Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Vzhľadom na tak vysoké hodnotenie, ktoré film má, som si ho nemohol nechať ujsť. A rozsudok je v mojom prípade jasný ako slnko na nebi, je to priemerný film. Nemá čím ohúriť, aspoň mňa, pretože len prvá explózia na vrtnej veži stála za pochvalu, potom to bola, už len chaotická motanica, plná plameňov a menej prehliadaných situácií. Čo sa týka hereckej náročnosti tiež to nebolo náročné a nebyť obsadenia Russel a Wahlberg , film by určite stratil ďalších priaznivcov. Všetko je tak predvídateľné, jednoduché a navyše málo emociálne - podanie momentu, keď manželka zistí, že sa stalo nešťastie chladno odbije svoju dcéru - úplne zle, mala ju minimálne objať. Moja predstava o takom filme je bohužiaľ iná a tak dávam slabších 60%.

Likvidátoři (2013)

Kedže si myslím, že film si zaslúži lepšie hodnotenie ako má momentálne na tomto portáli, tak som trochu prižmúril oko a dal mu plný počet hviezdičiek. Vlastne nenašiel som nič také, čo by som filmu vytkol, pretože komiksový žáner je dosť povoľný a ľahostajný v istých situáciach. Navyše sa mi páčilo striedanie kreslených momentov na mape, keď hlavný hrdinovia cestovali s momentami bláznivej akcie. Celé to dobre dopĺňala aj voľba kostýmov, vtiahnutie cigánov do deja- no v koľkých amerických filmoch vidíte účinkovať cigánov? Aj keď mohli dostať viac realistickejšiu podobu, ale nevadí. Samozrejme čerešničkou na torte sa stala sexy Mery Death, ozaj bolo radosť na ňu pozerať. 90%

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Celé to funguje ako má, tajuplnosť, očakávanie čo sa stane nepovolí takmer celý čas a k tomu rocková hudba v rádiu - paráda. Voľba miesta tiež vynikajúca, pretože márnica už sama o sebe budí dojem hrôzy a strachu, k tomu pohľad na pitvu skutočne naplnili moju predstavu o horore. Takto rozpáranú mladú ženu som teda ešte nevidel. Dobre využitý potenciál sa stále stupňoval, majme v momente, keď vydesený Tommy zabil sekerou mladú Emmu. Nesadlo mi však mierne upustenie v závere a tiež slabá snaha dostať sa von z tej podzemnej ordinácie. Slušných 80%.

Maggie (2015)

Nebyť Arnolda, tak po tom filme v živote nesiahnem. Myslím, že sa nemílim ak poviem, že minimálne polovica ľudí ako ja siahla po tom filme len kvoli Arnimu. Bolo fajn ho znovu vidieť, svoju rolu bral očividne vážne, pretože jeho herecký výkon dominoval, vlastne bol jediním čo ten film ako tak prezentovalo. Úplne stroskotal scénar, pretože od hororu očakávam niečo desivé a hrôzostrašné. V momente, keď si Maggie odrezala prst prišiel náznak úspechu, a potom zas len kopec dialógov, ktoré neviedli k ničomu. Keby aspoň poriadne natočili scénu ako Maggie rozhrýzrla tu líšku, hneď by som dal o hviezdu viac. 40%

Sedm statečných (2016)

Nie som odborník na westerny, ale pár dobrých westernov som už videl. Bohužiaľ tento k ným nepatrí.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Videl som som už veľa filmov s T. Hanksom, ale so sneho bielymi vlasmi a fúzmi, vyzeral dosť neprirodzene (ako člen kapely SCOOTER). Úvod filmu začal veľmi z ostra ako odpálený ohňostroj, ale s pribúdajúcimi minútami eufória opadla, keď kapitán Sully sa pohyboval v kruhu rozhovorov s manželkou a spomienkami. Celý čas som si hovoril, že to nie je možné aby ho súdili za to, že zachránil stovky životov, čakal som som, že niekto zo zachránených pasažierov bude vplyvný človek na správnom mieste a zo všetkého ho vyseká, alebo že pasažieri budú demonštrovať proti komisii, pretože to vyzeralo s ním ozaj zle. Jasné záverečný proces bol jeho víťazstvom, ale koľko hodín trápenia musel preto obetovať. Slabší dejový postup a menšie nároky na herecké výkony ma priviedli k 60%. Možno po ďalšom pozretí zmením názor.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Film, ktorý patrí do rady oddychových večerných filmov, s nenáročným dejovým podnetom, skôr len výraznou akciou, ktorá ma osloviť diváka. Jednoducho sa Vám ten film zapáči, alebo nie, podobne ako filmy Kuriér, Jack Reatcher, Bond a podobne. U mňa bola misia splnená, nie len čo sa týka akcie, ktorá najlepšie vyznela pri konečnom ovládnutí lode, ale najviac potešilo obsadenie Statham a Alba. Kašlem na všetky klišé, hodnotím streľbu a údery, ktorých bolo veru dosť. Za mňa 70%. Zmena režiséra bola výborná voľba - oproti prvému dielu Mechanik veľký krok vpred.

Za každou cenu (2016)

Musím povedať, že spracovanie filmu mi dosť pripomenulo film MUD, Obe filmy sú tak jednoduché a pritom tak dokonale a jasne zobrazia celú komplikovanú životnú situáciu. Tu sa stáva hlavnou dvojicou mladší brat a starý šerif a všetko okolo nich je len prifarbenie, ale tieto postavy tvoria podstatu. Nedajú sa nevšimnúť ani kvapky neznášanlivosti američanov a indiánov, ktorý spolu nažívajú v štáte Texas. Celé to pôsobí lahodne a výkon Ch. Pina ma skutočne dojal, asi si na toho herca lepšie posvietim. Bezprostredne najlepším momentom filmu bol konflikt na pumpe, takúto reakciu som od mladého, dobrosrdečného brata veru nečakal a asi ten frajer s kvérom v ruke. V niektorých momentoch mi vadili hudobné repliky, ale aj tak si film zaslúži minimálne 80%.

Jason Bourne (2016)

Neskrývam nadšenie, ktoré vo mne vzplanulo, keď som po pár rokoch uvidel Matta D. v úlohe akčného agenta J. Bourna. Hovorím si super, tak sem stým. Každý z mojej generácie určite pozná prvé dve najúspešnejšie časti, ktoré odštartovali vtedy s vysokou kvalitou. Aj túto novú časť sprevádzali takmer identické črty. Bourne tak ako vtedy ,aj teraz dominoval v každom smere a aj hudobný doprovod vracal moje myšlienky hlbšie do minulosti. Dosť spomínania, čo bolo bolo, doba pokročila, úroveň filmu tiež a tak mi neostáva nič iné, len smutne konštatovať, že Matt D. zostarol a Bourne spolu s ním. Neviem prečo tvorcovia vyšli s úplnou "retro verziou", prečo nepriniesli nič nové hlavne čo sa týka dejového motívu, veď raz si Bourne už vyrovnal účet s agentúrou, ktorá ho zamestnávala. Prečo stúpili zas do tej istej rieky? Bohužiaľ nezachránila to ani nominácia T. Lee Jonesa. Škoda no, škoda tej dobrej úvodnej scény, keď som veril v nové dobrodružstvo agenta na úteku, no po akcii v Grécku bolo už všetko jasné. A ešte jednú vec, ktorú som neprekúsol : vyššia veková hranica, agenta, ktorý bol momentálnou jednotkou a ktorý mal odstrániť Bourna. To bolo fakt na smiech. Slabších 60% ,možno ten film bude mať lepší prínos pre mladšie generácie.

Na život a na smrt (2013)

Na to, aký bol úvod filmu som teda nečakal, takúto vojenskú akciu. Dosť ma prekvapilo rozhodnutie veliteľa jednotky o voľnom pustení pastierov, keď tak jasne sa dala čítať z ich očí nenávisť a aj to čo bude nasledovať, ale ospravedlnilo to spracovanie podľa skutočného príbehu. Musím pochváliť prehľadnosť a ozvučenie akcie, keď niektoré momenty v mojej obývačke vyzneli ako na strelnici. Bolo to fajn, vojenská stratégia rýchle myslenie ako meniť taktiku a pozície, to som si teda užil. Pochváliť treba aj to, že americký vojaci tiež schytali zopár projektilov, len dosť nereálne mi pripadali ich pády z útesu, tam to začalo zaváňať klišém o hrdinoch. Ostal som sklamaný aj z momentu, keď zásah vojnového vrtuľníka neprežil ani jeden člen posádky. Záverečný happyend tiež nebola práve najlepšia voľba a tak dávam 80%.