škoda že uvodné tempo nevydržalo až do konca. Musím uznať, že šoferovanie podľa navigácie, či niektoré samovražebné nápady stály za to. Film ponúkol zas niečo nové a S. Bullock podala jeden z najlepších výkonov. Chýbalo mi, že neukázali to čo priviedlo ľudí k tak zúfalím činom a tiež plavba po tej rieke už nebola taká vieruhodná. 80%

Život (2017)

Po dlhej dobe, lahko stravitelný horor, ale dobra atmosféra a prevedenie mi ozaj sadlo.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

J. Statham konečne zahral aj niečo iné ako gangstra. Treba pochváliť aj producentov, počnúc kamerou, pretože zopár záberov ozaj stálo zato a aj prekvapenie, že mega žralokov bolo viac prispelo k dobrému výsledku. Pobavila ma scéna keď malý tučný aziat vyjednával u svojej mamy, že chce ísť do mora a neskončilo sa to žiadnym hapy endom, takže za mňa slušných 70%.

Mrakodrap (2018)

Musím povedať, že podobne ako Besnenie aj tento film mi celkom učaroval. Vôbec mi nevadí, že nejde o akčný bojový trhák, práve naopak potešila dávka adrenalínu a akcie. Nie raz som nadýchol pri skvelých záberoch z obrovskej výšky smerom dole. V doslova akrobatických kúskoch sa ťažko verí, že človek s takou stavbou tela akú ma D. Johnoson by to dokázal. Mohol zhodiť pár kíl a dať tomu ešte reálnejšiu formu. Nerozumel som ešte jednej veci, prečo mal afro-americké deti, keď rodičia boli beloši. Aj tak u mňa úspech 80%.

Avengers: Infinity War (2018)

Ozaj komiksová nespútaná jazda. Rozdelenie úloh jednotlivým hrdinom, dalo filmu niečo viac. Každá dejová línia prináša kvalitnú dávku akcie. Na každom kroku sa niečo deje, divák asi pri tom ťažko zaspí. Prínosom bol pre mňa aj súboj čarodejníkov. Pre mňa sa však objavili aj hrdinovia, ktorí sú mi menej sympatický a posledných 20 minút som si už hovoril, kedy sa to skončí. Za dosť dlhú minutáž dávam 80 %. Uvidíme či to tempo vydrží aj v ďalšej časti.

Rampage Ničitelé (2018)

Pre mňa film s príjemným prekvapením, ktoré som nečakal. Scéna, keď krokodíl rozkúsol vrtuľník, či vlkovi hlavu bola vydarená. Celé to má aj hlbšiu myšlienku, že so zvieratami je to niekedy ľahšie ako s ľuďmi. Akcia skvele zvládnutá, prehľadná presne podľa mojich predstáv. Napriek nevýraznému hereckému obsadeniu a zbytočného hapy endu bol žáner dobrodružstvá naplnení celkom slušne.80%