Mys hrůzy (1991)

Patrně nejděsivější role Roberta De Nira vůbec. Psychologie jeho postavy je natolik propracovaná, že ve většině případů prostě ani nemůžete vůbec předpovědět, jak přemýšlí, natož pak co udělá. Pravda, někdy jsou v ději nelogické věci, které trochu ničí hvězdný výkon, ale to už se tak někdy stává.

Jdi, žij a někým se staň (2005)

Poselství vstřebáno, ale žádná pecka to teda nebyla. Jediné, které mě držely nad vodou spánku, byly nejprve Yael Abecassis (matka) a poté krásná živelná Roni Hadar (nastávající). Jinak se s výkony zúčastnění zrovna nepřetrhli.

Romeo a Julie (1968)

Patrně nejlépe zpracovaný námět Romea a Julie co se do totožnosti s knihou Shakespeara týče. Pravdou je, že vydržet celý snímek v básnickém stylu dá zabrat. Nicméně výsledek stojí zato. A musím říct, že na balkónovou scénu z prvního dějství budu vždy vzpomínat. Nutno navíc podotknout, že krásný ideálně padnoucí český dabing posouvá snímek ještě o další příčku výš.

Crash (2004)

Překombinovaný souhrn několika příběhů, které se sice nakonec propletou společnými osudy svých hrdinů, ale nadávkované jsou neuvěřitelně. Společným jmenovatelem všech je rasismus a xenofobie, které jsou však jako téma uchopeny naprosto dokonale. Dík tomu z celku doslova vyzařuje nebezpečí a strach, jež se prolínají s chvilkami vtipu nebo mírného odlehčení. Nejvíce však hodnotím to, že přes převážně vážnou až vyhrocenou atmosféru se divákovi v mnohých situacích vkrádá na mysl (nebo alespoň mně ano), že s onou postavou nesouhlasí, odsuzuje její jednání a tím i ony zákeřné ideologie či projevy. Ukazuje tak lidem, jak pitomě a hloupě se mohou zachovat a nabízí jim zamyšlení nad jejich budoucími skutky. Vyvolat po necelých dvou hodinách v člověku takové pocity tedy zaslouží rozhodně obdiv. (mimochodem nejzajímavější osud se zdá být Matta Dillona a Thandie Newtonové)

Bídníci (2012)

Těžce se hodnotí muzikální snímek, kde na jednu stranu září výkony hereckých hvězd a na druhou se kompletně "zhudebněné" dějství postupně stává jednotvárným celkem. Mnohé tklivé písně byly opravdu krásné, nicméně téměř ani chvilka oddechu mezi nimi začne otravovat. A zpívat běžné fráze jen proto, že jde o muzikální zpracování, mi nepřipadá rozumné. Navíc 157 minut je "požehnaná" porce hudby, kterou by logicky nebylo od věci trošičku nakouskovat. Celkově vzato však jde o velmi kvalitní počin a právě s tímto ohledem je třeba hodnotit.

Kung Fu Panda 3 (2016)

Pohodový příběh, který je naplněný vtipem, nicméně někdy až příliš přehnaným. Na druhou stranu se člověk celkem baví a efekty se zdají být naprosto dokonalé.

Ve službách krále (1961)

V podstatě se jedná o motiv Tří mušketýrů, jen s jinými postavami. Doba, prostředí, kostýmy .. vše jak přes kopírák. Zpracováno dobře, jen žádné překvapení se tu nekoná, již dopředu jasně vidíme, jak vše dopadne. Nicméně .. ta modrá Rosanně Schiaffinové sluší, že?!

Beowulf (2007)

Kreslený film, jenž chce přitáhnout diváky lechtivými animacemi a akty. No, tak přesně tohle vůbec nefunguje..

Mlčení jehňátek (1991)

Pouze některé úseky, kterých sice není málo, ale taky ne moc .. pouze některé se zdají být opravdu působivými. Bohužel v určitých pasážích klesala laťka povážně dolů a nuda z nich skoro tryskala.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Čekal jsem kultovku, našel jsem tuctovku. Asi tak by šlo zhodnotit tento snímek. Nechce se mi věřit, jak vysoké hodnocení skrývá úsekové nikterak moc propojené dílo plné tvrdých pohledů, sexu všeho druhu, násilí, krve a drog. Nevím, v čem našli diváci oblibu, za sebe nemám co vyzdvihnout. Suveréni Travolta s Jacksonem mi jediní připomněli ty frajery, který dnes den co den lze potkat na ulici a kteří se dokážou bavit s podobným výrazem i o naprosté pitomosti stylem, jež je tu zobrazován. Aha, tak teď už alespoň vím, odkud vítr fouká..