Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Absolutně dokonalý sitcom, o kterém mohu po třech shlédnutých řadách (v originále) říct, že je ve svém žánru společně s Friends nejlepší. Dokonale vybraní herci, které se musí každý zamilovat po deseti minutach pilotu. Snad nám ho někdy naservíruje i nějaká česká tv, aby se jeho mizivý fanklub, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, rozšířil, jen ať ho ale potom úplně nepotopí dabing jako se to stalo například s Friends (nebijte mě).

Jednotka zvláštního určení (2006) (seriál)

Pilot - Ukázkový návod, jak natočit dílo s tak otravným amerikanismem, že to snad musí vadit i jim, a zároveň absolutní idiocií jak agentů, tak teroristů. Dál jsem to neviděl a ani nechci. ;)

Transformers (1984) (seriál)

Kdo to v deseti letech nemiloval, tak kecá ;)

Přízračný svět (2001)

Ghost World jsem viděl asi před rokem a dal mu 4* a jsem rád, že jsem se na něj teď v televizi podíval znovu, protože se mi líbil o něco víc. Na první pohled určitě potěší několik povedených popkulturních narážek. Ale hlavně se děj točí okolo moc pěkně udělaněho rozkolu dvou kamarádek ze střední školy, a to jen kvůli jistému "freakovi", kterým jedna z nich opovrhuje, druhé imponuje, přestože na začátku vypadají, jako kdyby si povahou z oka vypadly. Potěšilo mě, jak na mě během děje film působil. Nejdříve jsem, samozřejmě kvůli vzhledu, koukal hlavně po Scarlett, ale už tak po polovině bych jel za Thorou a jejím cynismem až na konec světa. Buscemi zde předvádí skvělý herecký koncert a představuje jednu z mála postav, do které jsem se po dlouhé době sledování filmů dokázal vžít, asi protože si v navazování nových vztahů připadám jak on. Ještě že se stále točí nejen cool akční brakové komiksové adaptace, ale i takovéto.Snad se nám všem někdy podaří odjet svým autobusem.

Dějiny násilí (2005)

Podle 80% na čsfd jsem od History of Violence očekával mnohem víc. Nejsem žádný fanoušek Cronenberga, viděl jsem od něj jen Crash, to sice také nebyla žádná sláva, ale aspoň to bylo originální. Tohle je celé takové plytké s dějem, která by se dala popsat jednou větou, film nemá pořádnou gradaci. Krátké akční scény by nebyly špatné, kdyby nebyly tak prvoplánově brutální a říkající si o kontroverzi, to samé se dá říct o těch erotických. Velmi mě překvapila krásná Maria Bello, která přehrává svého filmového manžela Mortensena na sto honů, Ed Harris je klasicky démonicky perfektní, to mi ale bohužel nestačilo, ještě že je to docela krátké, delší stopáž by už začala pořádně nudit. Cronenbergovo cameo v Aliasu bylo rozhodně lepší a zapamatovatelnější než celé Dějiny násílí.

Zahulíme, uvidíme (2004) odpad!

Podle recenzí jsem čekal něco podobného jako geniální Jay and Silent Bob Strike Back, ale dočkal jsem se spolu s Kevin and Perry Go Large jedné z nejhorších komedíí všech dob a teď si uvědomuju, že mají ty dva filmy i podobné názvy, to je mi náhoda :)

Duchové Marsu (2001)

Je to hrozný, nemá to hlavu ani patu, proč tedy 4*? Protože je zde jeden z nejlepších záporáků v historii filmu ;) Aspoň podle mých už pár let starých vzpomínek, kdy jsme s kamarády na Duchy Marsy koukali a nemohli se přestat smát jeho demenci. A tímto dnem se tenhle uřvanec nesmazatelně zapsal do kroniky našeho sídliště, často na něj vzpomínáme, snad odpočívá v míru a pokoji. Za tu jeho nezapomenutelnost si míň než 4* nezaslouží, i když je určitě trochu nostalgicky idealizovaný, proto se na něj už nikdy nechci podívat, abych si tohle pocity nezkazil.

Od soumraku do úsvitu 2 (1999)

Když jsem čekal před televizí, až začne tento sequel, tak jsem čekal podle hodnocení něco opravdu hrozného, ale nakonec mě velmi překvapil, líbil se mi stejně jako díl první. Skvělý dialog o pornu, pár pěkných a originálních záběrů kamery, Danny Trejo, super camea na začátku, našlapané režie, která nenudí od začatku do konce. Vcelku výborná parodie upírských filmů, které se snaži strašně sofistikovaně a "seriózně" vyprávět upírskou mytologii, ale jsou spíše nechtěně k smíchu. Parodie, která se ale nesnaží být vtipná za každou nejtrapnější cenu. Holt stejně jako existují filmy, o kterých se musí říkat, že jsou super (Lost in Translation), tak tu máme i takové, které jsou za každou cenu jedny z nejhorších (vedle tohoto například Gigli). Nevěřím, že nikoho z vás odpadníků nerozesmála nezapometulná scéna s červeným křížem na ambulanci. Stejně jako misstake přidávám jednu hvězdičku, ať tady FTDT2 aspoň malinko vylepším reputaci. "Znal jsem jednoho mexikána, Carlose. Zjistil že jeho sestra točí porno v L.A. Takže si počkal, až jeho sestra bude na řadě a pak vlítnul na scénu s brokovnicí. Zastřelil režiséra. Zastřelil kameramana. A zastřelil chlápka, co mu šoustal sestru. A nakonec zastřelil chlápka.....co přinesl koblihy."

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Desperate Housewives je opravdu geniální seriál, teď během druhé sézony (první měla ještě docela významný nádech "tajemna") si člověk naplno uvědomuje, jak je to strašně podobné všem těm Dallasům nebo Rodinným poutům, jenže i tak to úplně hltám. Nevím, čím to je, jestli opravdu vtipnými scénami, tou zde již zmíněnou nadsázkou, skvělými herečkami i hercemi, asi od každého trochu. Určitě bych ale netvrdil, že to má něco společného s nejpříšernějším seriálem Sex ve městě, DH jsem dlouho odkládal, protože jsem měl taky nějaký předsudek, že to tak bude, naštěstí mě během prvních 15 minut pilotu holky přesvědčily u opaku. Dal bych asi spíše 4*, ale když si uvědomím fakt, že každý nový díl musím vidět okamžitě po americké premiéře, tak to navýším až na 5*, na tenhle syndrom mě totiž sbalí opravdu minimum seriálů. Je ale více než jisté, že vzhledem k obrovským úspěchům bude natočeno milión řad a za třicet let se lidé budou Desperate Housewives posmívat podobně jako teď Dallasu, který dřive také trhal rekody :) Pokud nechcete koukat "alternativními" cestami, určitě si tenhle velmi origiální skvost nenechte ujít, až nám ho nabídne nějaká česká tv.

V dobré společnosti (2004)

Moc pěkné malé odlehčené drama, které přestože se tam vlastně jen povídá v pár interiérech, tak nenudí a občas i vyvolává úsměv na rtech. Takový film bych čekal spíše od Britů než od Američanů. Ze začátku jsem si nemohl na roli úspěšného manažera v podání Tophera Grace moc zvyknout, protože jsem si ho nemohl představit v jiné roli než jako Erica ze skvělého sitcomu That 70s Show, ale během patnácti minut mě přesvědčil, že dokáže hrát velmi dobře i jiné role a doufám, že se mu ve filmové branži povede prorazit. Scarlett Johansson a Dennis Quaid jsou také velmi dobří. Moc mě potěší filmy, které donutí člověka pozastavit se nad tématem a popřemýšlet o něm, tento je rozhodně jeden z nich. Nedokážu pochopit, že stejný režisér natočil brak jménem American Pie. P.S.: Ta režisérská finesa s běháním "v parku" je úplně výborná.