Vetřelec ³ (1992)

Mně se třetí díl líbí opravdu hrozně moc, viděl jsem ho asi pětkrát a podívám se na něj pokaždé znovu. Depresivní temná tmosféra vesmírného vězení je opravdu výborná, postavy vypilované, závěr skvělý, Fincher prostě umí.

Jasný terč (1997)

Přesně jeden z filmů, který jsem shlédnul a hádám, že tak za měsíc nebudu pořádně vědět, o čem byl :) Je to docela zajímavý žanrový mix, akční romantická černá komedie se jen tak nevidí, malinko je film podobný Začalo to jedné žhavé noci (One Night At McCools), který je ale na mém žebříčku přecejen o dost výš. První polovina je taková slabší, tu bych ohodnotil na 2.5*, pak se film pomalu zlepšuje, až k závěrečné půlhodince, kdy naše dvojice dorazí na ten kýžený sraz střední školy, konec se mi pravděpodobně líbil kvůli skvělé hudbě. :) Herci jsou fajn, i když více než John Cusack se mi líbila jeho partnerka Minnie Driver. Podíváním na tento film určitě nic nezkazíte, ale ani z něj nebudete nějak paf. Celkově bych film ohodnotil lepšími 3*. P.S.: "oficiální text distributora", který je v horní části této stránky, to je tedy opravdu něco, vždyť je tam popsán skoro celý film...ještě že jsem si ho přečetl až teď.

Ostrov (2005)

Tak jsem rád, že si to u mě Bay trochu vyžehlil. po tragické rádobyvtipné akční komedii Mizerové 2, se naštěstí vrátil k čisté výborné akci, v tomto případě řiznoutou sci-fi, kterou nám předváděl v jeho nejlepším a zároveň jednom z nejlepších akčních filmu devadesátých let, tedy ve Skále. Ano, jsou tam nelogičnosti, hodně ohrané drsňácké hlášky ("You really are special, 6 Echo", "My name is Lincoln"), vykradené filmy (Smrtnosná zbraň 4, Mizerové 2), ale vcelu to působí jako velmí vydařený akční film, který se mi líbil více než například Já, Robot. Jeho hlavními devizami jsou krásné exteriéry, jak přirodní, tak městské, kamera (spíše u neakčních scén, u akčních je přecejen někdy zmatená) a výborná hudba. Celkově tedy 3,5*, spiše k těm čtyřem.

Generál Patton (1970)

Generál Patton je zde výborně vylíčen jako arogantní, náladový velitel, který respektuje své vojáky, ale zato nenávídí zbabělce, kteří nechtějí do války. Začátek filmu, tedy Pattonův proslov, se mi velice líbil, potom to šlo bohužel trošku dolů a skoro až do konce snímku, který mapuje události počinaje bitvami v severní Africe přes vyloděni na Sicílii, až k osvobozování Francie, jsem uvažoval, jestli je na 3* nebo na 4*. Můj konečný verdikt nakonec ovlivnila zde již zmíněná motlidba za počasí, prostříhána válečnými zaběry, která je opravdu vynikající.

Noční let (2005)

Přestože si nejsou tyto filmy moc podobné, Nočni let mi dost připomínal Collateral, jak pomalejší atmosférickou první částí, tak akčnějším závěrem. Pokud bych měl hodnotit první část, oba filmy se mi zamlouvaly přibližně stejně. Budování výborné thrillerové atmosféry jen na dvou sedadlech a uličce dopravního letadla je opravdu skvělé. Ale ani zde Collateral nezklamal, horší je to s poslední půlhodinou, kde se z Toma Cruise stane Clark Kent. Ano, zde je to podáno velmi podobně, ale natočeno velmi odlehčeně až bizarně vtipně s notnou dávkou nadsázky ve stylu Cravenova hitu Vřískotu. Ve filmu vystupuje i řada výborných vedlejších rolí, zejména Leesina kolegyně Cynthia, která má pořád kouzelně vykoulené oči a k tomu stříli výborné vyděšené hlášky. Na závěr bych doporučil lidem, kterým se Vřískot nelíbíl, ať se na Noční let radši nekoukají, konec by je pravděpodobně jen naštval, naopak pokud ho rádi máte, film se Vám bude s největší pravděpodobností líbit tak jako mě.

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

Videl jsem jen asi 6 dilu pate a seste rady a to jeste ne do konce, protoze to NESLO dokoukat. Proste vtipy stylu ze zenska pouziva depilator misto vibratoru a nevi o tom jsou na me asi moc hluboke ;) Muze mi aspon nekdo osvetlit, o co v tom serialu jde? Vzdyt ty epizody jsou neustale stejne, Carrie pise clanek, jak je sama a nikdy nenajde zivotniho partnera, Samantha preblafne prvniho playboye co uvidi, Miranda resi, ze nemuze nikam jit, protoze ma male dite a Charlotte rika, ze z ni bude stara panna, jediny pozitivum je ze je docela pekna, ale presto to na 1* nestaci, mozna odpad+ :)

Roboti (2005)

Tento animovaný snímek nám vypráví, jak by to vypadalo, kdyby RUR či Terminátor dopadlo pro lidstvo trošku jinak, přesněji kdyby žádné lidstvo nebylo, jen roboti. Bohužel přes svou zábavnost si po skončení řeknete, že už jste všechno někde viděli. Zběsilé jízdy vším možným i nemožným byly už skvělé v Ice Age, parodie na Matrix byla snad už úplně všude, Fender zde hraje prakticky stejnou postavu jako osel ve Shrekovi nebo Sid v Ice Age. Také mi přišlo, že tvůrci v robotických hrátkách dost vykrádáji Futuramu, kde se mi ale líbí o dost více, přestože to není seriál pouze o robotech(ve Futuramě je Bender, zde Fender, náhoda? ;) Většina postav je docela milá, až na Tetu Fanny, která asi měla zastupovat veverku v IA, jenže narozdíl od veverky která vtipná byla, Fanny když se pokaždé objeví, tak jen zbourá všechno okolo svým velkým pozadím, popáté už je docela trapné, ale děti se tomu asi smát budou no :) veverka dělala aspoň rozmanité věci ;) Přestože film dost kritizuji, tak mě celkem pobavil, nenudil, ale na Ice Age zdaleka nemá. 3/5 P.S.: Proč proboha nění v ČR ani jedna titulkovaná verze? Mi neřikejte, milí distributoří, že by se tak 2-3 kopie neuživily, pak se divte, že si to lidi radši stáhnou, když dost velkou skupinu diváků, která chce originální znění, úplně ignorujete. Jsem zvědav, kolik vtipů náš dabing parádně pohřbil.

V Číně jedí psy (1999)

Tak po shlédnutí tohoto filmu nějak moc nechápu, co na něm všichni vidí, samozřejmě je tam pár skvělých hlášek, například již zmíněná Hanne v obývaku a v kuchyni :), ale jako celek mi to přislo dost nesoudržné. Buď jsem nedával pozor a nebo jsou ve filmu silné nelogičnosti, například: odpálí obrovským flákem semtexu díru do zdi okolo vězení, odejdou od ní, za tmy se vrátí, díra ostraze vězení (ona tam ani skoro žadná není) vůbec nepřipadá divná nebo si ji spíše nevšimne, projdou skrz ní, udělají díru přímo do vězení do basy, osvobodí vězně (od koho se dozvěděli, že je zrovna v této base?), zastřelí první dvě stráže a spokojeně odjedou. Naštěstí film zachranuje skvělý konec s Bohem :). Filmu dávám 2.5, ale jen kvůli konci a pár, opravdu jen pár, dobrým hláškám, jinak by dostal lepší 1 ;)