Truman Show (1998)

Pro mě jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů všech dob. Pamatuji si, když jsem se na něj začal dívat poprvé, tak jsem vůbec neměl tušení, o čem je, z čehož plyne, že jsem jen čekal další buranskou komedii s Carreym, takže si asi dokážete představit, jak neuvěřitelně mě překvapil. Teď jsem si ho pustil znova a opět jsem unešen. Takové neuvěřitelné množství detailů a vychytávek bylo snad jen v Návratu do budoucnosti :) A "nejlepší" na tom celém je, že v roce 1999, rok po prémieře Truman Show, se začal v Nizozemsku vysílat Big Brother...radši bez komentáře. "I have given Truman the chance to lead a normal life. The world, the place you live in, is the sick place. " Mimochodem, je tu někdo, koho nenapadlo při sledování tohoto filmu: "Co když já jsem taky v nějaké své Truman Show?" :)

Mariňák (2005)

Tak zaprvé nevím, co je na tamto filmu protiválečného, jak je všude prezentován, to je pak protiválečný i Saving Private Ryan. Mendes by se měl podívat na Platoon, aby zjistil, jak takový film má vypadat. Scény, které se snažily říct, co s člověkem udělá válka, mi přišly jak pěst na oko. První půlka se mi jevila spíš jak nějaký tragikomický sitcom, jen zasazaný do pouště, sice docela i vtipný, ale postupně mi ty oplzlosti vojáků začaly lézt na nervy, ta 4 dny 4 minuty trvající válka ve druhé půlce je ale zachycená celkem dobře, až na výjezd džípu do terénu, ke kterému hrály naboostované elektrické kytary, ten vypadal jak reklama na armádu ve Fahrenheit 911, asi to měla být ironie, ale já jí tam teda nezachytil. Potěšilo mne, že nadřízený jednotky ostřelovačů Jamie Foxx zde nebyl prezentován jako příšerný otrava a pedant, jako v jiných podobných válečných filmech, ale docela příjemný člověk. Příjemně mne překvapily malé roličky Dennise Haysberta a Chris Coopera. "Luke, come over to the dark side." mně fakt dostalo. Celkově průměr jak vyšitý.

Obchodník se smrtí (2005)

Při sledování filmu mi Lord of War připomínal Blow dotažený k dokonalosti, a jak si tu pročítám ostatní komentáře, nejsem sám. Neurážející mix dramatu a vtipnějších momentů se opravdu povedl a ani trochu neruší. Cage i vedlejší postavy perlí jednu satirickou hlášku za druhou. Jedině snad mohli tvůrci trošku více nastínit, jak se Orlov dostal od prodávání samopalů v kostele až k zásobování menších válečných konfliktů, jeden ze snímků, kterému by o půlhodiny delší stopáž neuškodila. Film Vás nepustí od skvělých úvodních titulků až k překvapivému konci. Doufám, že se Niccol tímto dílem dostane do širšího podvědomí lidí. Jak on to dělá, na co šáhne, to je bomba. "No discipline with the youth today, I blame MTV:" - "They say that I am the lord of war, but perhaps it is you.", "I believe it's warlord"

Gattaca (1997)

Po třetím shlédnutím tohoto snímku zvyšuji hodnocení na 5*. Je to film, který by na papíře určitě zaujal svým nápadem, ale když se rozpohybuje na plátně, člověk si naplno uvědomí, jak krásným a dojemným médiem ten celuloid může být :) Některé scény by si člověk mohl přehrávat stále dokola, ty by nebyly samozřejmě tím, čím jsou nebýt nádherné hudby od Michael Nymana. Toto je opravdu jeden z těch filmů, který zraje, jak víno a moc bych mu přál, aby se stal takovou klasikou jako například Metropolis.

Svádění (2003) (seriál)

Dost nesympatické postavy, na sitcom, kde by měl být mezi postavami určitý kontrast, tak ten tu nenajdeme, všechny jsou stejné (klasicky bohatí, krásní, sexy Američané), ale občas se tam nějaký slušný vtip objeví a Lindsay Price je krásná, takže nakonec dva bodíky, možná kdyby to v USA dostalo větší šanci než jen čtyři odvysílané epizody, tak by se to posunulo někam dál, kdo ví.

Velká sýrová loupež (1986)

Úplnou náhodou jsem se dostal na tuto stránku a koukam jak puk, že je to český film :) Každopádně je to klasika mého dětství, scény v obchodě nebo jak jde myška kolem obrubníku si vybavuji dodnes, takže určitě 5*.

Reunion (2005) (seriál)

FOX sux

Soumrak mrtvých (2004)

Hodně nevšední zombie komedie, jejíž první dvě třetiny jsou skvělé, bohužel přibližně po hodině, kdy je do filmu skvěle zakomponovaná písnička od Queen Dont Stop Me Now, ke které začne Shaunova parta rasit zombáky vším možným i nemožným se film trošku zhorší a upadá do průměru, ale jinak určitě stojí za shlédnutí. Výborně zde hraje můj oblíbenec Bill Nighy (Billy Mack v Lásce nebeské). Celkové hodnocení 3,5*, spiše k tém čtyřem.

Zlomené květiny (2005)

On by to vůbec nebyl špatný film, jen kdyby tam nebyl Bill Murray, asi si budete myslet, že jsem absolutní idiot, jenže mě to jeho hraní stylu "koukám minutu do kamery a nic nedělám, zatímco diváci jsou v extázi" prostě vůbec nesedí. Ostatní postavy jsou fajn, jak Donův kamarád Winston, tak všechny Donovy předchozí přítelkyně a hlavně dcera postavy, kterou hraje Sharon Stone, s přiznačným jménem Lolita. :) Aspoň pro mě typicky průměrný film.