Hvězdná brána (1997) (seriál)

Ono už skutečnost, že mě Stargate vtáhla natolik, že jsem viděl všech skoro 200 dílů, si zaslouží plné hodnocení. Prvních osm řad (až na menší výkyv sedmé řady, ta má ale zase perfektní finále) je prostě bomba a člověk musí koukat na další a další epizody. Na devátou řadu se ale nejen rapidně změnilo obsazení (papa Jacku), ale celý seriál se tváří úplně jinak (a hůř), jen asi o čtyřech epizodách můžu říct, že se mi opravdu líbily. Ale i tak, držet osm let laťku takhle vysoko, to se poštěstí máločemu. Hlavně ať už to desátou sezónou skončí, ta natahovanost šileně sráží kreditabilitu řad s RDA.

Skvělí chlapi (2000)

Wonder Boys mi v mnohém přípomínali High Fidelity (jen místo hudby ze zde řešily knihy) a i velmi podobně na mě i jako film působili. Některé momentky jsou sice super, ale scénář na mě působil jako nedokončený slepenec. Douglas je také super, ostatní herci mě ale také moc neoslovili. A beru za úspěch, že mi nevadila Katie Holmes. :) Takové 2,5*, při kterých je mi opravdu líto, že u mě film nezabodoval jako u mých čsfd kolegů.

Magnum Force (1973)

Dabovací studio by za práci k tomuhle filmu zasloužilo odstřelit Magnumem - bouchnutí s dveřmi auta, divák nic neslyší. Opožděné zvuky výstřelů i ran. Zas jeden z dabingů, co vzniknul za dobu stopáže filmu, ach jo..

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Zajímavé - dříve se mi tento díl líbil mnohem více než Dr. No, po opětovném zhlédnutí obou filmů je to naopak. Přestože se nám Bond konečne rozjezdil po více lokalitách, není to ono. Začátek je sice vcelku zajímavý, ale potom v Istanbulu příběh neskutečně zpomalí až zabrzdí. Zábavnost se zvyšuje až v druhé hodině ve vlaku a vrcholí krátkou honičkou na motorových člunech. A za krásou Daniela Bianchi bych sice jel až na okraj vesmíru, ale hrát neumí vůbec. Horší 4* jen kvůli mé původní oblibě tohoto "Bonda.", jinak horší 3*. P.S. Všimli jste si že Number Five je Čechoslovák? Je to napsáno na šachové hře, kterou na začátku hraje. Škoda že k jeho národnosti moc nesedí jméno Kronsteen ;)

Vybíjená (2004)

Je fakt, že Dodgeball je natočená velmi podobným úderným stylem jako starší Zoolander (na který mě mimochodem nalákala a po těch pár letech se na něj v nejbližší době opět podívám), ale rozhodně to nevadí. Stiller je ve klasické roli "blbečka-co-prorazil" skvělý a většina gagů pochází od něj, jeho tým je také dobrý (Blade, Laser, Blaser.. :)). U Vaughna, který je sám o sobě nemastný-neslaný, už je to horší. Hlavně mi vadil Gordon, taková americká obtloustlá, neohrobaná trdla, jejichž snaha o vtip se schovává pouze za těmito vlastnostmi, nemám v lásce. Ostatní jsou ale dobří (hlavně Christiane Taylor v latexu ;). Ovzláště povedená jsou i camea (hlavně Armstrong a Hasselhoff :) Už se těším, až budu dohánět své další filmové mezery v ostatních frat pack filmech. Verdikt: 3,5*.

Motocyklové deníky (2004)

O Guevarovi jsem nevěděl zbla nic, jen že to byl jakýsi slavný pobočník Castra při Kubánské revoluci. Od Diarios de motocicleta jsem očekával poměrně hodně a to asi byla chyba. Tato očekávání ještě navýšil silně pohodově povedený začátek, na který navazovala velmi dobrá první hodina s krásnými přírodními sceneriémi. Bohužel po příjezdu do Peru se film sesype jak domeček z karet a stane se z něj natahovaná nuda, ačkoli jsem v ní žádnou zde zmíněnou propagandu neviděl. O Guevarovi toho stále moc nevím, jen že to byl jakýsi slavný pobočník Castra při Kubánské revoluci a byl zastřelen agenty FBI.

Vražda na objednávku (1954)

"Columbovská" kriminálka, kde jsou od začátky karty jasně rozhozeny a my jen sledujeme, jakých chyb a náhod se nám známému strůjci zločinu nepovedlo vyvarovat. Snímek má skvělou atmosféru, výborné herce a velmi dobré vyvrcholení. Až po skončení jsem si uvědomil, že se to vlastně z 95% odehrávalo v jednom pokoji. Jediné co mi přišlo příliš přestřelené byl důvod, proč "nájemného vraha" vydírat, ale možná jsem jen úplně nedával pozor. Verdikt: Jedny z nejzaslouženějších 4*, co jsem kdy udělil. Grace Kelly je božská.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Jo, je to hrozný, teď když to na Markíze vidím, tak je mi zle, ale jako malej jsem to hltal, takže níž jít nemůžu.

Let číslo 93 (2006)

Greengrass rozhodně potěšil skutečností, že jeho snímek absolutně postráda patos, patriotismus a skrytou nenávist k Arabům. Čtení z Koránu na začátku dokonce evokovalo pocit, že je fanděno jim. Dalším skvělým kladem je obsazení skutečných vojáků, velitelů řidících středisek atp., kteří 11. zaří zažili. Stejně tak potěší zcela neznámí (ne)herci, nehrozí tedy porovnávaní s jejich dřívějšími rolemi atp. Svých úloh se i tak zhostili skvěle. Ale opravdu se mi příčí nazývat film "pravdivou rekonstrukcí" letu 93. Nikdo ho nepřežil, události se mohly odehrát úplně jinak než jsou světu prezentovány. Z tohoto pohledu mi přijdou hlavně scény ze zmíněného letu vyumělkovány a přikrášleny, tím ovšem nechci říct, že posledních pět minut není excelentních. Scény na zemi jsou zase podávány jak přes kopírák, různé instituce telefonují, že letí další letadlo..P.S.United 93 jsem viděl bez titulků, možná více dialogů než je záhodno jsem nepochytil, takže se na něj podívám určitě někdy znova a třeba mě překvapí.

Bezstarostná jízda (1969)

Šileně přeceňovaný film, ve kterém se vůbec nic neděje, postavám o nic nejde a divák neustále kouká na hodinky. Věřím, že to Hopper točil totálně na hadry, protože jinak by takový paskvil nemohl nikdy vzniknout. Ale tak hlavně, že můžeme rozebírat, co autor myslel příšernou scénou na hřbitově, zatímco on při ní nemyslel vůbec. Hodně špatné 2* jen za hodně dobrý soundtrack.